Sık Sorulan Sorular

 Sizlere öncelikle alarm sistemi kurdurarak siz ev ya da iş yerinizde olmadığınızda zamanlarda meskenlerinize girilmesini önleyecek bir sistem kurdurmanızı tavsiye etmekteyiz. Eğer imkanınız var alarm sistemini kamera sistemi ile desteklerseniz güvenlik seviyenizi maximuma çkarmış olursunuz.

Müşterilerimizden en fazla aldığımız sorular içerisinde evine yada işyerine yaptırmak istediği kameranın ip kamera sistemleri yada ahd analod kamera sistemleri ile ilgili olduğu. firmamız her iki sistemide kurmaktadır. ahd kamera sistemi dediğimiz kurulumda altyapıda kullanılan kameraların kabloları cctv 4+1 kablo yada rg6 u6 kablo dediğimiz uydu kablosu kullanılmaktadır. ahd kamera sisteminde her bir kameraya ayrı ayrı kablo çekilmektedir. ve kullanacağımız kamera kayıt cihazının desteklediği ölçüde kamera takılabilmektedir. ahd kamera sistemleri ip kamera sistemlerine göre maliyet açısından daha avantajlıdır.ip kamera sistemleri ankaranın ahd kamera sisteminden en büyük özellik ve farkı istenildiği takdirde kamera sayısının artması veya yükseltilmesi daha az maliyetli ve daha kolaydır. örnek vermek gerekirse 1.3 mp ahd kamera ile 1.3 mp ip kamera arasında görüntü çözünürlüğü olarak pek fark yoktur. netlik olarak birbirine çok yakındır.

ip kamera sistemleri ankara da Çözünürlük  yüksek olursa, görüntüdeki detay o kadar doğru olur. Analog kameralar genelde aşağı yukarı 0.1 megapiksel (CIF) görüntüleri kaydederler. Bununla beraber, 3.1 megapikselli bir ip kamera aşağı yukarı 30 kat daha çok detay kaydediyor. Bu, 360 ° panoramalar da dahil olmak suretiyle daha büyük görüntü alanlarının kaydedilmesini mümkün kılar, Önemli ölçüde kameraların sayısını ve bundan dolayı maliyetleri düşürür. Örneğin, benzin istasyonunun dört şeridi normalde böyle bir görev için gerekli olan dört standart ip kamera yerine tek bir balık gözü kamera yani fish eye ile kaydedilebilir.

güvenlik kamera sistemleri ankara nın geçmiş dönemlerden de aşina olduğumuz modellerinden biridir. ip kamera sistemleri ankara modelinde   AHD 2MP az ışıklı ve IP kamera, 1 / 2.8 "aşamalı tarama CMOS sensörünü ve H.264 Yüksek profilli / M-JPEG video sıkıştırma formatlarını kullanarak 1080P oranına kadar çözünürlüğe sahip yüksek çözünürlüklü görüntü çıkışı üretebilir.
ip Kamera ankara , düşük bantlı ağ ortamında kilit alanların görüntü seviyesini artırmak için ROI kodlamayı güçlendirme fonksiyonuni destek veriyor.
Kamera aynı anda üç video akışını destek veriyor. Ayrıca hareket algılama, gizlilik maskesi, video maskesi alarmı, görüntü anlık görüntüsü, mahalli kayıt ve TF kartı, gürültü çıkarma, background ışığı telafisi, WDR fonksiyonleri vb. Ile depolama sağlar. Alarm e-posta gönderme ve FTP yüklemeyle ilişkilendirilebilir.
VH110-A2 serisi HD 2MP düşük ışık IP kameralar, iletişim, hükümetler, okullar, fabrikalar, garajlar, depolar ve düşük ışık koşullarına sahip ve yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine ihtiyaç duyulan diğer durumlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

IP Kamera Sistemleri ve Güvenlik kameralarına  bugünlerde her yerde rastlamak mümkün . Onları sokakta yürürken, ATM'de, yürüdüğünüz aşağı yukarı her dükkanda görebilirsiniz. Ancak teknolojiyi evinize getirmeye gelince, ev kamera sistemleri Ankara bütün fikir çok zorlu sepete basitçe son verebilir.Kamera Sistemleri Ankara da  Tüketici pazarına doğru sert bir itme vasıtası ile, ağa bağlı ev güvenlik kameraları üreticileri artık evde olmadığınız halde internet üzerinden evinizi izlemek için daha çok ve daha basit seçenekler sağlıyor. Tabi bunun sağlanabilmesi için bulunmuş olduğumuz ev yada iş yerinde limitli yada limitsiz bir internet hattının olması gerekiyor. Nispeten gösterişsiz bir harcama için, hareketi algılama, düşük ışık kullanımı ve hatta Wi-Fi bağlantısı olmak suretiyle bütün temel özelliklere sahip, temel ağa bağlı bir ip güvenlik kamerası alabilirsiniz; bu nedenden dolayı evinizde kablolama yapmak zorunda kalmazsınız. Artık kablo trafiği olmadanda evlerimize yada iş yerlerimize kablosuz Kamera Sistemleri yapmak hem çok kolay hemde mümkündür. Fiyatları da eskisi gibi çok maliyetli olmayıp firmamız Cihan Teknoloji uygun fiyatlara kurulumunu yapmaktadır.Cihazları online hale getirme yöntemleri bazı durumlarda çalışmaya meyillidir, yalnız inanılmaz derecede başarısız olur. Ancak daha çok seçenek istemekle başlarsak, işler zorlaşabilir. Çeşitli cihazlarınız için IP adreslerini nasıl yöneteceğiniz konusu ile ilgili iyi bir fikre sahip olmanız gerekir. Kısa bir süre önce kısa bir gezintiye çıkmaya hazırlanırken, uzun bir süre boyunca arka bahçeyi kendine yapacak olan aile köpeği için bazı kameralar kurmaya karar verdik. İyi bir önlem olarak, evin önünde de bir ip kamera kurmaya karar verdik. 

Kullanılacak Malzemeleri Sıralıyorum : Bu alıştırmanın amaçları doğrultusunda, bunun yanı sıra bir ağ yönlendiricisi görevi gören bir ADSL ya da kablo modem kullanarak internete bağlı olduğunuzu varsayıyoruz. Yönlendiriciler, akıllıca evinizdeki cihazlar ile büyük, kötü internet arasındaki trafiği yönlendirir.

Fotoğraf makinenizi, sabit bağlantınızı sağlayan yönlendiriciden uzak bir yere kurmak istiyorsanız - örnek olarak geniş bantın kurulu olmadığı bir depoda bir kablosuz geniş bant yönlendirici düşünebilirsiniz. Standart bir mobil geniş bantlı dongle alan ve bütün trafiği mobil geniş bant bağlantınız üzerinden yönlendiren kablosuz bir hotspot oluşturan Geniş Bant Kablosuz N Yönlendiricisi Böyle bir aygıtı ayarlamak kolaydır ve sabit ya da mobil geniş bant bağlantılarınız olsun, İnternet'e bağlı bir çeşit yönlendiriciniz olduğunu varsayacağız. Wi-Fi ya da sabit bir ağ kablosu kullanarak olsun, bu yönlendirici sizi kameranızla ya da kameralarınızla bağlantı kuracak kabloyu sağlayacak. Herhangi bir yerde casusluk yapmak kolay olur. Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara Kameralar çözünürlük bakımından farklılık gösterse de çoğu fonksiyonelliği göreceli olarak tutarlıdır. Düşük yakınlıklı birimlerdeki düşük çözünürlüklü dijital yakınlaştırma ve ileri teknoloji aygıtlarda optik yakınlaştırma gibi bazı yakınlaştırma yeteneği ve hareketi algılama, dahili bir bellek kartı, ses yayın yapabilmeleri gibi özellikleri de içeriyor olacaklar. Video olarak ve ağa bağlı depolama (NAS) serverına video kaydetme özelliği. Kamera Kayıt Cihazı vasıtası ile sağlanmaktadır.

Büyük miktardaki kayıtları depolamak için fotoğraf makinenizi NAS ‘a yönlendirin. Eğer sistemde mobese Kamera var ise İleri teknoloji modeller pan-tilt-büyütme (PTZ) özelliklerini içerebilir; Hareket algılandığında hareketsiz görüntülerin ve videonun nasıl gönderildiğini kontrol etmek için komplike komut dosyası özellikleri; Ve hatta üçüncü taraf eklentileri için destek. Hemen hemen hepsi artık internet üzerinden erişilebilen internet kullanıcı arayüzüleri ile geliştirilmiştir ve çoğu satıcılar artık nerede olursanız olun kameralarınızı hızla kontrol etmenizi sağlayan bir iPhone ya da iPad uygulaması sunmaktadır.

turnike sistemleri ankara konulu sorumuzda yapılması gereken en önemli şeylerin başında yapmayı düşünmüş olduğumuz noktanın turnike montajına uygun olup olmaması ile ilgilidir. çoğu müşterimizin istekleri doğrultusunda keşiflerini yapmış olduğumuz noktalarda gösterilen yada uygun yerlerin turnike montajına uygun olmadığı gözlemlenmiştir. uygun yer ve alan tespiti yapıldıktan sonra, kurumun turnike sistemleri ni hangi amaçta kullanacağını belirlemek kalıyor. bazı müşterilerimiz sadece personel girişinde parmak izi okuyucu olsun ve personelin sadece giriş saatlerini kontrol edelim diyor, kimi müşterimiz ise personelin parmak izi sistemi ile hem sabah girişini hemde akşam çıkışını kontrol etmek istediğini belirtiyor. tabi kurulan istem mevcut yerdeki network sistemi ne dahil oluyor ve bir bilgisayara kurmuş olduğumuz pdks sistemi sayesinde takibini elektronik ortamda tutmuş oluyoruz. son dönemlerde firmamızın yapmış olduğu web pdks sayesinde müşterilerimiz bu iş ile ilgili extra bir bilgisayar bulundurmak zorunda kalmayacaklar tüm kontrolleri ve sorgulamaları web pdks üzerinden takip edebileceklerdir.

Yüz tanıma ankara programında yeni ortaya çıkan bir trend, daha çok doğruluk sağlamak için iddia eden bir 3D modelini kullanıyor. Bir kişinin yüz yüzeyinin anlık bir 3B imajını yakalayan 3D yüz tanıma, yüzün ayırıcı özelliklerini kullanır - burun ve çenenin göz yuvası, burun ve çene eğrileri gibi sert doku ve kemiğin en belirgin olduğu yerdir. Konu. IP KAMERA Bu alanların bütünü benzersizdir ve zaman içinde değişmez. buna benzer sistemlerin bir benzeri Parmak izi okuyucu uygulamalarında da görülmektedir. zkteco ankara markasın kullanmış olduğumuz kurumsal ürünlerde sorunsuz kurulumlar yapılmaktadır.
Işıktan etkilenmeyen derinlik ve bir ölçüm eksenini kullanarak, 3D yüz tanıma karanlıkta bile kullanmak mümkün ve 90 dereceye kadar (yüz içindeki profili) tanıma potansiyeline sahip bir nesneyi farklı görüş açılarında tanıma yeteneğine sahiptir
Resim 3B'dir ve veritabanı 3B görseller içeriyorsa, eşleme, herhangi bir değişiklik yapılmadan gerçekleşir. Bununla beraber, günümüzde hala 2B görsellerde olan veritabanlarıy ile ilgili bir problem var. 3D, düz, kararlı bir görüntüyle karşılaştırıldığında canlı, dinamik bir parametre konu sağlar. Yeni teknoloji bu meydan okumaya eğiliyor. Bir 3B görüntü alındığında, farklı noktalar (genelde üç) tanımlanır. Örneğin, gözün dış kısmı, gözün içi ve burnun ucu dışarı çekilir ve ölçülür. Bu ölçümler yapıldıktan sonra, bir 2D görüntüsüne dönüştürmek için görüntüye bir algoritma (adım adım işlem) uygulanır. Dönüştürmeden sonra program, potansiyel bir eşleşme bulmak için görüntüyü veritabanındaki 2D görüntülerle karşılaştırır. güvenlik sistemleri
Doğrulamada, bir görüntü, veritabanındaki sadece bir görüntüyle eşleştirilir .Örneğin, bir öznenin çekilmiş bir görüntüsünü, kendisinin ifade ettiğini kim olduğunu doğruluğunu sağlamak için Motorlu Taşıtlar Departmanı veri tabanındaki bir görüntüyle eşleştirilebilir. Tanımlama amaç ise, görüntü, veritabanındaki bütün görüntülerle karşılaştırılarak her potansiyel eşleşme için bir puan elde edilir .Bu durumda, bir kimseyi tanımlamak için bir görüntü çekebilir ve mug çekimlerinin bir veritabanıyla karşılaştırabilirsiniz.
Sonra, cilt biyometrilerinin eşlemeleri doğruluğunu sağlamaya nasıl yardımcı olabileceğine bakacağız.

Güvenlik kameraları, Dijital (IP) ve Analog (AHD, TVL, TVI, HD-SDI, HD-CVI) olmak suretiyle iki ayrı şekilde gelir. Bu güvenlik kameralarının çoğu türü halen sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla beraber, güvenlik kamerası endüstrisi kararların sınırlarını zorlamaya devam ediyor ve bunun sonucunda analog dijital IP güvenlik ekipmanı kullanımı artmaya devam ederken analog da azalmaya devam ediyor. Analog gözetim kameraları ve IP gözetim kameralarının genel farklılıklarına bir göz atalım.
Analog Güvenlik Kameraları

1. Analog kameralar sinyali işleyen ve kaydeden bir kodlayıcıya (DVR) bir video sinyali gönderir. 
2. Analog kameralar DVR'ye direkt olarak bağlantı gerektirir. 
3. Analog güvenlik kameraları, güç ve video için olmak suretiyle iki kablo gerektirir. 
4. Analog kameraların çözünürlükleri sınırlı bir platforma sahiptir.
IP Güvenlik Kameraları

1. IP Kamera, kameradaki video sinyalini kodlar ve videoyu internet protokolü (IP) vasıtasıyla Ağ Video Kaydedicisine (NVR) gönderir. 
2. IP kameralar NVR ile aynı ağa bağlantı gerektirir ve kaydediciye direkt olarak bağlı olması gerekmez. 
3. IP Güvenlik kameraları, Power over Ethernet (PoE) kullanır; bu, kameraya güç sağlayan ve video aktaran tek bir kabloya sahip olduğunuz anlamına gelir. 
4. En kötü IP kamera çözünürlüğü, en iyi analog çözünürlüklerden çok daha üstündür.
AHD, HD-SDI ve HD-CVI:

Analog HD, HD-SDI ve HD-CVI CCTV kameralar, 1080p çözünürlükte video gözetim görüntüleri çekebilirler. Bu yüksek çözünürlüklü analog gözetim kameraları, kodlama için kendi video sinyallerini destekleyen özel bir gözetim DVR'si ile beraber kullanılmalıdır. Bu donanımın bütünü hala BNC Koaksiyel kablolama (RJ59) kullanıyor ve Yüksek Tanımlı eşzaman içindemanın üstesinden gelmenin bir yolu olarak tanıtıldı.

Bu güvenlik kamerası sistemlerinin mevcut fiyatı, bulunabilirliği ve beraber çalışabilirliği, yeni bir yükleme ya da bir yenileme için kötü bir tercih yapar.
TVI şu anda, yeni analog kablo çekmeden eski analog sisteminizi Yüksek Tanıma dönüştürmek için kullanılabilecek en iyi ve İdeal geçiş teknolojisidir. TVI, AHD, HD-SDI ve HD-CVI'nin problemlerinı çözen ya da yapamayan şeyleri çözdü. ip kamera sistemleri ankara Aynı koaksiyel TVI'yi kullanmaya devam ederken, daha çok kablo mesafesi ve daha iyi çözünürlük elde edebilme, analog cctv pazarında büyük bir iddia haline geldi. TVI, HD video sinyalini (1080P / 720P), ses sinyalini ve dijital sinyal iletimlerini destekler. Eski analog sisteminizi yenilemek istiyor ve IP tabanlı Güvenlik Sistemi için yeni kablo çekme opsiyonuniz yoksa, TVI sizin için bir seçenek olabilir. Pixel'lerde normal TVI Çözünürlükleri: 
720P: 1280 X 720 (1 Megapiksel) 
1080P: 1920 X 1080 (2 Megapiksel)
IP GÖZETİM KAMERALARI

IP güvenlik kameralarının çarpıcı çözünürlükleri ve gelişen teknolojileri var. IP cams, net 4k çözünürlükleri ve akıllı video analizi ile güvenlik dünyasındaki en büyük değişikliklerin bazılarını getirdi. İlk kez bir güvenlik sistemi satın aldıysanız ya da mevcut güvenlik sistemini güncellerseniz, netlikle bir IP güvenlik kamera sistemi kullanmayı düşünün. Analog üzerinde çoğu üstünlüka sahiptir ve genel kurulum, geleneksel güvenlik gözetim sistemlerine kıykatiyen daha basittir. Piksel Boyutlu Tipik IP Çözünürlükleri:
1920 x 1080 (2 Megapiksel) 1080P HD 
2688 x 1520 (4 Megapiksel) HD + 
3840 x 2160 (8 Megapiksel) 4K + 
Bu yazı kısa ve Analog Güvenlik Kameraları ile IP güvenlik kameralarının temelleri üzerine dokunsa da, her iki kameranın stilleri arasında çok daha çok fark var. Bir analog kamerayı tanımlamanın en basit yollarından biri kamera kablosu ile son buluyor. Analog kameralar, biri güç için, diğeri video için olmak suretiyle iki kabloya ihtiyaç duyarken, IP kameralar PoE kullanıyor ve sadece bir kabloya ihtiyaç duyuyorlar.
CCTV genelde video gözetim ve video güvenlik kameralarına atıfta bulunmakla beraber, aslında bir analog TV sinyali ileten analog güvenlik kameralarından bahsediyor. Bu kamera türü koaksiyel kablo kullanır ve kayıt için bir DVR'a ya da görüntüleri izlemek için bir monitöre bağlanabilmesi için bir BNC bağlantısı gerektirir. 

Bir IP kamera bir ethernet kablosu kullanır ve bir dijital sinyal iletir. Bu tip kameralar basitçe ağa bağlanabilir ve mahalli ya da uzak bir ağ üzerinde bulunan bir ağ video kaydedicisine (NVR) sinyal gönderebilir. 

Kamera tipi her kamera kendi artı ve eksileri vardır, yalnız ana video gözetim, bilhassa iş kullanımı için IP kameralara geçiyor. Maliyeti düştükçe, ev kullanımı için daha tanınmış hale geliyorlar.

Plakası Tanıma Sistemi yada diğer adı ile araç plaka okuma sistemi (ya da sık sık 'numara araç plakası tanıma' olarak adlandırılır), optik karakter tanıma özelliğinin (OCR) özel bir biçimidir.
Plaka tanıma (LPR), bilgisayar sistemlerinin dijital görsellerden araçların kayıt numaralarını (lisans numarası) kendiliğinden okumasını sağlayan bir teknoloji türü, çoğunlukla programdır.
Kayıt numarasının kendiliğinden okunması dijital görüntünün pikselleri sayı plakasının ASCII formatına dönüştürmek demektir. Kamera Kayıt Cihazı Araç plakası tanıma özel bir OCR teknolojisine sahipken, günümüzde optik karakter tanıma (OCR) teknolojisi kağıt belgelerini taramanıza ve bunları elektronik, düzenlenebilir dosyalara dönüşümüne imkân tanıyan, temel olarak bir program türü olarak kabul edilmektedir. LPR / ANPR bakış açısından, görüntü kalitesi her zaman önemli etkendir. ip güvenlik kamera sistemleri ile Hızlı hareket eden araçların yakalanması, algılama titizliği ile etkileyici bir biçimde azaltabilen hareket bulanıklığını engellemek için özel yöntemler gerektirir. Doğru görüntü kalitesini sağlamak için, kısa süreli deklanşör zamanının, yüksek güçlü aydınlatma kombinasyonu ile kullanılması gerekir.
En iyi aydınlatma IR'dir, yansıtıcı plakalar bu ışığı çok iyi yansıtıyor ve insan gözü için saptanamıyor. Bu kombinasyon gece gündüz iyi çalışır ve sürekli iyi görüntü kalitesi sağlar. Dahili kızıl ötesi flaş ile esnek deklanşör denetimi sağlayan ve birçok plak okuma uygulaması için makul olan 250 km / sa'ye kadar araçları yakalayabilen yüksek çözünürlüklü ip kameraları gibi, sadece bu özel gereksinimleri karşılayan AHD Kameralar Araç plakalarının kendiliğinden tanınması için yüksek tanıma programı tasarlar ve geliştiririz. kamera kayıt cihazı fiyat plaka tanıma programımızı bir program geliştirme kiti ile beraber bir plaka tanıma motoru olarak pazarlıyoruz. güvenlik kamera sistemleri teknolojisini bilgisayar sisteminize dahil etmenize izin vermek için bu bütünleştirir formda size sunuyoruz. ip kamera ankara Otomatik Numara Tablosu Tanıma Yazılımı Motoru ile donatılmış bilgisayar sistemi, dünyanın dört bir yanındaki herhangi bir aracın kayıt numarasını saniyenin en fazla keskinliğinde en yüksek doğrulukla okuma yeteneğine sahiptir.
Çekirdek plaka tanıma teknolojisinin geliştirilmesinin yanı sıra, numara plakası tanıma görüntüsü yakalama görevi için özel olarak geliştirilmiş ilave donanım aygıtları tasarlar, üretir ve pazarlarız. ip kamera sistemleri ankara Kameralarımız ve FXVD4 Endüstriyel Çerçeve Kepçeleme Kartları ile, sisteminiz, 24 saat / gün, haftada 7 gün boyunca kusursuz bir yüksek kaliteli görüntü yakalama teknolojisi ile donatılmış ve takılı olacak.
Rekabetçi fiyatlarla size en üst kalitede nihai araç plaka tanıma teknolojisini sunuyoruz. Bizi seçerek, dünya genelinde 60 ülkenin üzerinde ülkede binlerce kurulumdan toplanan on yıllık bir tecrübesinin uzmanlığından faydalanmayı seçersiniz. Bizi seçerek, uzun vadeli, karşılıklı fayda sağlayan ortaklıklara davet veren güvenilir, sorumlu bir iş ortağını seçersiniz. Yeniliğe, teknolojiye ve kaliteye kararlıyız ... Ve ortaklarımız memnun.
ANPR olarak kısaltılmış olan LPP  sıklıkla anlaşılan terimleri ANPR olarak adlandırılan plakanın tanınmasıdır, ANPR için diğer bazı canlı ifadeler vardır: plaka okuma, numara plakası tanıma, araç plakası tanıma, araç lisansı Tanıma, araç plakası okuma, kayıt numarası tanıma, otomatik plaka tanımlama, otomatik plaka okuma, optik plaka tanıma, araç plakası tanıma, araç plakası OCR, otomatik lisans tanıma, otomatik plaka tanıma, araba numarası OCR, vb ...Bu teknoloji, güvenlik ve trafik tesisatlarında tanınmışlık kazanmaktadır. Teknoloji konsepti, bütün araçların esasen kimliğini sergilediğini varsayılır (plaka!), Bu nedenle araçta ilave bir verici ya da yanıtlayıcı gerekli değildir.
Sistem aracın ön ya da arka görüntüsünü almak için aydınlatma (kızıl ötesi gibi) ve bir kamera kullanır, sonrasında bir görüntü prosedüre programı görüntüleri analiz eder ve plaka bilgilerini menfaatir. Bu veri toplama, veri toplama ve (yukarıya da belirtilen erişim kontrol sisteminde olduğu gibi) otomobil yetkilendirildiğin de bir kapıyı açmak için kullanmak mümkün ya da otomatik ödeme hesaplamaları için giriş ya da çıkış için bir zaman kaydı tutmak için kullanmak mümkün. güvenlik kamera sistemleri içerisinde LPR sistemi önemli üstünlük, sistemin suç ve sahtekarlıkla savaşmak için kullanımı kolay olan bir aracın görüntü kaydını tutabilmesidir ("bir görsel bin kelimeye bedeldir"). İlave bir kamera, güvenlik sebebiyle sürücünün yüzüne odaklanabilir ve görüntüyü kaydedebilir. Buna ek olarak, bu teknoloji, araba başına herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymaz (her arabaya bir verici eklenmesini ya da sürücünün taşıdığı diğer bütün teknolojiler gibi).

Araç plakaları farklı Ülke standartlarına dayandığı için genelde biçim, biçim ve malzeme bakımından farklılık gösterirler. Bu nedenle, LPR sistemleri ülkeye özgüdür ve yüklendiği ve kullanıldığı ülkeye uyarlanmıştır Bazı tabaklar plakaya yazılmış veya bağlı ek bilgiler içermektedir; devlet tanımlaması 

Parmak izi okuyucu ve taraması şeklinde de adlandırılan parmak izi tarama, insan parmak izlerini elektronik olarak elde etme ve saklama sürecidir. Kartlı geçiş sistemleri ankara bu süreçte Bu tarama sonucunda elde edilen dijital görüntüye bir parmak izi görüntüsü adı verilir. Bazı metinlerde parmak izi ve parmak izi terimleri kullanılır, yalnız yöntem olarak bu terimler olağan  mürekkep ve kâğıt süreçleri ve görüntüleri ifade eder.Parmak tarama, biyometriktir. zira insan bedeninin belirli bir özelliğinin otomatik yakalanması, analizi ve karşılaştırılmasını içerir. En yaygın biçimde kullanılan parmak izi okuyucular teknik optik, termal ve dokunsaldır. Sırasıyla, görünür ışık analizi, ısı emisyon analizi ve basınç analizi kullanarak çalışırlar.Biyometrik parmak tarama, mürekkep ve kağıt görüntüleme üzerinde iyileştirmeler sunar. Bir kişi için parmak kümelerinin komple bir seti (başparmakların görüntüleri de dahil olmak suretiyle 10 görsel) bilgisayardan basitçe kopyalanabilir, dağıtılır ve iletilebilir. BEKÇİ TUR SİSTEMİ ANKARA Buna ek olarak, bilgisayarlar parmak izini çabucak analiz edebilir ve binlerce diğer parmak kemeri ile karşılaştırabilir; aynı zamanda geleneksel tekniklerle elde edilen parmak izleriyle ve daha sonra dijital olarak fotoğraflanmış ve saklanır. Bu, cezai tahkîkatlarda parmak görüntü kayıtlarını arama sürecini büyük oranda hızlandırır. parmak izi okuyucu ankara ve parmak izi fiyat  konusunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Yüz tanıma sistemi (ya da yüz tanıma) a, biyometrik  karşılaştırarak bir bireyi saptamak için bir teknik  canlı yakalama bu kişi için depolanmış kayıt veya dijital görüntü verilerini içerir . güvenlik sistemleri konusundaki diğer dikat edilecek hususların başında gelir. yüz tanıma sistemleri ankara Yüz tanıma sistemleri güvenlik amaçlı sıklıkla kullanılmaktadır yalnız giderek daha çeşitli programlarda kullanılmaktadır. Kinect hareket oyun sistemi, örnek olarak, oyuncular arasında ayrım yapmak yüz tanıma kullanır. Bazı mobil ödeme sistemleri kullanıcıları güvenilir bir biçimde doğruluğunu sağlamak için yüz tanıma kullanmaktadır ve yüz tanıma sistemleri şu anda havaalanı güvenilirği için incelenmekte ya da kullanılmaktadır.

Çoğu mevcut yüz tanıma sistemleri, faceprints adı verilen sayısal kodlarla çalışır. Bu tür sistemler bir insan yüzünde 80 düğüm noktası belirler. Bu bağlamda, düğüm noktası, burnun uzunluğu ya da genişliği, göz yuvalarının derinliği ve elmacık kemiği biçimi gibi bir kişinin yüzünün parametrelerini ölçmek için kullanılan uç noktalardır. Bu sistemler, bir kişinin yüzünün dijital bir görüntüsünde düğüm noktaları için veri yakalamak ve elde edilen verileri bir yüzey baskısı olarak saklamak suretiyle çalışır. Böylece, bir görüntü ya da videodaki yüzlerden yakalanan verilerle karşılaştırma için temel bir yüzey baskısı kullanmak mümkün.KAMERA SİSTEMİ ANKARA

Yüz tanıma dayalı yüz tanıma sistemleri, koşullar elverişli olduğu zaman hızlı ve doğru olarak hedef bireyi belirleyebilir. Bununla beraber, kişinin yüzü öne bakmak yerine kısmen gizlenmiş ya da profilli ise ya da ışık yetersizse, program daha az güvenilirdir. Bununla beraber, teknoloji hızla gelişiyor ve sistemler ile ilgili mevcut problemlerin üstesinden gelebilecek 3D modelleme gibi birkaç yeni yaklaşım mevcut. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsüne ( NIST ) göre, yüz tanıma sistemlerinde yanlış pozitiflerin görülme sıklığı 1993'ten beri her iki yılda bir oranında yarıya düştü.Şu anda, yüz tanıma gelişme çok odaklanmıştır akıllı telefon programları. Akıllı telefon yüz tanıma kapasiteleri, görsel etiketleme ve diğer sosyal ağ entegrasyon amaçlarının yanı sıra şahsileştirilmiş pazarlamayı da içerir. Carnegie Mellon'daki bir araştırma ekibi, bireyin fotoğrafını çekebilecek ve bir kaç saniyede bireyin adını, doğum tarihini ve sosyal güvenlik numarasını iade edebilecek bir kavram kanıtı iPhone uygulaması geliştirdi.

Cihan Teknoloji , fotoğraflarda kullanıcı etiketlemenin otomatikleştirilmesine yardımcı olmak için parmak izi okuyucu ve yüz tanıma programını kullanmaktadır. Facebook'ta yüz tanımanın nasıl işlediği: Bir kişi bir fotoğrafta her etiketlendiğinde, program uygulaması o kişinin yüz özelliklerine dair bilgileri saklar. Bir kişiyi tanımlamak için bir kişi ile ilgili yeterli veri toplandığında, sistem bu bilgiyi farklı fotoğraflarda aynı yüzeyi tanımlamak için kullanır ve daha sonra o kişinin adıyla etiketlenmesini tavsiye eder.

 

Alarm sistemini çalıştırmak veya kapatmak için dilerseniz uzaktan kumanda kullanabilir veya şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz. Sistem devrede iken evinize/iş yerinize geldiğinizde ise şifrenizi girmek ve sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.
 

Web Tasarım