Apartman, Sesli ve Görüntülü Diafon Sistemleri

Apartman, Sesli ve Görüntülü Diafon Sistemleri

Apartman Diafon

Sürekli değişen hayatlarımız neticesinde yeni ihtiyaçlarla beraber yeni iş kolları da doğmaktadır. Apartman diafon da bunlardan birisi. Bundan bir on yıl öncesine kadar var olmayan bir ürün şu an ihtiyaç haline gelmiş durumda. Maalesef ki bundaki en büyük etken güvenlik sorunları. Hem kendinizin hem ailenizin güvenliğini sağlamak her şeyden önce gelir. Hele ki adi suçların şiddetle çoğaldığı bu devirde. Hırsızlık, dolandırıcılık, çocuk kaçırma vb. talihsiz durumlara maruz kalmamak için önlem olarak evlerinize güvenlik sistemleri taktırmanızın çok faydası olacaktır.

Sesli Diafon

Eskiden diafonların olmadığı dönemlerde ya kapı dürbününden bakarak karşıdakini tanımaya ya da ‘kim o?’ sorusunun cevabına güvenmeye mecbur kalıyorduk. Ya karşıdaki kişiyi tam göremiyor ya da sesini teşhis edemiyorsak şansımıza güvenerek kapıyı açıyorduk. Daha sonra hayatımıza sesli diafon girmesiyle karşıdaki kişilerle biraz daha uzun konuşma fırsatı bularak biraz daha aydınlandık. Ancak yine de karşıdaki kişinin yalan söylemesi veya kendisini yanlış tanıtması halinde elimizden bir şey gelmiyordu. Bu yüzden de sesli diafonlar ihtiyaca tam olarak cevap vermemekteydi.

Görüntülü Diafon

Sesli diafonların yanı sıra yeni teknoloji ürünü olan görüntülü diafon  da piyasada yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Görüntülü diafonlar adından da anlaşıldığı üzere zilinize basan kişilerin görüntüsünü de dairenize ya da ofisinize yansıtmaktadır. Böylelikle sesinden çıkaramadığınız kişileri görüntülerinden tanıyabilmeniz de mümkün hale gelmektedir

 

Powered by Bilgeweb