T 281 Paslanmaz Üç Kollu Turnike

T 281 Paslanmaz Üç Kollu Turnike

Uygulama: Toplu taşıma alanları, üniversiteler, bankalar, iş merkezleri, eğlence parkları, müzeler, spor salonları ve konser girişleri gibi kalabalık alanlarda dahi problemsiz bir uygulama sağlanabilir.

Materyal : T 281 üç kollu turnike standart olarak 304 pkatiyennmaz çelikten üretilir. Tüm kollar ve gövde 1,5 mm pkatiyennmaz çelik, göbek kısmı alüminyum malzemedir. T 281’i diğer 3 kollu turnikelerden ayıran özellik kütlesel şeklinde deha ağır olması ve arkasının kapalı olmasıdır. Jeton mekanizması ve jeton kasası için makul alana sahip olan T 281 jetonlu geçişler için makuldur. Opsiyon olarak 316 pkatiyennmaz çelik yada 2 mm kalınlıkta sactan üretim yapılabilir. Turnike içindeki ana mekanizma , Makim’in üretim tesislerinde, özel titiz döküm teknolojisiyle üretilir. Bu sayede sistemin darbelere dayanıklılığı ve uzun yıllar sorunsuz çalışması güvence altına alınır. Makim mühendisleri tarafından tasarlanan kontrol kartları vasıtası ile, T 281 turnike çoğu farklı mod ve bağlantıda çalıştırılabilir.

Genel Kullanım: T 281 turnikeden çift yönlü geçiş sağlanabilir. Kart okuyucu, parmakizi ve ya yüz tanıma gibi birçok geçiş kontrol cihazı, kuru kontak üzerinden turnikeye basitçe entegre edilebilir. Geçiş hakkı verildiği anda turnike kilidi açılır ve hafifçe kollara dokunularak geçiş sağlanır. Kolların bir tur dönme prosedürü tamamlandığı anda turnike kilitlenir. Eğer kilit açıldıktan sonra 15 sn içerisinde geçiş yapılmazsa, turnike önce sesli uyarı verir , ve sonra yeniden kilitlenir. T 281 turnikenin her iki tarafında geçiş yönünü gösteren , kırmızı çarpı ve yeşil ok biçiminde LED ışıklar mevcuttur . Turnikeden, 1 dakikada 30’dan fazla geçiş yapılabilir.

Güvenlik: Elektrik kesilmesi halinde, T 281 turnikenin kolları iki yöne de serbest geçiş imkânı verir. Opsyion olarak, düşen kol mekanizması sağlanabilir. Bu mekanizmada ise, elektrik kesildiğinde turnike kartına acil durum sisteminden herhangi bir sinyal gönderilir ve kol düşürülerek geçiş yolu tamamıyla boş hale getirilir. Böylece, gerektiğinde mekanın kısa sürede boşaltılması mümkün hale gelir.

Powered by Bilgeweb