plaka tanıma sistemi nasıl çalışır ?

Plakası Tanıma Sistemi yada diğer adı ile araç plaka okuma sistemi (ya da sık sık 'numara araç plakası tanıma' olarak adlandırılır), optik karakter tanıma özelliğinin (OCR) özel bir biçimidir.
Plaka tanıma (LPR), bilgisayar sistemlerinin dijital görsellerden araçların kayıt numaralarını (lisans numarası) kendiliğinden okumasını sağlayan bir teknoloji türü, çoğunlukla programdır.
Kayıt numarasının kendiliğinden okunması dijital görüntünün pikselleri sayı plakasının ASCII formatına dönüştürmek demektir. Kamera Kayıt Cihazı Araç plakası tanıma özel bir OCR teknolojisine sahipken, günümüzde optik karakter tanıma (OCR) teknolojisi kağıt belgelerini taramanıza ve bunları elektronik, düzenlenebilir dosyalara dönüşümüne imkân tanıyan, temel olarak bir program türü olarak kabul edilmektedir. LPR / ANPR bakış açısından, görüntü kalitesi her zaman önemli etkendir. ip güvenlik kamera sistemleri ile Hızlı hareket eden araçların yakalanması, algılama titizliği ile etkileyici bir biçimde azaltabilen hareket bulanıklığını engellemek için özel yöntemler gerektirir. Doğru görüntü kalitesini sağlamak için, kısa süreli deklanşör zamanının, yüksek güçlü aydınlatma kombinasyonu ile kullanılması gerekir.
En iyi aydınlatma IR'dir, yansıtıcı plakalar bu ışığı çok iyi yansıtıyor ve insan gözü için saptanamıyor. Bu kombinasyon gece gündüz iyi çalışır ve sürekli iyi görüntü kalitesi sağlar. Dahili kızıl ötesi flaş ile esnek deklanşör denetimi sağlayan ve birçok plak okuma uygulaması için makul olan 250 km / sa'ye kadar araçları yakalayabilen yüksek çözünürlüklü ip kameraları gibi, sadece bu özel gereksinimleri karşılayan AHD Kameralar Araç plakalarının kendiliğinden tanınması için yüksek tanıma programı tasarlar ve geliştiririz. kamera kayıt cihazı fiyat plaka tanıma programımızı bir program geliştirme kiti ile beraber bir plaka tanıma motoru olarak pazarlıyoruz. güvenlik kamera sistemleri teknolojisini bilgisayar sisteminize dahil etmenize izin vermek için bu bütünleştirir formda size sunuyoruz. ip kamera ankara Otomatik Numara Tablosu Tanıma Yazılımı Motoru ile donatılmış bilgisayar sistemi, dünyanın dört bir yanındaki herhangi bir aracın kayıt numarasını saniyenin en fazla keskinliğinde en yüksek doğrulukla okuma yeteneğine sahiptir.
Çekirdek plaka tanıma teknolojisinin geliştirilmesinin yanı sıra, numara plakası tanıma görüntüsü yakalama görevi için özel olarak geliştirilmiş ilave donanım aygıtları tasarlar, üretir ve pazarlarız. ip kamera sistemleri ankara Kameralarımız ve FXVD4 Endüstriyel Çerçeve Kepçeleme Kartları ile, sisteminiz, 24 saat / gün, haftada 7 gün boyunca kusursuz bir yüksek kaliteli görüntü yakalama teknolojisi ile donatılmış ve takılı olacak.
Rekabetçi fiyatlarla size en üst kalitede nihai araç plaka tanıma teknolojisini sunuyoruz. Bizi seçerek, dünya genelinde 60 ülkenin üzerinde ülkede binlerce kurulumdan toplanan on yıllık bir tecrübesinin uzmanlığından faydalanmayı seçersiniz. Bizi seçerek, uzun vadeli, karşılıklı fayda sağlayan ortaklıklara davet veren güvenilir, sorumlu bir iş ortağını seçersiniz. Yeniliğe, teknolojiye ve kaliteye kararlıyız ... Ve ortaklarımız memnun.
ANPR olarak kısaltılmış olan LPP  sıklıkla anlaşılan terimleri ANPR olarak adlandırılan plakanın tanınmasıdır, ANPR için diğer bazı canlı ifadeler vardır: plaka okuma, numara plakası tanıma, araç plakası tanıma, araç lisansı Tanıma, araç plakası okuma, kayıt numarası tanıma, otomatik plaka tanımlama, otomatik plaka okuma, optik plaka tanıma, araç plakası tanıma, araç plakası OCR, otomatik lisans tanıma, otomatik plaka tanıma, araba numarası OCR, vb ...Bu teknoloji, güvenlik ve trafik tesisatlarında tanınmışlık kazanmaktadır. Teknoloji konsepti, bütün araçların esasen kimliğini sergilediğini varsayılır (plaka!), Bu nedenle araçta ilave bir verici ya da yanıtlayıcı gerekli değildir.
Sistem aracın ön ya da arka görüntüsünü almak için aydınlatma (kızıl ötesi gibi) ve bir kamera kullanır, sonrasında bir görüntü prosedüre programı görüntüleri analiz eder ve plaka bilgilerini menfaatir. Bu veri toplama, veri toplama ve (yukarıya da belirtilen erişim kontrol sisteminde olduğu gibi) otomobil yetkilendirildiğin de bir kapıyı açmak için kullanmak mümkün ya da otomatik ödeme hesaplamaları için giriş ya da çıkış için bir zaman kaydı tutmak için kullanmak mümkün. güvenlik kamera sistemleri içerisinde LPR sistemi önemli üstünlük, sistemin suç ve sahtekarlıkla savaşmak için kullanımı kolay olan bir aracın görüntü kaydını tutabilmesidir ("bir görsel bin kelimeye bedeldir"). İlave bir kamera, güvenlik sebebiyle sürücünün yüzüne odaklanabilir ve görüntüyü kaydedebilir. Buna ek olarak, bu teknoloji, araba başına herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymaz (her arabaya bir verici eklenmesini ya da sürücünün taşıdığı diğer bütün teknolojiler gibi).

Araç plakaları farklı Ülke standartlarına dayandığı için genelde biçim, biçim ve malzeme bakımından farklılık gösterirler. Bu nedenle, LPR sistemleri ülkeye özgüdür ve yüklendiği ve kullanıldığı ülkeye uyarlanmıştır Bazı tabaklar plakaya yazılmış veya bağlı ek bilgiler içermektedir; devlet tanımlaması 

Powered by Bilgeweb