IP KAMERA

IP KAMERA

IP KAMERA SİSTEMLERİ ÇALIŞMA PREPSİPLERİ VE YAN ÜRÜNLERİ

İşletmeler ve kişiler, güvenlik kameralarının evleri ve işletmeleri için önemli olduğunu kabul ediyor, ancak kimse güvenlik ekranını her gün izleyip bir monitörün önünde oturmaktan hoşlanmıyor. Bu nedenle video kaydı,kayıtları saklamak için bir cihaz sahibi olmak uygundur.

Bugün mevcut depolama seçenekleri nelerdir?
SD Kartı ve Diğer Tümleşik Bellek Seçenekleri SD, Secure Digital anlamına gelir ve bu tür depolama seçeneği yıllardır kullanılmaktadır. Bu, DSLR, akıllı telefonlar ve diğer cihazlarda görülen aynı türde bir depolama alanıdır. SD kartları katı hal saklama özelliğidir, yani aşınabilecek hareketli parçaları yoktur. Kameralar için SD ve microSD depolama alanlarını bir araya getiren birçok IP kamera üreticisi bulunmaktadır çünkü bu tür depolama aygıtları ucuz ve güvenilirdir. SD depolama alanını kullanan sadece birkaç kameraya sahip küçük gözetim sistemleri, kurulum maliyetlerini de düşüren bir NAS veya NVR'ye ihtiyaç duymamaktadır. 

NAS veya NVR'leri kullanan büyük bir sistem için bile önemli alanları izleyen kameralarda bir SD kartı kullanılabilir. Bu gereksiz video kapsamı, vitrin ve ön kapı gibi kritik yerlerde kullanılabilir. 

Kablosuz kameralar parazite maruz kalmış olsa bile ağda bir sorun varsa, güvenlik kamerası daha sonra kullanılabilecek gözetim videolarını ve fotoğraflarını izlemeye ve saklamaya devam edebilir. 64 gigabayta kadar olan SD kartları artık eski çekimleri dolduğunda otomatik olarak üzerine yazma seçeneği sunuyor. Buna rağmen, bir SD kartta iki haftalık tam zamanlı kayıt hala saklanabilir.

 İP KAMERA SİSTEMLERİ ANKARA Bir SD karta video görüntüleri veya gözetleme görüntüleri depolamanın en büyük dezavantajlarından birisidir. Saldırganın kamerayı çalması veya parçalaması durumunda, görüntü yok olacak demektir. Ağa Bağlı Depolama veya Ağ Video Kaydedici (NVR) İp kamera sistemleri , standart bir Ethernet bağlantısı kullanarak yerel ağa bağlı bir depolama türüdür.

IP KAMERA NAS depolama birimi kendi IP adresine sahiptir. Yalnızca kameralardaki görüntüleri ve video görüntülerini değil farklı dosya türlerini depolamak için de kullanılabilir. SD kartları gibi NAS da LAN'lar için standart depolama alanı kullandıkları için çok güvenilir ve mantıklıdır. 

IP KAMERA SİSTEMLERİ FİYAT Öte yandan, Ağ Video Kaydedici veya NVR yalnızca güvenlik kamerasının kayıtları için kullanılır; NAS işlevleri ile benzer şekilde işlev görür. Aradaki fark NVR video kaydetmek için gömülü yazılımlar kullanırken, NAS farklı üreticiler tarafından sağlanan yazılımı kullanabiliyor olmasıdır. 

IP KAMERA SİSTEMLERİ FİYATLARI Güvenlik kameraları için NAS depolama alanını tercih ettiğinizde, zaman zaman ne kadar yorucu video kaydının olabileceğini düşünün. Bir ağ depolama sürücüsü, okunurken döndürülmüş bir masaüstü bilgisayarın sabit sürücüsünden farklıdır. NAS genellikle okuma veya yazma olmadığında bile eğriliğini sürdürür. NAS, kayıt için kullanıldığında sabit sürücüye sürekli olarak yazmakta, bu da aşırı işlemesine neden olur. Video gözetim için özel olarak tasarlanmış bir NAS satın alırken dikkat edin. Sabit disklerin video kayıtları için doğru boyutta olduğundan emin olun. Fotoğraf makinenizin üreticisi, kare hızına, çözünürlüğüne ve zaman süresine göre ihtiyaç duyulan boyutları belirlemeye yardımcı olur.

GÜVENLİK KAMERA NAS'ın SD kartlara kıyasla sağladığı bir avantaj da, farklı kameralardaki yayınları kaydetme ve daha uzun kayıt periyotlarının depolanmasına olanak tanıyan daha büyük bir depolama kapasitesine sahip olmasıdır. 

GÜVENLİK KAMERA ANKARA SD kartları gibi, NAS da genellikle tesislerinizin içinde bulunur; bu, hırsızların veya haydutların bulabileceği ve video kayıtlarını yok edebileceği anlamına gelir. Ayrıca, ağın NAS bağlantısı kesilme riski de vardır, bu da video görüntüleri olmayacağı anlamına gelir.

GÜVENLİK KAMERA FİYAT Bulut depolama Dropbox, iCloud, Google Drive veya ADrive'ı kullandıysanız, bulut depolama alanını kullandınız demektir. cihanteknoloji.com'a göre  depolaması, verileri İnternet üzerinden erişilebilen uzaktaki bir sunucuya depolamak için kullanılır . Dışarıda bulunur ve servis sağlayıcılar tarafından yönetilir. 

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ IP ve ağa bağlı kameraların ortaya çıkmasıyla, işletmeler artık video çekimlerini buluta doğrudan kaydetme olanağına sahip olurlar. Bu gerçekten önemlidir; çünkü video görüntülerinizin güvende tutulmasına ve ev içindeki davetsiz misafirlerden uzak durmasına olanak sağlar. Depolama alanı sitede bulunmadığından fiziksel olarak imha edilemezler. Yangın ve sel olayında video çekimleri güvende olacaktır. Buluta depolamanın bir diğer avantajı, depolanan video görüntülerini ve gerçek zamanlı canlı görüntülemeyi yalnızca bir Web tarayıcısı veya bir mobil uygulama kullanarak görüntüleme olanağıdır. 

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ Bulut depolama genellikle aylık bir abonelik ile çok ucuz. Düşük giriş maliyetlerinden dolayı videolarınız güvende. Bulut depolarını ağa bağlı kameralarla kurmak hızlı ve kolaydır.

 

Powered by Bilgeweb