Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Mantar bariyer sistemleri, genellikle otopark alanlarında tercih edilen bariyerlerdir. Bunun sebebi ise trafiği azaltacak pratikliğe sahip olmasıdır. Üstelik, hem yaya geçişini hem de trafiğin yoğun olması halinde bile geçişler sağlanabilmektedir. Ek olarak, mantar bariyer sistemleri, diğer bariyer sistemlerine nazaran çok daha güçlü bir malzeme olan paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu nedenle, suikast ve hırsızlık olabilecek durumlarda kesinlikle terich edilmesi gereken modellerdir. Aynı zamanda, mantar bariyer sisteminin türleri de ikiye ayrılmaktadır.

Mantar bariyer sisteminin birincisi pnömatik mantar bariyeridir. Pnömatik bariyer sisteminde kompresör ve mantar iki farklı kısımdan oluşur. Pnömatik mantar bariyer sisteminde basınçlı hava pistonlara iletilir ve işlem böyle gerçekleşir. Oldukça kolay bir şekilde temizlenir ve bakım ihtiyaçları karşılanır. Bir diğer mantar bariyer sistemi hidrolik bariyer sistemidir. Hidrolik bariyer sisteminde yayalaştırma işlemlerinde daha kullanılır. Basınçlı su öncelikle hidrolik pistonlara ilettirilir ve işlem böyle gerçekleşir.

Mantar bariyer sistemleri ile kollu bariyer sistemleri arasındaki farklardan bahsedecek olursak; kollu bariyerler daha çok sıcak yerlerde tercih edilmesi önerilirken mantar bariyer sistemi yüksek güvenlik ihtiyacı olan alanlarda kullanılmalıdır. İhtiyaca yönelik ikisinden birini tercih ederek Cihan teknoloji şirketine siparişte bulunabilirsiniz.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.