KAMERA SİSTEMİ-İZLEME

KAMERA SİSTEMİ-İZLEME

         Güvenlik Kameralarını Birden Çok Konumda Görüntülemek İçin Merkezi İzleme Yazılımını Nasıl Kullanılır?

Güvenlik kameralarının merkezi olarak izlenebilmesi için Internet üzerinde birden fazla konumun uzaktan izlenmesini gerektiren birçok gözetim sistemi uygulaması bulunmaktadır. CCTV Kamera Sistemleri, bu tip merkezi izleme yeteneği gerektiren birçok müşteriye yardımcı olmuştur.
    Örneğin; Birden fazla lokasyona sahip işletme sahibi tüm kameralarını ofislerinden ve evlerinden uzaktan görüntülemelidir. Küçük işletme sahibi, ev güvenlik kameralarını ve işyeri kameralarını aynı ekranda görüntüleyebilmelidir. Güvenlik şirketi, müşterilerine uzaktan kamera izleme hizmetleri sunmak istiyor ve onu destekleyen bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Mülkiyet yönetimi şirketi, merkez ofislerinden birden fazla mülkün uzaktan izlenmesini istiyor. CCTV Kamera Sistemlerinin en sık önerdiği çözüm, her kayıt konumunda yüksek çözünürlükte bir gözetim DVR ve HD güvenlik kameraları (coax üzerinden HD) ve izleme konumunda merkezi yönetim yazılımını (CMS) çalıştıran bir Windows PC'den oluşur.
  Güvenlik kameralarının ihtiyaç duyulduğu her bir yerde, bir DVR ve kameralar monte edilmiştir. CCTV Kamera Sistemleri, kameradan DVR'ye Siyam kablo makaraları veya önceden hazırlanmış siyam CCTV kamera kabloları kullanılarak kablolama yapılmaktadır.

 Her konumun; kablo veya doğrudan fiber bağlantısı gibi yüksek hızlı bir İnternet bağlantısı ve bir ağ yönlendiricisi olması gerekir. DVR ve CAT6 ağ kablosu kullanarak ağ yönlendiricisine bağlıdır. Yöneltici internet bağlantısı modeme bağlıdır. Port yönlendirmesi, yönlendirici üzerinde her gözetim sistemi konumunda kurulmalıdır. Bu, CMS yazılımının her DVR'ye uzaktan bağlanmasını sağlar. Merkezi izleme yeri, yüksek hızda bir internet bağlantısına bağlı bir PC'ye ihtiyaç duyar. PC'de merkezi izleme yazılımı kurulacaktır. Böylelikle rahatça video kayıtlarını izleyebilirsiniz.

Powered by Bilgeweb