Kamera Kayıt Cihazı

Kamera Kayıt Cihazı

 Güvenlik kamera kurulumları hem canlı izleme hem de kayıt ederek izleme olanağı sunuyor.  DVR ve NVR olarak iki ayrı seçenek sunan kayıt cihazları görüntülerin kaydedilmesini sağlar. Görüntülerin kaydı için farklı kayıt donanım sistemleri kullanılabilmektedir. Modern kayıt cihazlarında network bağlantısı da bulunmaktadır. Yani uzaktan görüntüleri izleme olanağınız olur. Kamera sayısına göre kayıt cihazı kanal sayısı belirlenir. Güvenlik kamera kayıt cihazı türlerinin genel özellikleri şöyledir:

 • Anlık olarak görüntü kaydı yapar.
 • Çevrimiçi olarak görüntüleri izleme olanağı sunar.
 • Görüntüleri izleme ve kaydetme imkânı yaratır.
 • Otomatik zamanlayıcısı ile istenilen saatlerde çalıştırılabilir.
 • DVD ve USB yazıcı bağlantıları olur.
 • Kayıt süresi farklı sabit diske göre değişebilir.
 • Bilgisayar aracılığı ile de kayıt yapılabilir.
 • Ses kaydı yapma özelliği de vardır.
 • Kanal sayısı istenilen sayıda seçilebilir.
 • Elektrik kesintisi sonrası otomatik olarak açılır.
 • Çok uzun süre kayıt yapma olanağı olan seçenekleri vardır.

Kamera Kayıt Cihazı Çeşitleri Ve Özellikleri

Kamera kayıt cihazı çalışma şekline göre DVR ve NVR olarak tercih edilebilir. NVR görüntüleri WFİ ya ad ethernet bağlantılı IP kameralardan depolarken DVR görüntüleri anolog ve koasiyel kameralardan kodlayarak depolar. DVR kayıt özellikleri daha esnektir.

Sitem uyumluluğu daha iyidir. Kayıt cihazlarında 4.8.16.32 kanal olarak seçenekler vardır. Kanal sayısı sistemde kaç kamera olabileceğini gösterir. Yani 4 kameralı bir sistem için 4 kanallı bir kayıt cihazı seçmek gerekir. Sabit diske kayıt yapan cihazlar için internet erişimine ihtiyaç duyulmaz. Bu kayıt cihazları kendi özel ağları üzerinden görüntüleri kaydeder ve depolarlar.

DVR kayıt cihazlarının çalıştığı sistemler anolog sistemlerdir. NVR kayıt cihazlarının çalıştığı sistemler IP kamera sistemleridir. Bunlar dışında bir de HVR kayıt cihazları da vardır. Bu kayıt cihazları DVR ve NCR birleşimi olarak her iki kamera sisteminde de kullanılabilen kayıt cihazlarıdır.

Kamera Kayıt Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir kamera kayıt cihazı göz önüne alındığında göz önünde bulundurulması gereken iki önemli özellik, alıcıların sayısı ve depolama alanı miktarıdır. Alıcıların sayısı alıcının herhangi bir zamanda erişebileceği maksimum kanal sayısını belirler. Depolama alanı birimin sabit sürücüsünde ne kadar kayıt süresi olduğunu belirler. DVR alıcısı  tuner sayısı ve depolama alanı miktarıdır.  Tuner alıcı sayısı herhangi bir zamanda erişebilir maksimum kanal sayısını belirler. 

Depolama alanı  birimin sabit sürücüsünde ne kadar kayıt süresi olduğunu belirler. Kayıt cihazını seçerken hangi kamera sistemini kullanıyorsunuz ona göre seçim yapmalısınız. IP kamera sistemi kullanılıyorsa NVR, anolog kamera sistemi kullanıyorsa DVR kayıt cihazı tercih edilmelidir. Kayıt cihazının uzun süre kayıt alabilmesi de oldukça önemlidir.

Tüm bu fonksiyonları karşılayan kayıt cihazı seçeneklerini Cihan Teknoloji farkıyla inceleyebilirsiniz. Firmamız kamera sistemlerinize uygun kayıt cihazlarını nasıl seçebileceğiniz konusunda size yardımcı oluyor. Bir kayıt cihazında bakılacak özellikler:

 • Kayıt Çözünürlüğü,
 • Kayıt Modu,
 • Network Arayüzü,
 • HDD Türü,
 • USB,
 • Wireless,
 • Yedekleme Cihazı,
 • Uzaktan izleme,
 • Mobil İzleme,
 • Güç Kaynağı,
 • Çalışma Sıcaklığı, olmalıdır.

Kamera Kayıt Cihazının Güvenlik Açısından Önemi Nedir

Güvenlik sistemlerinde her detay oldukça önemlidir. Tek bir detayın bile kalitesiz olmaması gerekir. Kayıt cihazının da özellikle kaliteli standartlara sahip olmalıdır. Kayıt cihazı görüntüleri izleme kalitesini belirler. Kayıt çözünürlüğünüm yüksek kalitede olmamsı doğru düzgün bir güvenlik sağlanmasını engeller.

Kayıt cihazının kayıt süresinin az olması gerekli her şeyi görmen imkânınızı ortadan kaldırır. Kayıt cihazı güvenlik açısından oldukça önem arz ediyor. Kimsenin müdahale edemeyeceği bir güvenlik kaydı oluşturuyor.

İnternetten bağımsız olarak takip edilebilen görüntüler her türlü virüs sorunundan da görüntüleri koruyor. Özellikle yüksek güvenlik gerektiren alanlarda kayıt cihazı teknolojisi etkili olur. Güvenlik kameraları kayıtları elektrik kesintisi olduktan sonra da kendi kendine çalışmaya devam eder. Mobil cihazlardan görüntüleri izleme olanağı olur.

Uzaktan da güvenlik kayıtlarını izleyebilirsiniz. İstenilen tarih ve saatler arasındaki görüntüler kolayca bulunup izlenebilir. Herhangi bir saatte yaşanan bir durumu açıkça kayıtlardan görebilirsiniz. Yoğu iş temposunda gözden kaçan bir şeyler olduğunda kayıt cihazları sayesinde o saatler için istediğini bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kayıt Süresi Ne Kadar Olmalıdır

Güvenlik kamerası kullananlar durumlarına bağlı olarak farklı depolama hedeflerine sahip olma eğilimindedir. Çoğu ev sahibi genellikle 3-7 günlük depolamayı tercih eder. Sık seyahat eden ev sahipleri genellikle uzakta olabilecekleri en uzun sürenin için 3-7 gün daha fazla kayıt yapmak isterler. (2 hafta boyunca evinizden uzaktaysanız, muhtemelen 3 hafta çekim yapmak istersiniz).

İşletmeler 3 gruba ayrılır: öncelikle hırsızlıkla ilgilenenler genellikle 15 - 30 günlük depolama isterler, gözetim sistemlerinin yasal olarak zorunlu olduğu düzenlenmiş endüstrilerde 90 gün ile 365 gün arasında değişen yasal gereklilikler vardır ve bir şeyin olmadığını kanıtlamak (örneğin, sahte sigorta taleplerinin yaygın olduğu işletmeler), genellikle risklerine bağlı olarak özel kayıt süresi isterler. Kayıt süresi konusunda işletmenizin ihtiyaçlarına göre seçim yapabilirsiniz.

Kayıt süresi ve diğer özellikler konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz. İşletmeniz hakkında bilgi vererek ne kadar kayıt süresine ve nasıl bir kayıt cihazına ihtiyaç duyduğunuzu öğrenebilirsiniz. Kurulum ve montaj sıkıntısı olmadan firmamızın çözümlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Piyasa rakamlarının altında kaliteli hizmeti firmamızdan alabilirsiniz kamera kayıt cihazı çeşitlerinde en iyi fiyat avantajını sitemizde bulabilirsiniz.

En iyi markaların son teknoloji donanımlarına sahip olan cihazların tüm özelliklerini sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Tüm dünyada en çok tercih edilen, yeni nesil kayıt cihazlarına en kolay şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz. Güvenlik sisteminiz için ihtiyaç duyduğunuz her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım