Parmak İzi Okuyucu Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri Hakkında

Şirket ve firmalar, personelini takip ve iş yerlerinin güvenliğini sağlamak maksadı ile çeşitli güvenlik sistemlerini kullanıyorlar. Firmamızın parmak izi okuyucu sistemleri , gerek kalite gerekse emniyet açısından, müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayacak özelliklere ve kapasiteye sahiptir. Sistemlerimizin tümü orijinal olup, ülkenin her noktasına garanti belgesi ve faturası ile göndermekteyiz. Müşterilerimize ayrıca; teknik servis, kurulum ve montaj ile ihtiyaçlarına göre yazılım desteği de sunmaktayız. Firmamız, sektörde lider olup müşterilerimizin memnuniyetini amaç olarak benimsemektedir.

Parmak İzi Okuyucu Sistemi Nedir?

Kişilerin kimliklerini tanımlama yarayan, en modern ve kullanışlı biyometrik yöntem, parmak izi okuyucu sistemdir. Dünyada hiç bir parmak izinin aynısından iki kişide olma ihtimali olmadığı için, bu sistem en güvenilir sistem olarak kabul edilmektedir. Firma olarak, dünyada kullanılan en gelişmiş ve başarılı parmak izi okuyucu sistemlerini kullanıcılarımıza sunmaktayız. Sistemlerimiz, en fazla bir saniyede işlemi gerçekleştirerek, kimlik tanımasını yapabilmektedir. Firmamızın sistemlerinin çalışması; öncelikle tüm çalışanların parmak izlerinin sisteme tanıtılması ve gerekli bilgilerin işlenmesi ile başlamaktadır. Daha sonra ise, sistem parmak izini okuyunca bu verilerle eşleştirme yaparak, kişileri doğrulamaktadır.

Parmak İzi Okuyucu Sistemlerimizin Çeşitleri Nelerdir?

Firma olarak optik ve kapasitif tabanlı parmak izi okuyucu sistemlerini satışa sunmaktayız. Optik tarayıcılı sistemlerimizde; led ışığı kullanılarak parmak taranmakta ve parmak ucunda bulunan tüm girinti ve çıkıntılar sisteme aktarılarak, parmak izi çıkarılmaktadır. İşlem parmak cihaza temas ettiğinde başlamaktadır. Sistemimizin optik detektörleri, hassas ve en mükemmel görüntülemeyi yapabilmektedir. Kapasitif tabanlı parmak okuyucu sistemimizde ise; led ışık kullanılmayıp, görüntü elektrik akımı ile yakalanmaktadır. Bu sistem optik tarayıcılı sistemde olduğu gibi ortamın, aydınlığından etkilenmeyip, kirlenme gibi sorunlardan da etkilenmemektedir.

Parmak İzi Okuyucu Sistemlerinde Neler Bulunmalıdır?

Parmak izi okuyucu sistemi seçilirken, sistemin fonksiyonel ve bazı özelliklerinin olması dikkate alınmalıdır. Firmamızın parmak okuyucu sistemlerinde bulunan özelliklerden bazıları şunlardır;

1. İnternet üzerinden erişim imkanı

2. Verileri kayıt ve yedekleme

3. Firma veya iş yerlerine özel sistemler

4. İhtiyaçlara yönelik raporlama ve bildirim

5. Mesai takvimi güncelleme

 

Parmak İzi Okuyucu Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Parmak izi okuyucu sistemlerinin tercih edilmesi için, diğer sistemlere nazaran bir çok avantaj bulunmaktadır. Firmamızın sistemleri sayesinde şu avantajlar elde edilmektedir;

1. Diğer sistemlere nazaran çok daha kolay kurulur, maliyeti çok daha ucuz dur ve sistem olarak daha hızlıdır.

2. Güvenlik olarak, kullanılan sistemlerden daha üst seviyededir, güvenlik açığı yoktur ve birçok sistemle entegre olabilmektedir. Başkasının parmak izinin kopyalanıp, kullanılması imkanı yoktur.

3. Kartlı sistemlerdeki gibi kart taşıma ve şifre hatırlama gibi zorunlulukları yoktur.

4. Kartlı sistemlerde başkasının kartı da okutulmakta ve bu da personel takip ve iş yeri güvenliğini riske etmektedir. Parmak izi okuyucu sistemlerimizde, personel takibi % 100 olarak gerçekleşmektedir.

5. Kartlı sistemlerde olan, kartın yıpranması ve kaybolması gibi nedenlerden dolayı yenileme gibi birçok masraf, parmak izi okuyucu sistemlerimizde bulunmamaktadır.

6. Parmak izi okuyucu sistemlerimiz, turnikeler gibi geçiş yerlerinde bekleme ve yığılmayı ortadan kaldıran en hızlı geçiş sistemidir.

Parmak İzi Okuyucu Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Firmamızın parmak izi okuyucu sistemlerinin, çok geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Bunların belli başlıları şunlardır;

1. İş yerlerinde personel, hastanelerde hasta takibi

2. Polis merkezleri ile emniyet sistemlerinde

3. Turnike geçiş sistemlerinin kullanıldığı yerlerde

4. ATM'ler ile internet bankacılığında (kullanıcıları tanıma maksadı ile)

5. Kredi kartlarının kullanıldığı sistemlerde

6. Kamu binalarında (güvenlik maksadı ile)

7. Okul ve dershanelerde

8. Cep telefonları ile mobil sistemlerde

9. Kozmik odalar gibi üst derecede güvenlik gerektiren yerlerde

Firmamızın parmak izi okuyucu sistemleri ile ilgili tüm bilgilere, https://cihanteknoloji.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Web Tasarım