Telefon Santrali Ankara

Telefon Santrali Ankara

Telefon Santrali Ankara

Günümüzde her şey büyük bir hızla gelişmekte ve değişmektedir. Bu değişime ayak uyduranlardan biri de iletişim sistemleri. Telefonun icadından beri çeşitli kollara ayrılarak sürekli gelişen iletişim teknolojisinin bir ürünü de telefon santrali sistemi. Kişilerin aynı ağa bağlı sabit telefonlar üzerinden haberleşmelerine imkan veren sistem telefon santrali sistemleridir. Özellikle kurumsal işletmeler ve büyük şirketlerde bu haberleşme organizasyon ve işbirliği için büyük öneme sahiptir.

IP Santral Nedir?

Alışık olduğumuz telefon santrallerinin yerini şimdilerde daha gelişmiş olan IP telefon santralleri almış durumda. Eski sistemler yalnızca telefonlar arasında koordinasyonu sağlamaktaydı. Bu sistem ise telefon ve bilgisayarları aynı ağ üzerine inşa etmektedir. Bu sebeple kurulumu da daha az maliyetlidir. Üstelik hem bilgisayar üzerinden yönetilmesi kolay hem de daha güvenliklidirler.

Bu telefon santrali Ankara gibi resmi kurumların merkezi olan şehirlerde daha çok tercih edilmektedir. Çünkü hem kapasiteleri yüksek olan işyerlerinin bulunması ve hem de güvenlik kriterine azami özen gösterilmesi sebebiyle çok daha kullanışlıdır.

IP Telefon Santrali Özellikleri

IP telefonlar, internet ağı bulunan her yerden santrale bağlanabilmektedir. Tek numara üzerinden sınırsız çağrı imkanı sunmaktadır. Santrale sesli mesaj bırakılma imkanı vardır. Ayrıca santral üzerinden yapılan irtibatlar, sistemin entegre olduğu bilgisayara bilgi mailleri gönderebilmektedir. Bu santral sistemini telefon, tablet veya bilgisayarlarınızla uyumlu hale getirerek yalnızca sabit telefondan değil, bu cihazlardan da iletişim sağlayabilirsiniz.

Powered by Bilgeweb