Kartlı Geçiş Sistemleri Ankara (Bilgilendirme)

Kartlı Geçiş Sistemleri Ankara (Bilgilendirme)

Kartlı Geçiş Sistemleri Ankara

    Kartlı geçiş sistemlerine geçiş yapılmadan önce büyük kurum veya işletmelerde bir anahtar karmaşası yaşanmaktaydı. Şimdi o karışık anahtarların yerini tek bir kart almış durumda. Hem kullanımı çok daha kolay hem de yeterince güvenlikli olan bu kartlı geçiş sistemleri aslında sürekli hayatımızda. Otobüs kartlarımız, HGS kartlarımız, işyerine girdiğimiz kartlar veya üye kartlarımız kartlı geçiş sisteminin bir parçası. Buradan da anlayacağınız gibi kartlı geçiş sistemlerinde, kişiye özel bir kart tahsis edilerek bilgilerinin kartlı geçiş sistemine aktarılması sonucu kullanım sağlayan kartlardır.

Personel Devam Takip Sistemi

Kartlı geçişin en çok kullanılan türüdür. İşyerindeki çalışanların işyerine giriş çıkışını, yemekhane veya kantin hizmetlerinden yararlanılmasına imkan vermektedir. Böylece personellerin çalışma saatleri takip edilebildiğinden personel devam takip sistemi denilmektedir. Ayrıca sisteme entegre edeceğiniz bilgiler sayesinde diğer takipleri yapabilmeniz de mümkün olabiliyor. Tatiller, fazla mesailer, izinler sisteme eklenerek takip sağlanabilir.

Elektronik Güvenlik

Aynı işyerinde farklı departmanlar için yetki baz alınarak farklı erişimler sağlanabilmektedir. Mesela misafir giriş kartlarının erişim alanı çok sınırlı olmaktayken genel müdür işyerinin hemen her yerine girebilecektir. Böylece güvenlik de sağlanmış olacaktır.

Kartlı Geçiş Sisteminin Avantajları

Bu sisteme 1.000 ile 10.000 arasında kişi kaydı yapılabilmektedir. Kartlı geçiş sistemleri Ankara gibi kurumsal büyükşehirlerde çok tercih edilmektedir. Böylelikle yetkisiz kişilerin erişimine karşı önlem alınabilmektedir. Ayrıca bu sistemde kartlı personelin hareketlerini raporlama imkanı olduğu için, bu raporlar kritik zamanlarda hayat kurtarıcı bir öneme sahip olabilmektedir. 

Powered by Bilgeweb