Bina Diafon Sistemleri

Bina Diafon Sistemleri

Bina Diafon Sistemleri

Kalabalık şehirlerde yaşamak kimi tehlikeleri de beraberinde getirmektedir. Bunlardan birisi de birbirine yabancılaşan komşular arasına binadan olmayan yabancı kişilerin girmesidir. Bu her ne amaçla olursa olsun bir tehlike arz etmektedir. Nitekim mahrem olan konutlarımızın çevresinde yabancıların dolaşmasını hiçbirimiz istemeyiz. Buradan hareketle böyle bir tehlikenin önüne geçebilmek adına tasarlanmış çeşitli modellerde bina diafon sistemleri bulunmaktadır.

Bu diafon sistemleri sayesinde binanıza gelmesi muhtemel olan yabancı kişileri tespit edebilmeniz ve gerekli tedbirleri alabilmeniz mümkün olmaktadır. Ancak diafon sistemleri de çeşitlilik arz etmektedir. Bu yazımızda birkaç özelliklerinden sizlere bahsedeceğiz.

Görüntü Açısı

Sadece sesli olan diafonlar olduğu gibi hem ses hem de görüntü veren diafonlar da mevcuttur. Bu diafonlar ise kendi aralarında özelliklerine göre tasnif edilebilir. Öncelikle kameranın açısının ne kadar geniş olduğu ile ilgili bir sınıflandırma yapmak mümkündür. 80 veya 90 derece açı ile görüntü aktaran diafon kameraları bulunmaktadır. Bu açının büyük olması sizlerin daha geniş alanı görebilmenizi sağlayacaktır.

Gece Görüşü

Görüntülü diafonlarda yer alan diğer bir özellik ise gece görüşünün bulunmasıdır. Tüm görüntülü diafonlar  bu özelliğe sahiptir demek mümkün değildir. Ancak olması bir avantaj olarak sayılabilir. Zira kötü niyetle gelebilecek bir kişinin gece gelmesi daha muhtemeldir. Her ne kadar bina önlerinde ışıklı aydınlatmalar olsa da gece görüşü bulunan kamera tercih edilmesi daha avantajlı olacaktır.

Powered by Bilgeweb