Apartman Diafon Sistemleri ve Çeşitleri

Apartman Diafon Sistemleri ve Çeşitleri

Apartman Diafon Sistemleri

İlk insandan beri güvenlik; yeme, içme, barınma gibi temel ihtiyaçların arasında yer almaktadır. Güvenliği sağlamak için alınan önlemler veya uygulanan yöntemler farklılık gösterse de her daim bu konu önem arz etmeye devam etmiştir. Şimdilerde ise her şeyden kullandığımız gibi güvenliğimizi sağlamakta da teknolojiden yararlanıyoruz.

Kurumlara girerken geçtiğimiz X-ray ve turnikeler, bazı özel yerlere girerken kullandığımız şifreli geçişler, her yerde görüntü kaydeden güvenlik kameraları... Bunların hepsi teknolojik güvenliğin bir örneği. Ama bu sitemlerin çoğu maalesef ki evlerimizin güvenliğini sağlamak için elverişli değil. Bu yüzden apartman diafon sistemleri kullanarak siz de ailenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Diafon Sistemi Nasıl Kullanılır?

Diafon sistemleri yediden yetmişe herkesin kullanımına uygun olması için en basit şekilde üretilirler. Klasik diafonlar bas konuş şeklinde çalışır ve konuşan kişilere tek taraflı iletişim sağlar. Ancak şimdilerde daha çok tercih edilen görüntülü ahizeli diafonlar kapıdaki kişiyle karşılıklı iletişim imkanı sağlamaktadır. Yani karşıdaki kişiyi hem görüp hem konuşabilirsiniz.

Diafon Seçenekleri

Diafon deyince akla ilk sesli ve görüntülü diafonlar gelse de özelliklerine göre değil de diafonun yapımında kullanılan maddeye göre de diafon çeşitleri vardır. Piyasada en çok tercih edilen diafon plastik kasalı olanlardır. Bunlar genellikle çift kapılı apartmanlarda apartman içinde yer alır ve yağmur, güneş gibi unsurlara maruz kalmazlar. Böyle kapalı ortamlar için dijital diafonlar daha uygundur. Eğer diafonunuzun açıkta olması gerekiyorsa da metal kasa diafon daha kullanışlı olacaktır.

 

Powered by Bilgeweb