Metal Kapı Detektörü

İnsanların toplu olarak bulunduğu, alışveriş merkezleri, okul, çeşitli etkinlik alanları gibi yerlerin güvenliklerinin sağlanabilmesi için giriş kapılarında çeşitli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Bizler her türlü güvenlik sistemini uygulayarak, hem giriş yapan kişi sayısını hesaplatabiliyor, hem de kişiler üzerinde metal eşya bulunup bulunmadığını tespit edebiliyoruz. Metal detektör çeşitleri, kişi üzerindeki metal ürünü sesli ya da ışıklı uyarı vererek görevli kişiyi uyarmaktadır. Gelişmiş sistemleri bulunan detektörlerimiz uyarı ikazının yanı sıra metal ürünün kişinin vücudundan hangi bölgesinde olduğunu da göstermektedir.

Metal Detektör Nedir?

Metal detektörler ilk olarak İskoçyalı fizikçi James Clerk Maxwell’in geliştirmiş olduğu elektrik ve mıknatıs yasalarını kullanarak oluşturduğu denklemlerle ortaya çıkmıştır. Cihaz tel bobinden kısa ve güçlü manyetik darbeler göndererek, geçiş alanı içerisindeki metal parçayı tespit etmeye çalışır. Detektör çeşidine göre saniyede yapılan atım sayısı farklıdır. Metal kapı dedektörü günümüzde havalimanı, okul, alışveriş merkezleri, kamu binaları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. detektörler çoklu algılama bölgelerine sahiptir ve kapıdan geçiş yapın kişi üzerinde bir metal ürün bulunduğunda hem sesli, ışıklı uyarı yapacak hem de nesnenin yerini güvenlik görevlisine gösterecektir. Cihazlar çalışırken manyetik alanda radyasyon oluştursa da bu radyasyon iyonlaşmadığı için canlı biyolojisine zarar vermemektedir.

Neden Kullanılır?

Kapalı alanlarda insanların güvenliklerinin sağlanması o alanı işleten işletmeye aittir. Firmamız talep eden tüm işletmelerin ihtiyaçlarına ve aradıkları özelliklere göre kapı detektörleri temini yapıyor. Kapı detektörleri, içeriye giriş yapan kişilerin üzerinde taşıyabilecekleri, kesici, delici ve ateşli silah türlerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Kapı detektörleri bu iş için tasarlanmış ürünlerdir. Bizler özel işletmeler ya da kamu kurumlarının taleplerine göre giriş kapı bölümlerine, ihtiyaca yönelik farklı hassasiyet özelliklerine sahip cihaz kurulumlarını yapıyoruz. Kullanılacak yerin durumuna göre, ışıklı ya da sesli ikaz özelliklerini kullanıyoruz.

Detektör Özellikleri

Güvenlik her alanda birinci önceliktir. Bina ve tesis içerisinde güvenlik önlemlerinin alınması giriş kapısında başlar. Bizler giriş kapılarına detektör yerleştirerek, insanların bu kapılardan kontrol edilerek geçmelerini sağlıyoruz. Birçok organizasyon için düzenleyiciler, giriş ve çıkış yapan kişi sayısını tespit etmek istemektedir. Kullandığımız kapı detektörleri yapılan her giriş sayısını hafızasında tutmakta ve toplam sayıyı vermektedir. Giriş yapan kişi sayısını tespit ederken, kişi üzerindeki ürünlerinde kontrol edilmesini sağlamaktadır. Kapılarda kullandığımız detektör kapıların ağırlıkları yaklaşık 65 kg civarındadır. Enerji kesintilerinde bile hafızasına kaydedilmiş olan bilgileri saklayabilmektedir. Elekromanyetik alan ile çalıştığı için insan sağlığı açısından zararsızdır.

Kullanımı

İnsanların toplu olarak bulunduğu yerlerde güvenli açığı oluşmaktadır. Bu alanlara yapılana ilk giriş yeri, ilk kontrol noktasıdır. Bunun için bu alanlara kapı detektörleri yerleştiriyor ve güvenlik görevlileri tarafından kullanılmasını sağlıyoruz. Kapı detektörleri 220 volt ile çalışmakta ve cihaz üzerinde hassasiyet ayarı yapılabilmektedir. Teknik ekiplerimiz kullanıcılara kullanım ve hassasiyet ayarlarını göstermektedir. Giriş yapan kişilerin üzerindeki en küçük metal parçayı tespit etmek için ayarlanabildiği gibi, tesis içerisinde bulunan değerli metal ürünlerin dışarı çıkarılmasını önlemek için çıkış kapılarına da yerleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz

Firmamız Ankara merkezli olarak 2006 yılında kurulmuştur. https://cihanteknoloji.com web sitemiz üzerinden tüm hizmetlerimizi kullanıcılarımıza sunuyoruz. Kapı detektörleri, kartlı geçiş sistemleri, kamera kayıt cihazı, ıp kamera sistemleri, parmak izi okuyucu, yangın alarm sistemleri gibi güvenlik amaçlı tüm sistemler üzerine hizmet veriyoruz. Uygun fiyat seçenekleri ile sunduğumuz ürünlerimizin, kurulum ve montaj işlemlerini yapıyor ve yazılım desteği veriyoruz. Kapı detektör cihazlarımızı garantili olarak sizlere sunuyor ve anahtar teslimi yapıyoruz.

Powered by Bilgeweb