BEKÇİ TUR SİSTEMİ

BEKÇİ TUR SİSTEMİ
BEKÇİ TUR SİSTEMİ

Bilgisayar tabanlı bir kontrol sistemi olan bekçi tur sistemi kontrol alanlarının raporlanmasına olanak sağlar. Kontrol edilmesi gereken alanların belirlenen zamanlarda kontrol edilip edilmediği bu sayede anlaşılabilir.

Bekçi devriyeye çıktığında bu sistemi kullanarak gerekli bildirimleri kaydetmiş olur. El tipi devriye denetleme sistemi olarak da tanımlayabileceğimiz bu sistem verileri otomatik olarak raporlar. Akıllı kalem, kontrol noktası, güvenlik tagı ve kontrol programından oluşan sistemi görev süresini çok daha güvenilir şekilde tamamlanmasına olanak tanır. Bölgenin kim tarafında hangi saatlerde kontrol edildiği kayıt altına alınır.

Devriyelerin takip altına alınmasını sağlayan bu yöntem güvenlik personelinin dikkatsizliğinden doğacak sorunları önler. Görev ihlaline karşı alınabilecek en geçerli önlemdir. Personelin devriye programına uymaması sonucu ortaya çıkabilecek tüm sıkıntıların önüne geçmek bu kontrol sistemi ile mümkün olmaktadır. Belirlenen alanın ne kadar sürede kontrol edildiği de bu sayede belirlenebilir. Bilgisayar raporları yetkililer tarafından istenilen zamanda kontrol edilebilir.

Bekçi Tur Sistemi Ne İşe Yarar

Bu güvenlik kontrol sistemi sadece devriyenin yapılıp yapılmadığını kontrol etmez. Aynı zamanda bir uyarıcı ve motive edici işleve sahiptir. Günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilebilen raporlar genel güvenlik hatalarının tespit edilmesini sağlar. Güvenlik konusunda en ufak hatalar büyük kayıplara yol açabilir. Bu nedenle devriye zamanlarının kontrol edilmesi önemlidir.

Güvenlik işinin verimini en yüksek seviyeye çıkartan sistem sayesinde güvenlik görevlilerin çok daha dikkatli olması sağlanır. Devriyelerin gerekli zamanlarda gerektiği gibi yapılıp yapılmadığının bilinmesi olası tehlikelere karşı önlem alınması için bilgi verir. Güvenlik çalışanlarının verimlerini de bu sayede ölçmek mümkündür. Bekçi görevlendiren tüm kuruluşlarda güvenliğin sağlanıp sağlanamadığı bu şekilde öğrenilebilir.

Raporlar sayesinde kuruluşlar gerekli önlemleri alabilir. Can ve mal kayıpları yaşanmadan gerekli müdahale yapılabilir. Işıklı ve sesli uyarı yapabilen bu sistemler bekçileri dikkatsizlikleri olduğunda uyarabilmektedir. İnsan hatalarının bu şekilde önüne geçmek mümkün olmaktadır. Kurumlar, kuruluşlar, şirketler, yaşam alanları gibi çeşitli yerlerde güvenlik standartlarını yükseltmek için bu kontrol sistemini kullanmak gerekir.

 

Bekçi Tur Sistemi Nerelerde Kullanılır

Güvenlik kontrolüne ihtiyaç duyulan her yerde güvenlik görevlilerin hareketlerini izlemek için bekçi tur sistemi kullanılabilir. Fabrikalar, eğitim kurumları, şantiyeler, otoparklar, holdingler, oteller gibi çok çeşitli alanlarda bu sisteme ihtiyaç duyulur. Anlık olarak kontrol edilmesi gereken bölgelerin durumunu bu sistem sayesinde öğrenmek mümkündür.

Sistemin işleyişinden her haberdar olmayı sağlayan kontroller sayesinde güvenlik sorunlarına karşı gereken önlem alınmış olur. Bu sistemi güvenlik görevlisine ihtiyaç duyulan her yerde kullanabilirsiniz. Evlerde, yazlıklarda, tüm iş yerlerinde kolay kurulumu ve basit kullanımı ile oldukça faydalıdır.

Sistem kolay kullanım imkânı sunduğundan kısa sürede güvenlik sorunlarınıza çözüm bulmanızı sağlar. Hem anlık hem de geçmişe dönük raporları kontrol edebileceğiniz işleyiş sayesinde anlayamadığınız güvenlik açıklarını görebilirsiniz. Bir noktada yaşanan problemler varsa ve nedeni anlaşılmıyorsa kontroller sayesinde oryaya çıkar. Devriye gezilmesi gereken her alanda bu güvenlik kontrol sistemi kullanılabilir.

Bekçi Kontrol Sistemiyle Alınabilecek Raporlar Nelerdir

Sistem kurulumu yapıldıktan sonra düzenli olarak rapor alabilirsiniz. İstediğiniz tüm bilgiler anlık olarak kaydedilir. Bu sistem size şu raporları sunar:

  • Belirlenen noktalar güvenlik görevlisi tarafından devriye geziliyor mu?
  • Güvenlik görevlisi her hangi bir noktayı atlıyor mu?
  • Güvenlik görevlisi ne kadar zamanda ne kadar alanı kontrol ediyor?
  • Hangi görevliler hangi noktaları kontrol ediyor?
  • Güvenlik görevlisi ne kadar süreyle boş kalıyor?
  • Hangi güvenlik görevlisi ne kadar verimli?
  • Hangi saatte neresi kontrol ediliyor?
  • Hangi zaman diliminde hangi grevli nerede bulunuyor?
  • Güvenlik kontrol sistemi nasıl işliyor?
  • Güvenlik açıkları ve insan hataları var mı?

Tüm bu sorulara yanıt alabileceğiniz bir bekçi tur sistemi için firmamızın seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Cihan Teknoloji olarak sistemin en kaliteli standartlara sahip modellerini sunuyoruz. Raporlarınızı eksiksiz ve en doğru şekilde almanızı sağlayacak kontrol sistemlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Kaliteli sistem elamanları sayesinde uzun vadede istediğiniz güvenlik kontrolü sistemine sahip olursunuz.

Kurulumu ve kullanımı kolay sistemlerle güvenlik eksilerinizi kısa sürede tespit edebilirsiniz. Tüm güvenlik görevlilerin kolay şekilde kullanabileceği kontrol sistemlerine firmamızın avantajlı olanaklarıyla sahip olabilirsiniz.

Bekçi Tur Sistemi Ne Gibi Avantajlar Sağlar

Aklınıza takılan tüm güvenlik sorularını bu sistem sayesinde cevaplayabilirsiniz. Kontrolü tamamen elinize almanızı sağlayan bu modern kontrol yöntemi nerede olursanız olun anlık raporlar almanızı sağlar. Uzun süreli raporları karşılaştırarak güvenlik sisteminizi ölçülebilir bir duruma getirebilirsiniz. Kayıtlı veriler size her zaman en doğru yönlendirmeyi yapar. İnsan hatalarından doğabilecek tüm sorunları önceden tespit edebilirsiniz.

Dikkatsiz güvenlik görevlileri anında uyarılır. Güvenlik için ayırdığınız bütçenin boşuna harcanmadığını bilirsiniz. Güvenlik için harcanan zaman ve masrafın boşa gitmemesi için kontrol sistemi çok yararlı olacaktır. Maliyeti oldukça düşük bu sistemle az maliyetle çok büyük sonuçlar alabilirsiniz. Güvenlik sorunlarınızın olup olmadığından her an haberdar olabilirsiniz. Olası tehlikelere karşı da gereken önlemleri almış olursunuz.

Uzun vadede kısa vadede görülmeyen sorunlar da görülebilir. Genel raporların değerlendirilmesiyle güvenlik sistemindeki tüm açıklar tespit edilebilir. Çalışması gereken makineler ya da sistemlerin düzenli olarak kontrolü sağlanır. İşleyişteki aksaklıkların önüne geçilmiş olunur. Küçük hatalardan doğabilecek büyük sorunlar önlenebilir. Alınan raporlar güvenlik görevlilerin karşılaştırılmasına da olanak tanır.

En çok verimi aldığınız güvenlik görevlileriyle çalışabilirsiniz. Bekçi tur sistemi kontrol bölgesinin her noktasının istenilen saatlerde kontrol edilmesine olanak tanır. Hata ve dikkatsizlikler kontrol edildiği için güvenlik görevlileri çok daha dikkatli davranır. Firmamız tüm bu avantajları sunan kontrol sistemlerine en iyi fiyatlarla ulaşmanızı sağlamaktadır.

Web Tasarım