ip kamera sistemleri

ip kamera sistemleri
ip kamera sistemleri

İnternet kameraları için birçok farklı isim kullanıyor. IP ya da "ağ kameraları" ve "web kamerası" olarak adlandırıldığını duyabilirsiniz. Nasıl adlandırmayı seçerseniz seçin internet kamerası bir yerel alan ağı (LAN)  veya internet üzerinden veri gönderen ve alan bir kameradır.

 Etrafta Olmadığımda Evimde veya Ofisimde Neler Olduğunu Nasıl Görebilirim?

Küçük çocuğunuzu işyerindeki masanızdan izlemek ya da işinizi dizüstü bilgisayarınızdan evinizden gerçek zamanlı olarak izlemek inanılmaz derecede kolaylaştı. İnternet kameraları, internete geniş bant ağ üzerinden bağlanmanıza ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir web tarayıcısından canlı görüntüleri uzaktan izlemenize olanak sağlar. 

Sisteminiz kurulduktan sonra, tek ihtiyaç duyacağınız şey Internet erişimidir. Tabletinizden ya da akıllı telefonunuzdan birden fazla kamera görüntüsünü veya DVR'ı bile izleyebilirsiniz. Bazı internet kameraları kablo bağlantısı gerektirir, diğerleri kablosuzdur ve verilerini radyo frekansı (RF) sinyalleri veya yerel bir WiFi ağı üzerinden iletir.

Ağ yapılandırması birçok cihaz için nispeten basit bir işlemdir; genellikle kurulum, bir Wi-Fi ağı yapılandırmaktan daha karmaşık değildir.  Artık birçok IP kamera sistemleri, web üzerinde video kaydetmeyi ve izlemeyi daha da kolaylaştıran kendi uygulamalarına sahiptir. 

IP Kamera Sistemleri Kullanırsam Bilgisayarım Her Zaman Açık Olmalı mı?

Genel olarak hayır, ancak bu özel kameraya ve onu nasıl kurduğuna bağlı. PC'ye doğrudan kameradan ağa bağlanmak yerine bir ağ erişim noktası olarak kullanıyorsanız, bilgisayarın açık kalması gerekir.

Standart Web Kamerası ve PTZ İnternet Kamerası Arasındaki Fark Nedir?

PTZ, kaydırma, eğme ve yakınlaştırma için kullanılan bir kısaltmadır. Bir PTZ kamera standart bir ağ kamerası gibi birden fazla kullanıcı tarafından görüntülenebilir ve kontrol edilebilir. Ancak uzaktan hareket ettirilebilme özelliği vardır. Geleneksel bir sabit kameradan farklı olarak bir PTZ kullanıcının kameranın görünümünü gerektiği gibi ayarlamasını sağlar. 

İnternet Kameramı Kullanmak İçin Ek Yazılım Satın Almak Zorunda Mıyım?

Dış yazılımın gerekli olup olmadığı kamera markasına göre değişir. Çoğu kameranızı yapılandırmak ve görüntülemek için gereken yazılımla birlikte gelir ve genellikle kayıt yazılımı içerir. Bazıları çoklu kamera görüntüleme ve metin / e-posta hareket uyarıları gibi daha gelişmiş yazılım özellikleri de içerebilir. Satın aldığınız kamera istediğiniz özellikleri içermiyorsa, bunları ve diğer özellikleri ekleyebilen birçok NVR programı satın alınabilir. 

 IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Video kablosu üzerinden videoyu bir monitöre veya DVR'ye iletmek yerine IP kamera sistemleri dijital videoyu bir veri bağlantısı üzerinden iletir: ethernet, USB, WiFi gibi.  Diğer tüm ağ cihazlarında olduğu gibi doğrudan ağa bağlanır. Kameranın özelliklerine göre; videoyu bağlı bir bellek kaynağına kaydedebilir, depolama için ağdaki başka bir cihaza bağlayabilir veya çekilen videoyu internete aktarabilir.

 Güvenlik uygulamaları için ortak olarak kullanılan üç tür ağ vardır:

Kablolu ağlar, geniş bantlı bir modeme veya yönlendiriciye ethernet kabloları (RJ45, CAT5, CAT6) üzerinden bağlanacaktır. Bu bağlantılar sinyal durdurma ve girişim olasılığını ortadan kaldıran bağlanmanın en hızlı ve en güvenli yoludur.

Kablosuz ağlar, kablolu bir modeme veri göndermek için bir WiFi yönlendirici kullanır. Verileri kablolu bir ağdan daha yavaş bir hızda iletirler. Şifreleme Kullansa da yetkisiz erişime karşı savunmasızdırlar. Güvenlik sorunu kablosuz ağın kurulum kolaylığı ve kişiselleştirilmesiyle dengelenir.

Hücresel ağ erişimi, üç ağ arasında en yavaş olanıdır. Ancak WiFi'den daha güvenlidir. Kameraların kendileri hücresel vericilere sahipse LAN olmalarına gerek yoktur. Bu yüzden neredeyse hiçbir kurulum gerektirmezler. Bununla birlikte, bu tür kameralar özellikle yüksek kaliteli video iletimi sırasında oldukça masraflı olabilir.

 Webcam Kullanmak İçin Neye İhtiyacım Var?

İnternet servisine ve kablolu veya kablosuz yönlendiriciye ek olarak (özel kameranıza bağlı olarak), bir internet kamera için statik bir IP adresi veya Dinamik Alan Adı Sunucusu (DDNS) gerekir. Ayrıca, kameranızı ve internete bağlı bir video cihazını uzaktan görüntüleme istasyonu olarak çalışacak şekilde yapılandırmak için kişisel bir bilgisayar gerektirir. Görüntüleri kaydetmeyi planlıyorsanız NVR kayıt cihazına ihtiyacınız olacaktır. 

 IP Kamerada Görüntü Çözünürlüğü

Dijital görüntü çözünürlüğü piksel cinsinden ölçülür. Bir görüntü ne kadar ayrıntılı olursa, o kadar fazla piksel oluşur ve bu nedenle de o kadar fazla veri içerir. Ayrıntılı görüntüler bir sabit diskte daha fazla alan ve iletim için daha fazla bant genişliği gerektirir.

Görüntüleri bir ağ üzerinden iletmek için, çok fazla bant genişliği tüketmekten kaçınmak için verilerin sıkıştırılması gerekir. Bant genişliği sınırlıysa, kare hızını düşürmek veya daha düşük bir görüntü kalitesini kabul etmek video dosyalarının boyutunu büyük ölçüde azaltabilir. IP kamera sistemleri güvenlik kameraları içinde en yüksek çözünürlük kalitesini sunan kameradır.

IP Kamera Seçimi Nasıl Yapılır

İhtiyaçlarınıza uygun IP kamera sistemleri hizmetlerinde Cihan Teknoloji olarak kolay şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Firmamız dünyanın en kaliteli güvenlik kameralarını inceleme fırsatı sunuyor. Tüm detaylarıyla beğendiğiniz kameraları inceleyebilir firmamızdan destek alabilirsiniz. Dijital gürültü azaltma, gündüz-gece kayıt özelliği gibi farklı özelliklere sahip güvenlik kameralarını en iyi fiyat avantajlarıyla sitemizde bulabilirsiniz.

Uzmanlık alanımız alan güvenlik kamara sistemlerinde kablosuz gözetim olanaklarını sunan sistemlerde var. Son teknoloji güvenlik kamera sistemleri konusunda 2006 yılından beri hizmet vermekteyiz. Geçmişten bu güne gelişen teknolojilerin aydınlattığı ürün seçeneklerimizi geliştiriyoruz. Güvenlik kamera sistemleriyle ilgili tüm sorularına yanıt olan çözümler sunuyoruz.

Kamera seçiminizi yaparken en uygun seçeneklere çok daha kolay şekilde ulaşma imkânınız var. Güvenilir firma garantisiyle yıllarca güvenliğinizi sağlayacak kamera sistemlerine sahip olabilirsiniz. İşiniz için en uygun güvenlik sisteminizi seçmenize yardımcı oluyoruz. Firma olarak en uygun fiyatlarla en verimli güvenlik sistemini kurmanız için size seçim yaparken her detayda destek oluyoruz.

Web Tasarım