Data ve İletişim Sistemleri

Data ve İletişim Sistemleri
Data ve İletişim Sistemleri

Veri iletişimi verileri bir yerden diğerine aktarmak için bilgi işlem ve iletişim teknolojilerini kullanma işlemidir. Coğrafi konum, teknolojik ortam ya da veri içeriğinden bağımsız olarak dijital verilerin iki veya daha fazla nokta arasında hareket etmesini sağlar.

Veri iletişimi, herhangi bir elektronik iletişim biçimini sağlama amacı ile temel olarak birkaç teknolojiyi içerir. Bu teknolojiler telekomünikasyon, bilgisayar ağı ve radyo / uydu iletişimidir. Veri iletişimi genellikle, bakır tel, fiber optik kablolar veya kablosuz sinyaller gibi bir iletişim ortamının varlığını gerektirir. Yaygın bir veri iletişimi örneği olarak bir veya daha fazla uzak sunucudan veri göndermek ve almak için kullanılan kablosuz internet Wi-Fi bağlantısını gösterebiliriz. Günümüzde data ve iletişim sistemleri yüksek teknolojili çözümler ile sunulmaktadır.

Data ve İletişim Sistemlerinin Önemi

Dijital verilerin bir ağ üzerinden harici bir cihaza iletilmesi olan veri iletişimi, modern telekomünikasyonun temel taşıdır. Telefonlar, bilgisayarlar, İnternet ve kablosuz teknoloji dünyayı her yönden dönüştürdü.

Veri iletişimi bilgisayar ağlarının oluşturulmasında temel bir kavramdır. Ağların buluşundan önce verilerin fiziksel olarak bir cihazdan diğerine taşınması gerekiyordu. Dijital ağlarda bu görev sadece kolay değil aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Data ve iletişim sistemleri tüm bilgisayar endüstrisini yönlendirmiştir. 

Endüstri büyüdükçe daha fazla insan bir ağa daha fazla cihaz bağlar ve bu da katlanarak artan bir kapsam sağlar. Veri iletişimi bir terim olarak dijital verilerin herhangi bir harici cihaza iletilmesini ifade eder. Veri iletişim sistemi çok farklı şekillerde çalışır. Günlük yaşamımızda çok fazla veri iletişimi örneği var ama farkında değiliz. Örneğin kablo sistemi, telefon ve bilgisayar, farklı türde verileri iletmek için yaygın örneklerdir. 

Veri aktarma yolları zamanla gelişmektedir. Veri iletişim sistemlerinin yaşadığımız çağda çok büyük önemi vardır. Hayatın her alanını etkileyen veri iletişim ağlarının düzenlenmesi de önemlidir. Cihan Teknoloji olarak veri iletişim sistemleri alt yapı projelerinde, tasarım, ürün tedariki ve montaj-bakım, işin teslimi ve işin tesliminden sonra destek hizmetlerini sunmaktayız.

 

 

 

İletişim Sistemi Altyapı Tasarımında Önemli Noktalar Nelerdir

İletişim sistemlerinin altyapı tasarımlarında deneyim oldukça önemli bir noktadır. Altyapı tasarımını yaparken daha önceki deneyimlerden faydalanmak gerekir. Proje yönetimi alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Data entegrasyonu için seçilecek cihazlar da çok önemlidir. Kullanım alanına göre güç kapasitesi belirlenmelidir. Veri kaybı olmadan transferi sağlayan data iletişim cihazları sitemizde yer almaktadır. Küçük ofis veya ev-ofis network entegre sistemleri kurmak için az maliyetli çözümler sunan firmamız her türlü iletişim altyapı olanağını sağlamaktadır.

Bant genişliği sağlamak için gerekli olan ethernet erişim anahtarı cihazları iletişim kalitesini arttırır. Yüksek erişebilirlik ve kapsamlı güvenlik sağlayan bu cihazlar firmamızın ürünleri arasında yer alıyor. İletişim sisteminin yüksek kalitede çalışması için gerekli alt yapı olanaklarını sağlıyoruz.

Bununla birlikte destekleyici cihazlarla internetinizi özel ve hızlı hale getirebilirsiniz. Bant genişliğini arttırmak için sitemizde bulunan cihaz seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Yüksek bant genişliği iletişim hızınızı arttıracaktır.

Data ve İletişim Sistemi Kurulumu Nasıldır

Veri iletişim sistemleri bireysel iletişim ağları, iletim sistemleri, röle istasyonları, bağımlı istasyonlar ve veri terminal ekipmanlarının bir koleksiyonudur. Dünya artık gerçekten kablosuz veri ve iletişim sistemlerine bağımlı hale gelmiştir. Dolayısıyla, veri iletişim sistemlerini yeni nesil teknolojilerle yapılandırmak gerekir.

Firmamız ekstra telefon hatları kurulmasından, ADSL merkezlerine, veri kablolarına, evdeki bilgisayarları birbirine bağlamaya, büyük ölçekli çok telefonlu hatlara kadar tüm veri gereksinimleriniz için eksiksiz çözümler sunar. Hızlı ve güvenli iletişim ağına sahip olmak isteyen herkes için özel çözümler üretiyoruz.  Data ve iletişim sistemleri projelerinin hem alt yapı olanaklarını sağlıyor hem de bakım desteğini sunuyoruz.

Evler ve ofisler için iletişim ağını özelleştirecek, trafik yoğunluğundan kurtaracak cihaz çözümlerimiz var. Kurulumu oldukça basit olan bu cihazlar sayesinde internet kullanımınızın kalitesi artıyor. Daha hızlı, sorunsuz ve güvenli internet iletişimi için birçok çözüm önerimiz var. İşletmeler için özel iletişim sistemleri çözümleri de sunuyoruz.

İletişim ağının çok daha kaliteli ve güvenli olmasını sağlayacak birçok destekleyici cihaz seçeneğiniz de var. Sıfırdan kurulacak altyapı sistemleri için de deneyimli firma olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

Data ve İletişim Sistemleri Nasıl Daha Kaliteli Olur

İletişim ağının size özel olması daha kaliteli bir sisteme sahip olmanızı sağlar. Hızlı internet, yüksek bant genişliği özelliklerini sağlamak için ek cihazlar kullanabilirsiniz. Gigabit Ethernet erişim anahtarı gibi cihazlarla bant genişliği sağlayabilirsiniz.

Gereksiz trafiği engelleyen ve bant genişliğini arttıran cihaz çözümlerine başvurabilirsiniz. Uzak network cihazlarının kurulum ve güç yönetimini optimize etmeye yardımcı olacak cihaz seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Artan Gigabit network talepleri için, PLANET yeni nesil  Gigabit Switch çözümleri sunuyor. PLANET cihazları sitemizde yer alıyor. Gigabit switchler ve Gigabit Ethernet portları internet erişiminde büyük değişiklikler yapabilir. Sınırlı ağ kaynaklarını güçlendiren bu cihazlarla internet erişim olanakları arttırılabilir.

Kesintisiz ses ve görüntü yayını kalitesi bu cihazlarla sağlanabilir. Şirketler kampüsler gibi geniş ağ yayınına ihtiyaç duyulan alanlarda etkili çözümlerdir. Etkili ağ yönetimine ihtiyaç duyulan işletmeler için özel cihaz seçenekleri de vardır. Ethernet mesafesi uzatmak için ideal cihazları tercih edebilirsiniz. Enerji tasarrufu ve gigabit performansı sunan cihazlarla çok daha kaliteli internet ağı yaratmak mümkündür.

İşletmelerin maliyetlerini azaltmaya yardımcı olan çevreci network switchleri büyük bir fark yaratır. Veri aktarım hızını arttıran cihazlarla veri aktarım gücünüzü en üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Yüksek hızlı yeni nesil networkler için yüksek performanslı destekleyici cihazlar kullanmak gerekir. Yüksek boyutlu verileri hızlı şekilde aktaran cihazlar data ve iletişim sistemleri süreçlerini çok daha kaliteli hale getirir.

Web Tasarım