hırsız alarm

hırsız alarm

Ev Güvenliği: Hırsız Alarm Sistemleri

Kanıtlanmış hırsızlık önleme seçeneklerinin yanı sıra huzur sağlaması nedeniyle bir |ev alarm sistemine| yatırım yapmak ev güvenlik eklemede iyi bir seçenektir. Mevcut güvenlik alarm sistemlerinin çeşitlerini anlamak için zaman ayırmak ve ev güvenliğinizi tam olarak nasıl artıracağını bilmek önemlidir, böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre uyarlanmış bir sistem satın alabilirsiniz.

Alarm sistemleri kablolu veya kablosuz olabilir. Sistemi kendiniz kurmak isteyip istemediğinize karar vermeniz veya lisanslı bir kurucu ile sözleşme yapmanız gerekir.

İzlenen veya izlenmeyen?

İzlenen sistemler, özel bir şirketin günde 24 saat sisteminizi izlediği ve bir şeylerin ters gittiğinde sizi bilgilendirmediği polisleri uyaran sistemlerdir. İzlenmeyen sistemlerde yerinde sirenler ve yanıp sönen ışıklar bulunur; bu ışıklar, komşularınıza bir mola durumunu bildirir; bu, evde değilseniz, polise başvurmak için kendilerine güveneceğiniz anlamına gelir. En iyi güvenlik kamera sistemi , izlenen sistemlerden kaynaklanmaktadır, çünkü dikkatleri sabittir. Genellikle aşağıdaki şekilde çalışırlar:

 1. Sistemin sensörleri, bir kapı açma gibi bir şekilde tetiklenir.
 2. Sistem, ev sahibine yanlış alarmları önlemek için sistemi devre dışı bırakma şansı vermek için 30-45 saniye bekler.
 3. Alarm devre dışı bırakılmazsa güvenlik sistemi, telefon hatları üzerinden veya kablosuz bir cihaz aracılığıyla izleme şirketine bir mesaj gönderir.
 4. İzleme şirketi mesajı alır ve genellikle eve veya ev sahibinin cep telefonuna çağrı yaparak alarmı doğrular. Doğru şifreyi almazlarsa ya da cevap almazlarsa, polis polise çağırır.
 5. Polis cevap verir.

Kablolu veya kablosuz alarm sistemler mi?

Geleneksel veya kablolu güvenlik sistemleri aşağıdaki bileşenlerden bazılarını veya tamamını kullanır:

 • Kontrol paneli: Alarm sisteminin tüm işlemleri merkezi izleme istasyonuna olan bağlantılar da dahil olmak üzere bu panelin ortasında, bir telefon hattı üzerinden veya hücresel / radyo vasıtasıyla yapılır.
 • Merkezi izleme istasyonu: Sistem izlenirse ve alarm kapalıysa, kontrol paneli buradan bir mesaj gönderir.
 • Dokunmatik yüzeyler: Burası sistemin silahlandığı ve silahsızlandığı yerdir. Yolunuz bittiğinde silahlanabildikleri ve döndükten sonra silahsızlandırılmaları için kapıların yakınına yerleştirilmelidirler. Çoğu şifre sistemi üzerinde çalışırlar.
 • Anahtar foblar: Aracınızın kilitleme / kilit açma fobuna benzer şekilde, bu, bir geçiş kodu kullanmadan tesisinizin dışından alarm sistemi kurmanıza ve silahsızlandırmanızı sağlar.
 • Sirenler: Bir alarm devreye girdiğinde bir siren uyarı sesi verecektir.
 • Kapı ve pencere sensörleri: Bunlar, bir kapı veya pencere açıldığında alarmı devre dışı bırakır. Cam kırılma sensörleri de mevcuttur.
 • Hareket dedektörleri: Hareket dedektörleri, korunan odada hareketle harekete geçirilir. Ev sahibinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli stiller vardır.
 • Video izleme: Surveillance video çoğu sistemle ek bir maliyetle bir seçenektir. Görüntüler, doğrudan izleme istasyonuna gönderilebilir, yerel olarak yakalanarak depolanabilir ve / veya çevrimiçi olarak bilgisayardan veya akıllı telefonla görüntülenebilir.
 • Uyarı tuşları: polis tarafından anında müdahale edilmesini gerektiren bir acil durum merkezi istasyonu. Bu düğmelere aynı zamanda duress alarmları da denir.

En yeni kablosuz ev güvenlik sistemleri, duman ve ısı algılayıcıları, karbon monoksit alarmları ve su dedektörleri gibi kamera, kapı ve pencere uyarıları ve diğer suç özellikleri ile birlikte kapsamlı 'akıllı ev' süitlerinin bir parçası olabilir. 

Alarm şirketi seçmek

Bir güvenlik alarm sistemi kurmak istiyorsanız araştırma yapın. Herhangi bir alarm şirketini aramadan önce önce yerel polise danışın. Bir alarm şirketi ile temasa geçtikten sonra bir ev güvenlik alarmına cevap vermeleri ne kadar sürdüğüne dair bir fikir edinin. Satın alma kararınızı etkileyebilecek değerli zaman kaybedilebilir. Sonra, onlara yanlış alarmlar için para cezalarını sorun. Güvenliğinizi sağlamak için, mülkünüzü izleyen şirketin Cihan Teknolojiye bu cihazlar ile alakalı bilgi sahibi olun.

Bölgenizdeki üç farklı alarm şirketinden teklif alın ve algılama kapsamını ve özelliklerini karşılaştırın. Şirket temsilcileriyle konuşurken, çalışanlarına yönelik ceza tarama süreci hakkında onlara sormaya dikkat edin. Alarm raporlarının kopyaları gibi şirketler tarafından faturalandırılan izleme ücretlerine ekstra maliyetler sorun. Bu şirketlerden gelen uzun vadeli sözleşmelere dikkat edin, çünkü hizmeti iptal etmeye veya evinizden taşınmaya karar verirseniz kırılmaları zor olabilir. Garantiler ve güvenlik garantileri hakkında bilgi alın. Ekipmanın satın alınması veya kiralanması gerekip gerekmediğini kontrol edin.

Diğer hususlar

Kablosuz Alarm teknolojinin gelişiyle, birçok sistemin aramak için halen sabit bir telefon hattına ihtiyacı var. Bir güvenlik ihlali durumunda alarm şirketinize sistemin kendisin ile ilgili nasıl  temasa geçeceğini sorun. Telefonlarınız ve internetiniz için İnternet Üzerinden İnternet Protokolü'nü (VoIP) kullanıyorsanız, bu hatlar üzerinden alarm sinyalleri iletimi genellikle güvenilir olmadığından ve uygun şekilde alım sağlamak için diğer adımların atılması gerektiğinden, alarm izleme şirketini bilgilendirdiğinizden emin olun. Eğer sabit hat hala kullanılabiliyorsa, birçok hırsızın bir eve sızmadan önce telefon hattını kesmeyi bildiğini biliyoruz. Bununla birlikte, telefon hattına erişilemiyorsa ve yeraltı yerindeyse, hırsızlar, telefon hattına girdikten sonra  telefon hattına müdahale edemezler.

 

 

Powered by Bilgeweb