Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri

Teknoloji çağının güvenlik alanındaki yansımalarının oldukça etkileyici olduğunu görüyoruz. Giriş çıkış noktalarında üst düzey güvenlik sağlayan kartlı geçiş sistemleri gelişen güvenlik teknolojilerinin sağladığı özel koruma sistemleri arasında yer alıyor. İşletmeniz için bir elektronik erişim kontrol sistemi olmadan kimin, ne zaman içeri girdiğini kolayca takip edemezsiniz. Aynı zamanda tek bir kayıp anahtar tüm çalışanlarınız için yeni anahtarların yanı sıra kapı kilitlerinin de pahalı bir şekilde değiştirilmesini gerektirebilir.

Geleneksel kilitler ve anahtarlar sistemini yönetmek fazla masraflı ve daha az güvenilirdir. Geleneksel anahtarların kaybolması, çalınması veya yasa dışı olarak kopyalanması nedeniyle işinize kimin erişimi olduğunu asla bilemezsiniz.  Elektronik erişim kontrol sistemlerimiz binaya giren ve kısıtlı alanlara erişen çalışanları ve ziyaretçileri izlemenizi sağlar. Kişiselleştirilmiş elektronik erişim kartlarını kullanarak güvenliğinizi daha sıkı tutabilir ve mülkünüze kimin erişimi olduğu konusunda tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

İşletmenizin Güvenliğini Kolaylıkla Yönetin

 21. yüzyıl güvenliğinin rahatlığını ve gücünü siz de yaşayabilirsiniz. İster yeni bir sistemle başlıyor olun ister daha önce kullandığınız sisteme kart erişimi eklemek istiyor olun Cihan Teknoloji size aradığınız korumayı sağlar. Elektronik erişim kontrolü uzmanlarımız sadece kartlı erişim sistemlerini kurmakla kalmaz aynı zamanda benzersiz gereksinimlerinizi karşılamak için onları nasıl özelleştireceğinizi bilirler. 

Okulları, işletmeler, belediye binaları ve diğer mülkler için kartlı erişim sistemleri sağlıyoruz. İşletme çalışanlarınızın büyüklüğü veya ihtiyaç duyduğunuz çeşitli güvenlik seviyeleri ne olursa olsun sizin için en uygun sistemi tasarlayabiliriz. Temel ticari kart erişim sistemlerimizin yanı sıra video yakalama, gerçek zamanlı alarm, dijital video entegrasyonu ve daha birçok seçenek içeren entegre güvenlik paketleri sunuyoruz. Firmamızla güvenliğinizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Kartlı Erişim Sistemleri Ne İşe Yarar

Bir iş yönetirken çalışanlarınızı ve tesisinizi güvende tutmak en önemli önceliktir.  Bir tesis erişim kontrol sistemi kullanmak yetkisiz ziyaretçilerin işletmenize girmesini engellemenin yanı sıra çalışan erişimini de yönetmenin en etkili yollarından biridir.  

 Her çalışana kendi anahtar setini vermek birçok işletme için yararlı bir seçenek değildir. Bunun yerine, birçok kuruluş çalışanlara kapının kilidini açmak için bir okuyucuya girdikleri anahtar kart veya PIN numarası gibi özel kimlik bilgileri olan kilitli tesislere girme olanağı sağlayan bir erişim kontrol sistemi kullanmayı tercih eder.  

Geçiş kontrol sistemleri işverenlere her çalışanın girebileceği yerleri kısıtlama olanağı verir. Kartlı geçiş sistemleri güvenlik ve rahatlık arasında doğru güvenlik dengesi seviyelerini belirleme özgürlüğü yaratır. Bir çalışan şirketten ayrıldığında işverenin yapması gereken tek şey yetkisiz erişim elde etmelerini önlemek için kimlik bilgilerini devre dışı bırakmaktır.   

Erişim kontrolü güvenliği ile işletmenize kimin girdiğini, ne zaman girdiklerini ve hangi kapıyı kullandıklarını bilirsiniz. Bu sistemler aynı zamanda çalışanlarınızın nerede olduğunu izlemenizi sağlar. Ayrıca odaları veya alanları yalnızca yetkili çalışanlara ayırmanıza ve ait olmadıkları bir yere girmeye çalışan biri gibi şüpheli etkinlik raporları almanıza da imkân yaratır.  

Kartlı Geçiş Sistemleri Nasıl Çalışır

Kartlı erişim sistemleri, güvenlik geçiş kartı olan bir kişi kartı güvenlik sistemine entegre edilmiş bir kart okuyucunun önüne veya içine soktuğunda veya görüntülediğinde kısıtlı alanlara girilmesine izin verir. Geçiş kartında, kart okuyucunun isim, kimlik numarası veya erişim seviyesi gibi bölgeye giriş izni vermek için kullandığı bilgilerle kodlanmış manyetik bir şerit bulunur.

Manyetik şerit veya magstripe, kredi kartının arkasındaki kodlamaya benzeyen küçük manyetik parçacıklara sahiptir. Kart okuyucusu, kart tutucusuna erişime izin vermek için kapının açılıp açılmayacağını belirlemek için kartın arkasını okur. Güvenlik kartı genel erişim sağlayabilir. Yani kartı kimin kullandığını veya şirkette hangi alanlara kimin girdiğini takip etmelerini sağlayan bir kodlama özelliği taşır.

Manyetik şerit hakkındaki bilgileri okuyabilen üç genel tip kart okuyucu vardır.  Kaydırma okuyucuyu kullanmak için kullanıcı kartı bir kredi kartı veya bankamatik kartını kullandığı gibi okuyucudaki bir yuvadan geçirir. Ekleme okuyucusu kullanıcının kartı bir yuvaya yerleştirmesini gerektirir. Kullanıcı yakınlık okuyucusu kart okuyucunun yüzündeki belirlenmiş bir alanın önünde tutulduğu zaman okur.

İhtiyaçlarınıza Uygun Erişim Kontrol Çözümleri

Farklı tür ve boyutlardaki işletmelerin farklı erişim ihtiyaçları vardır. Firmamızın erişim kontrol çözümleri işletmenize kimin girebileceğini, nasıl girebileceklerini ve ne zaman girebileceklerini sınırlandırarak çalışanlarınızın ve envanterinizin daha güvenli olmasına yardımcı olur. Firmamızın kartlı geçiş sistemleri tesisinizin kontrolünü yönetmenin kanıtlanmış ve etkili bir yoludur. 

Yazılım, elektronik kapı kontrolleri, manyetik kart okuyucular ve erişim kartları kombinasyonumuz her büyüklükteki kuruluş için ölçeklenebilir, kullanımı kolay bir erişim / güvenlik çözümü sunar. Firmamızın çözümleri veritabanı, sunucu uygulamaları, yazılım ve donanım altyapısını barındırır. Başlangıçta ve devam etmekte olan donanım giderleri, personel maliyetleri ve beklenmeyen aksama süreleri önemli ölçüde azaltılmıştır. 

Çok çeşitli raporlar ve bildirimler sayesinde kartlı erişim sisteminiz işletmenizin güvenlik kapsamının ötesinde yararlanabileceği bir araç haline gelir. Kartlı geçiş sistemleri insanları binaları ve verileri güvende tutmak için tasarlanmıştır. En temelde erişim kontrol sistemleri yalnızca yetkili kişilerin bir tesisin belirli alanlarına giriş elde etmesini sağlar. Bu sistemler bir binanın girişindeki elektronik kilitten, fiziksel bir veri merkezinde sunucu raflarındaki bir dizi kilide kadar değişebilir. Bir erişim kontrol sistemi uygulayarak şirketler tesislerine kimin girdiğini daha iyi izleyebilir ve herkes için güvenliği artırabilir.

Firmamız erişim kontrol endüstrisinde uzun yıllardır güvenlik yazılımı ve donanımı geliştirmektedir. Ekibimiz ürünler geliştirme, ihtiyaçları değerlendirme ve mümkün olan en iyi çözümleri uygulama konusunda zengin bir deneyime sahiptir. Müşterilerimizin alanlarını, verilerini ve daha fazlasını korumaya yardımcı olacak yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Powered by Bilgeweb