Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Bariyer sistemleri, kontrolsüz araç giriş ve çıkışlarını engellemek adına kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Hem ülkemizde hem de dünya çapında oldukça sık tercih edilen bariyer sistemleri hızlı ve etkili bir şekilde istenmeyen araçların uzaklaşmasını sağlamaktadır. Bariyer sistemlerinin hem araç sahipleri hem etraftaki araçlar hem de çalışanlar için birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydalardan kısaca bahsedecek olursak; bariyer sistemleri hem can hem de mal kaybını engellemektedir. Bu sebeple, güvenliği kökten sağlayabilmek adına bariyer sistemlerinin kullanımını arttırmak da oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak, suikast veya hırsızlık riski bulunan alanlarda önlem olarak tercih edilebilecek en önemli sistemlerden bir tanesi bariyer sistemleridir. Ancak, birçok farklı bariyer sistemleri türü bulunmaktadır.

Bariyer Sistemleri Türleri Nelerdir?

Bariyer sistemleri arasından en çok tercih edilenlerden bir diğeri ise mantar bariyer sistemleridir. Mantar bariyer sistemlerinin en çok kullanıldığı yerler ise otoparklardır. Otopark bariyeri, oldukça önemlidir çünkü otoparklarda binlerce araç giriş ve çıkışı gerçekleşmektedir. Yüksek güvenlik ortamı gerektiren otoparkların güvenliğini mantar bariyerler kolay bir şekilde sağlayabilmektedir. Mantar bariyer sisteminin ana malzemesi, çeliktir. Özel bir çelik maddesi ile üretilen mantar bariyerler herhangi bir suikasta karşı %100 önlem alan modellerdendir. Oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen aracı bile ihtiyaç halinde alana almayacak ve kapanmasını sağlayacaktır. Hiçbir sorun çıkmadan bu güvenlik önlemini almak istiyorsanız otoparklarda kesinlikle mantar bariyer düzeneklerini tercih etmeniz gerekmektedir. Otopark bariyeri, güvenlik ihtiyacı olan bir alan olduğu için mantar bariyerin kullanılamaması durumlarında kollu bariyer sistemleri de tercih edilebilmektedir. Üstelik, tüm otopark bariyeri çeşitlerinde garanti işlemi bulunmaktadır.

Otopark bariyerinin teknik özelliklerinden kısaca bahsedelim. Öncelikle, yalnızca 0,7 ile 4 saniye arasında açılış ve kapanış süresine sahip olan kişisel bariyer sistemlerinin akıllı kol özelliği bulunmaktadır. Üstelik, Cihan teknoloji şirketi olarak bariyer sistemlerinin günlük çalışma tekrarı da oldukça yeterlidir. Yaklaşık 10000 miktarına varana kadar açma kapama imkanına olanak tanıyan bariyer sisteminin rüzgar direnci de oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra, uzaktan kumandalı bariyer özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede kolay bir şekilde bariyer açılıp kapanabilmektedir. Plaka sistemlerinde bir diğer özellik ise plaka okuma bariyeri imkanına sahip olmasıdır.

Bir diğer bariyer sistemleri arasında ise plaka okuma bariyeri bulunmaktadır. Plaka okuma bariyeri de oldukça işlevsel ve sık kullanılan modellerdendir. Bunun sebebi ise bina girişi otopark bariyeri olarak sıklıkla kullanılmasıdır. Otoparka giriş ve çıkış yapan araçların plaka okuması kolay ve pratik bir şekilde gerçekleşmeyebilmektedir. Her gün binlerce aracın gelip gittiği bir alanı göz önünde bulundurursak plaka okuma bariyeri, oldukça hayat kurtarıcı niteliğe sahiptir. Plaka okuma bariyeri sayesinde kolay bir şekilde araçların plakaları taranarak çalıntı araç, hacizli araç vb. suç teşkil eden durumlar tespit edilmektedir. Tespit edilen bu gibi durumlarda otomatik olarak gerekli mercilere suç duyurusu ve uyarısı yapılmaktadır.

Bariyer Sistemlerinin İşlevleri Nelerdir?

Bariyer sistemlerinin çok geniş bir skalada işlevleri bulunmaktadır. Öncelikle, otopark, avm girişi, kamu alanları girişi, üniversite girişi vb. alanlarda tercih edilen bariyer sistemleri çalışırken ilk olarak araç alana girdikten sonra otomatik olarak bariyer kapanmaktadır. Buna ek olarak, bariyer sistemlerinde araçların kaydı tutulmaktadır. Bu sistem sayesinde alanlarda tercih edilen bariyer sistemleri giriş ve çıkış yapan araçların kaydını tutabilmektedir.

Bariyer Sistemleri Nerelerde Kullanılabilir?

 Bariyer sistemleri, özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen güvenlik modellemelerinden bir tanesidir. Aynı zamanda, birçok farklı kullanım alanı bulunur. Bu kullanım alanlarının başında kapalı veya açık otopark alanları, ücretli otoparklar, ücretsiz otoparklar, konut girişleri, apartman girişleri, villa girişleri, kurumsal daire girişleri, üniversite girişleri, kişisel iş yeri girişleri, avm giriş ve çıkışları vb. Bariyer sistemleri, yalnızca bu saydığımız alanlarda değil her türlü trafik akan park alanlarında tercih edilebilecek bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle, ihtiyaç halinde gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz etkili ve pratik araçların başında yer almaktadır.

bariyer sistemleri ankara

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.