bina diafon fiyatları

bina diafon fiyatları

Bina Diafon

Gelişen teknoloji ve küreselleşme köyden kente göçü hızlandırmış bunun sonucunda da hızlı bir kentleşme süreci yaşanmıştır. Bu kentleşme sonucunda ise koca koca binalar dikilmiş ardından da bu binaların güvenliklerinin sağlanması için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. İşte bu yöntemlerden birisi de bina diafonlarıdır.

Bina diafon sesli veya görüntülü çeşitleri bulunmakta olup yabancı bir kişinin binanıza girmesinin engellenmesi amacı taşımaktadır. Bina diafonlarının birçok çeşidi bulunmakla beraber ana kategori olarak sesli ve görüntülü olarak ikiye ayırabiliriz.

Sesli ve Görüntülü Diafonlar

Bu diafonlarbinanınıza gelen kişiyi sesinden tanımanıza yardımcı olmaktadır. Bunun yanında görüntülü diafon ankara ile birlikte kişilerin görüntülerini görüntülü diafonun kamerası sayesinde görmeniz de mümkün olmaktadır. Ayrıca hem sesli hem de görüntülü diafonlar da kendi içlerinde farklı özelliklerine göre ayrılmaktadırlar.

Renkli ve Siyah Beyaz Görüntülü Diafonlar

Görüntülü diafonlar sahip oldukları kameranın göndermiş olduğu görüntünün siyah beyaz ya da renkli olmasına göre ikiye ayrılmaktadır.

Renkli görüntü veren kaliteli diafon ile daha kaliteli görüntü almak da mümkün olmaktadır.

Bunun yanı sıra diafonların kasalarının metal olup olmaması da ayrı bir kategori oluşturmaktadır. Metal  olan diafonların daha sağlıklı ve dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. bahsedilen bu özelliklere göre diafonların fiyatları da farklılık gözetmektedir. İhtiyacınız ve bütçenize uygunluk kriterleri çerçevesinde dilediğinizi seçerek kullanmanız mümkündür. böylelikle hem bütçenizi koruyacak hem de güvenliğinizi sağlayabileceksiniz.

Powered by Bilgeweb