Parmak Okuma Cihazı Ankara

Parmak Okuma Cihazı Ankara

Parmak Okuma Cihazı Ankara Hakkında

Parmak izi okuyucusu, günümüzde bireylerin güvenli verilere erişimini sağlayan cihazlardandır. Bu şekilde kişinin kimliğini kesin olarak belirlemek, kişinin kimliğine yönelik verilere erişimsağlamak veya erişimi reddetmek mümkün olmaktadır. Bu cihazlarda papil hatlarından oluşan parmak izleri, her bireye özel karakteristik yapısı ile algılanır.

İnsanlık olarak parmak izlerimiz100 farklı karakteristik özellikle birbirinden ayrışmaktadır. Parmak izi okuyucuları ise bu farklı özellikleri algılayabilmektedir. Ayrıca bu cihazlar değiştirilemez, kopyalanamaz cihazlardır. Zira parmak okuma cihazları, kopyalanmaz bir algoritmaya sahip olarak tasarlanır. Cihaz içinde yer alan sensörler parmak izi tanımı yapan noktalardır.Parmak okuma cihazı Ankarahizmetlerimiz için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Özellikle günümüzde notebook üreticileri mobil cihazlarda güvenlik için bu teknolojiden yararlanmaktadır. Bu gibi parmak izi okuyucuları sayesinde laptoplarda yer alan işletim sistemleri dosya güvenliği aşamasında kullanılmaktadır.Yine parmak izi okuyucuları, biyometrik tanıma sistemlerinde de kullanılmaktadır. Parmak izi tanıma işlemi 1 saniye kadar kısa sürede gerçekleşir. Bu yüksek güvenlikli sistem sayesinde kişinin giriş ve çıkış bilgileri otomasyon programına kayıt edilir ve böylelikle sistemde takibi sağlanabilir. Parmak izi sistemleri Ankara ili ve Türkiye genelinde kaliteli ve profesyonel hizmetlerimiz ile başarılı projelere imza atarak, müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Parmak okuma sistemleri, günümüzde hızlı yanıt süresi ve düşük maliyeti nedeniyle güvenlik önlemleri alanında tercih edilen yöntemlerdendir. Gündelik yaşamımızda yoğun trafik akışı içinde güvenlik noktasındaki pek çok işlemi parmak izi yöntemi ile gerçekleştirmekteyiz.

Güvenlik alanında parmak izi yöntemi kullanımı gün geçtikçe artıyor ve en pratik yöntemlerden biri olarak görülüyor. Özellikle ofis, sağlık kurumu, hastane, üniversite, kurumsal giriş – çıkış ortamlarında yer alan insanlar tarafından kullanılmaktadır. Dahası parmak izi cihazı kullanımı,ilerleyen yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın her alanında yer alacaktır.

Parmak İzi Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmak izleri, her insanın biyometrisine uygun olarak eşsiz bir tasarımda yaratılmıştır. Doğal olarak da insanlar arasında benzer ya da eş parmak izi yapısı yer alamaz. Bu da günümüzde en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Biometrik bir haritaya benzeyen parmak izi girinti ve çıkıntılarının mesafeleri biometrik cihazlar tarafından ölçülür ve parmak izi noktalarının birbirlerine olan uzaklığı tespit edilerek şifreleme algoritması oluşturulur.

Böylelikle cihazlarda önceden okunmuş olan parmak izi tekliği tekrar okutulduğunda cihaz içindeki şifreleme algoritmasında yer alan kayıtlara ulaşılır ve eşleştirme yapılır. Sonuç olarak parmak izi tanıma süreci tamamlanmış olur.Cihan teknoloji olarak müşterilerimize başarılı parmak okuma cihazı Ankara hizmetleri sunuyoruz. Kurduğumuz garantili sistemlerimiz ile parmak izi sistemleri Ankara ihtiyaçlarınızda bilgimize ve ürünlerimize güvenebilirsiniz.

Parmak Okuma Sistemlerinin Avantajları 

Firmamız parmak izi sistemleri Ankara hizmetlerinde birçok firmanın güvenliğini sağlayarak, başarılı projelerde görev almıştır. Güvenlik yanı sıra bu sistemlerin avantajlarını şu şekilde sayabiliriz;

 • Parmak izi okuma sisteminde üzerinizde kart taşıma zorunluluğu hissetmezsiniz.  Böylelikle okuma kartını unutmak ya da kaybetmek gibi bir stres yaşamazsınız.
 • Kart yıpranması ya da yenilenmesi gibi bir sorununuz olmaz ve ekstra maliyetlerle de karşılaşmamız olursunuz.
 • Kartlı geçiş sistemlerinde olduğu gibi tek kişinin birçok kişi yerine kartını okutup geçiş yaptırabilme problemleri yaşanmaz. 

Parmak izi sisteminde hiç kimse başkasının yerine parmak izi okutamaz.Parmak okuma cihazı Ankara arayışlarınızda profesyonel geçiş sistemlerini Cihan Teknoloji aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Parmak İzi Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?(H3)

Parmak izi sistemleri Ankara dahil birçok ilimizde sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. Geniş kullanım alanı vardır. Şöyle ki;

 1. Personel takibinde,
 2. Hastanelerde ve sağlık kurumlarında hasta takibinde,
 3. Polis ve güvenlik sistemlerinde,
 4. Turnike geçiş emniyet sistemlerinde,
 5. İnternet bankacılığı ve ATM’lerde kullanıcı tanımlanmasında,
 6. Kredi kartı sistemlerinde,
 7. Kamu hizmetlerinde,
 8. Dershaneler, üniversiteler ve eğitim kurumlarında,
 9. Cep telefonu ve mobil sistemlerde kullanılmaktadır.

Günümüzde zaman geçtikçe artan güvenlik sorunları nedeniyle güvenlik kameraları, sesli görüntülü diafon sistemleri, parmak okuma cihazları gibi farklı ürünlere başvurulmaktadır. Yine ev, iş yeri, otel işletmeler, kurumsal alanlar, özel – devlet kurumları gibi yaşam alanlarında yangın algılama sistemleri de can ve mal kayıplarını üstün niteliklerde engellemektedir.

Firmamız ise yurt içi ve yurt dışı coğrafyalarında ulusal marka çapında ilgi gören lider markalardandır.Cihan Teknoloji olarak yaşam ve çalışma alanları için her türlü güvenlik cihazlarını tasarlamakta ve tedarikini yapmaktayız. Uzman mühendisler öngörüsü ve donanımlı ekipmanlar ile tasarlanan tüm ürünler müşterilerimizden tam not almaktadır. Parmak okuma cihazı Ankara ihtiyaçlarınızda firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarım