Kapı Detektörü Fiyatları

Kapı Detektörü Fiyatları

Kapı Detektörü Fiyatları Hakkında

Kamu kurumları, askeri alanlar, hava alanları, alışveriş merkezleri, okullar, plazalar vb. gibi birçok alana giriş noktalarında insanlar üzerindeki metal parçaları tespit etmek amacıyla metal kapı detektörleri kullanılmaktadır. Kullanım alanı sınırlaması yoktur ve gittikçe genişlemektedir. Firmamız kullanım alanına uygun özelliklerde kapı detektörü temini yapıyor ve kurulumunu gerçekleştirerek kullanıma sunuyor. Kapı detektörlerimiz sayesinde insanlar üzerindeki, tabanca, kesici aletler ve diğer metal ürünleri kolaylıkla tespit edebilir, bu ürünlerin içeriye sokulmasını önleyebilirsiniz. Detektör kapı özelliğine göre metal ürün tespit ettiğinde alarm verecek ve görevliyi uyaracaktır.

Kapı Detektörü Nedir?

Metal kapı detektörleri sistemi fizikçi Maxwell tarafından geliştirilen denklemler ile yapılmıştır. Elektrik bobinlerinin kısa darbeler göndererek belirlenen alan içerisinden geçirilen metal ürünleri tespit edilmeye başlanmıştır. Cihaz içerisinde kullanılan bobin sayısına göre gönderilecek elektromanyetik dalga sayıları değişmektedir. Bu kullanılacak olan ürün özelliğine göre değişmektedir. Kapı dedektörü fiyatları ürün özelliklerine göre değişmektedir. Ürünlerimizin fiziksel yapısı, hassasiyet ayarları, kullanım alanı durumlarına göre fiyatları değişmekte ve bizler müşterilerimize en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktayız. Bir bina ve tesis içerisinde alınacak olan güvenlik önlemlerinin birinci noktası giriş kapılarıdır ve buralarda güvenlik kapı detektörü cihazları ile istenilen hassasiyette sağlanmaktadır.

Kullanım Amacı

Kapı detektörleri, insanlar üzerindeki, bıçak türü kesici aletleri, silah, anahtar, madeni para gibi tüm metal ürünleri tespit edebilmektedir. Yapılacak olan hassasiyet ayarlarına göre kişi üzerinde bulunan en küçük metal parçayı bile tespit ederek alarm verecektir. Bu özelliği ile dışarıdan içeriye bir metal parça sokulması önlenmiş olacaktır. Kullanım amacı tamamen güvenlik önlemlerini mümkün olan en üst seviyede alabilmektir. Firmamız ihtiyaç duyulan tüm alanlara 10 dakika gibi bir kısa sürede kapı detektörü kurulumu yaparak, amacına uygun güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlamaktadır. Ürünlerimiz hassasiyet özelliklerine göre türlere ayrılmaktadır.

Ürün Özellikleri

Her türlü güvenlik sistemi için kullanılan kapı detektörlerimizin metal yapıları, suya ve ateşe karşı dayanıklı ürünlerdir. Bu özellikleri ile her türlü dış ortamda kullanılabilmektedir. Uzaktan kumanda ile hassasiyet ayarı yapılabilmekte, geçiş yapan kişi sayısını, verilen alarm sayısını tespit etmekte, hafızasında tutarak toplam sayıyı gösterebilmektedir. Elektromanyetik alan oluşturarak metal tespiti yaptığı için, ortaya çıkan radyasyon iyonlaşmadığından insan sağlığı açısından her hangi bir tehlike oluşturmamaktadır. Yapılacak ayarlara göre metal yoğunluğuna göre verilecek alarm şiddeti ayarlanabilmekte, kişinin hangi bölgesinde metal bulunduğu gösterilmektedir. Sesli olduğu gibi ışıklı uyarı sistemi de bulunmaktadır. Alarm sesi seviyesini kendiniz istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz.

Kapı Detektörü Kullanımı

İnsanların can güvenliğinin sağlanabilmesi için bina girişlerinde çeşitli önlemler alınır ve dışarıdan içeriye güvenlik riski oluşturabilecek aletlerin sokulması önlenebilmektedir. Bu önleme işlemlerinde en çok kapı detektörü kullanılmaktadır. Firmamız talep edilen tüm yerlere farklı özelliklerde kapı detektörü kurulumunu hemen yapmaktadır. Buralarda güvenlik görevlilerinin cihazı kullanabilmesi için bilgilendirme ve gerekli ayarlamaları yaparak kullanılmasını sağlamaktayız. Görevliler insanların üzerinde bulunan çeşitli metal eşyaları kendilerinin görebileceği şekilde kapı yanındaki bölmeye bırakmalarını ve kapıdan geçmelerini isterler. Kapıdan geçtiklerinde alarm veriyorsa kişisinin üzerini elle kontrol ederek alarm vermesine neden olan metal ürünü tespit ederler. Bu sistem insanlara zarar verebilecek her türlü kesici ve ateşleyici silahların içeriye sokulmasını önleyecektir.

Detektör Hizmetlerimiz

Birçok binaya giriş işlemlerinin güvenli yapılmasını sağlarken, değerli metal ürün üretimi yapan firmalar içinde ürünlerin dışarıya çıkarılmasını önlemek için dedektör kapı hizmetleri sunuyoruz. Tüm hizmetlerimiz için https://cihanteknoloji.com internet sitemizi ziyaret edebilir, her türlü bilgiyi edinebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım