Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Parmak izi okuyucu ve taraması şeklinde de adlandırılan parmak izi tarama, insan parmak izlerini elektronik olarak elde etme ve saklama sürecidir.

Kartlı geçiş sistemleri Ankara bu süreçte tarama sonucunda elde edilen dijital görüntüye bir parmak izi görüntüsü adı verilir. Bazı metinlerde parmak izi terimleri kullanılır, yalnız yöntem olarak bu terimler olağan  mürekkep ve kâğıt süreçleri ve görüntüleri ifade eder. Parmak tarama, biyometriktir. Zira insan bedeninin belirli bir özelliğinin otomatik yakalanması, analizi ve karşılaştırılmasını içerir. En yaygın biçimde kullanılan parmak izi okuyucular teknik optik, termal ve dokunsaldır. Sırasıyla, görünür ışık analizi, ısı emisyon analizi ve basınç analizi kullanarak çalışırlar. Biyometrik parmak tarama, mürekkep ve kağıt görüntüleme üzerinde iyileştirmeler sunar. Bir kişi için parmak kümelerinin komple bir seti (başparmakların görüntüleri de dahil olmak suretiyle 10 görsel) bilgisayardan basitçe kopyalanabilir, dağıtılır ve iletilebilir. Buna ek olarak, bilgisayarlar parmak izini çabucak analiz edebilir ve binlerce diğer parmak kemeri ile karşılaştırabilir; aynı zamanda geleneksel tekniklerle elde edilen parmak izleriyle ve daha sonra dijital olarak fotoğraflanmış ve saklanır. Bu, cezai tahkîkatlarda parmak görüntü kayıtlarını arama sürecini büyük oranda hızlandırır. Parmak izi okuyucu Ankara ve parmak izi fiyat  konusunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yüz tanıma sistemi 

Biometrik  karşılaştırarak bir bireyi saptamak için bir teknik canlı yakalama bu kişi için depolanmış kayıt veya dijital görüntü verilerini içerir . güvenlik sistemleri konusundaki diğer dikkat edilecek hususların başında gelir.

yüz tanıma sistemleri ankara Yüz tanıma sistemleri güvenlik amaçlı sıklıkla kullanılmaktadır yalnız giderek daha çeşitli programlarda kullanılmaktadır. Kinect hareket oyun sistemi, örnek olarak, oyuncular arasında ayrım yapmak yüz tanıma kullanır. Bazı mobil ödeme sistemleri kullanıcıları güvenilir bir biçimde doğruluğunu sağlamak için yüz tanıma kullanmaktadır ve yüz tanıma sistemleri şu anda havaalanı güvenilirği için incelenmekte ya da kullanılmaktadır.

Çoğu mevcut yüz tanıma sistemleri, faceprints adı verilen sayısal kodlarla çalışır. Bu tür sistemler bir insan yüzünde 80 düğüm noktası belirler. Bu bağlamda, düğüm noktası, burnun uzunluğu ya da genişliği, göz yuvalarının derinliği ve elmacık kemiği biçimi gibi bir kişinin yüzünün parametrelerini ölçmek için kullanılan uç noktalardır. Bu sistemler, bir kişinin yüzünün dijital bir görüntüsünde düğüm noktaları için veri yakalamak ve elde edilen verileri bir yüzey baskısı olarak saklamak suretiyle çalışır. Böylece, bir görüntü ya da videodaki yüzlerden yakalanan verilerle karşılaştırma için temel bir yüzey baskısı kullanmak mümkün.

Yüz tanıma dayalı yüz tanıma sistemleri, koşullar elverişli olduğu zaman hızlı ve doğru olarak hedef bireyi belirleyebilir. Bununla beraber, kişinin yüzü öne bakmak yerine kısmen gizlenmiş ya da profilli ise ya da ışık yetersizse, program daha az güvenilirdir. Bununla beraber, teknoloji hızla gelişiyor ve sistemler ile ilgili mevcut problemlerin üstesinden gelebilecek 3D modelleme gibi birkaç yeni yaklaşım mevcut. Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsüne ( NIST ) göre, yüz tanıma sistemlerinde yanlış pozitiflerin görülme sıklığı 1993’ten beri her iki yılda bir oranında yarıya düştü.Şu anda, yüz tanıma gelişme çok odaklanmıştır akıllı telefon programları. Akıllı telefon yüz tanıma kapasiteleri, görsel etiketleme ve diğer sosyal ağ entegrasyon amaçlarının yanı sıra şahsileştirilmiş pazarlamayı da içerir. Carnegie Mellon’daki bir araştırma ekibi, bireyin fotoğrafını çekebilecek ve bir kaç saniyede bireyin adını, doğum tarihini ve sosyal güvenlik numarasını iade edebilecek bir kavram kanıtı iPhone uygulaması geliştirdi.

Cihan Teknoloji, fotoğraflarda kullanıcı etiketlemenin otomatikleştirilmesine yardımcı olmak için parmak izi okuyucu ve yüz tanıma programını kullanmaktadır. Facebook’ta yüz tanımanın nasıl işlediği: Bir kişi bir fotoğrafta her etiketlendiğinde, program uygulaması o kişinin yüz özelliklerine dair bilgileri saklar. Bir kişiyi tanımlamak için bir kişi ile ilgili yeterli veri toplandığında, sistem bu bilgiyi farklı fotoğraflarda aynı yüzeyi tanımlamak için kullanır ve daha sonra o kişinin adıyla etiketlemesini tavsiye eder.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.