8-Port PoE Switch

8-Port PoE Switch

8-Port PoE Switch Hakkında

FGSD-1022HP

8-Port 10/100Mbps + 2G TP / SFP Combo Managed 802.3at PoE Switch

GENEL ÖZELLİKLERİ; 

Güvenlik ve Kamu Alanı PoE Uygulamaları için Yüksek Güçlü PoE;
PLANET FGSD-1022HP, yeni nesil yönetilebilir PoE switch, bir adet CAT 5E/6 Ethernet kablosu üzerinden IEEE 802.3at power Ethernet plus(PoE+)  özelliğiyle her bir port için 30 watt’a kadar güç ve data çıkışı sunmaktadır. Ürün özel olarak yüksek güç tüketen network cihazlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Örnek olarak PTZ (Pan,Tilt & Zoom,Speed Dome kameraları,çok kanallı (802.11a/b/g/n) wireless LAN Access points gibi  cihazlar şuanki kullanılan geleneksel 802.3af PoE’ye göre iki kat PoE power sağlayabilmektedir.

 

Esnek ve Merkezi Güç Yönetimi;
FGSD-1022HP’nin 8 PoE portları 802.3af ve 802.3at PoE standartlarını desteklemekte ve kullanıcıların esnek bir biçimde standart ve yüksek power’a sahip cihazların eş zamanlı olarak bağlanmalarına müsaade etmektedir.
Sunulan total 150-watt PoE power bütçesi ile 8’li 15.4 watt IEEE 802.3af aygıt bağlantısı veya 5’li 30-watt IEEE 802.3at cihaz bağlantısı kolayca ve power soket limitlemesi olmadan yapılabilmektedir.

Güç yönetimini kolaylaştırmak adına, FGSD-1022HP aşırı ısınma koruması, kullanım sınırı uyarısı ve otomatik güç tahsisi gibi güçlü PoE yönetim fonksiyonlarını bünyesinde barındırarak power limitinde aşırı yüklenme olmasını önlemektedir. PoE power limiti önceliklere ve sınıflandırmalara göre belirlenerek güç kullanımı belirlenen seviyeye geldiğinde uyarı olarak alarm kayıtlarına gönderilmektedir. FGSD-1022HP güç kaynağı merkezileşmesi sağlar ve uzak network cihazlarının kurulum ve güç yönetimini optimize etmeye yardımcı olur. Bu sayede ek AC kablolama maliyetlerini ortadan kaldırır ve kurulum sürecini azaltır.

 

Mükemmel Trafik Kontrolü;
FGSD-1022HP, güçlü trafik yönetimi ile gelmekte ve QoS özellikleri sayesinde SMB’lerin bağlantı hizmetlerini geliştirmek için kullanılmaktadır. QoS özellik olarak kablo bağlantılı Layer 4 trafik sınıflandırıcılarının ve bant genişlğinin özellikle yararlı olduğu çoklu-kullanıcı ünitesi,çoklu-iş birimi,Telco veya VoIP, kesintisiz görüntü ve ses yayını veya çoklu gönderim gibi Network servis sağlayıcılarının kullandığı programları içermektedir.

 

Kolay Kullanım ve Güçlü Yönetim Özellikleri;
Verimli yönetim adına, FGSD-1022HP serisi konsollu yönetilebilir Ethernet Switch, WEB ve SNMP arayüzleri ile donatılmıştır. Yerleşik web tabanlı arayüzü sayesinde, FGSD-1022HP serisi kolay kullanım,bağımsız platform yönetimi ve yapılandırma olanağı sunmaktadır. FGSD-1022HP serisi standart ağ yönetimi protokolünü(SNMP) destekler ve herhangi bir standart tabanlı yönetim yazılımı aracılığıyla idare edilebilir.Metin tabanlı yönetim için, FGSD-1022HP serisine Telnet ve konsol portu üzerinden erişilebilir. Ayrıca FGSD-1022HP serisi, SSL ve her oturumda paket içeriğini şifrelemeyi ve SNMPv3 bağlantılarını destekleyerek güvenli uzaktan yönetim erişimi sunar.

 

 

Web Tasarım