Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Bekçi tur sistemleri güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan, yaygın bir kullanımı olan bir sistemdir. Sistemde güvenlik görevlileri de bulunmaktadır. Bu görevlilerin kontrol edilmesini ve takibini sağlamaktadır.

 • Tur,
 • Yuva kartı,
 • Tur noktası,
 • Bekçi kontrol kalemi

Olmak üzere 4 farklı kısımdan oluşmaktadır. Programın kurulması ve kullanılması amacıyla tur kartlarının tanıtılması gerekmektedir. Kartların tanıtılmasından sonra da herhangi bir bekçi tura çıkacağı zaman, kartını sisteme okutması gerekmektedir.  Böylece kart da sisteme kayıtlanmış olmaktadır.

Bekçilerin nöbet tutacakları kısımlara da kontrol noktaları koyulmaktadır. Herhangi bir bekçi kontrol noktasında olduğu zaman kalemini bu kısma okutabilir. Böylece okuttuğu zamanki saat ve tarih de kayıtlanmış olacaktır.

Bir alana kontrol noktası yerleştirilmek istendiği zaman, alanda metal herhangi bir maddenin bulunmaması önemlidir. Bekçi biri her noktada kalemi okutur ve böylece turları da bitmiş olur.

Bekçi tur kalemlerinin oluşturulma aşamasında oldukça titiz davranılmaktadır. Kalite kontrolleri üst düzey şekilde yapılmaktadır. Kalite kontrollerinden sonra da yüksek düzeyde dayanıklı olduğu da tespit edilmiştir. Kalemlerin önemli olan bir diğer özelliği de su geçirmez olmalarıdır. Bu sebeple de olumsuz bir hava durumunda da kullanımı mümkündür.

Devriye tur kalemini okuttuktan sonra hem ışıklı hem de titreşimli şekilde uyarı vermektedir. Genel olarak baktığımızda gece görev yapan bekçilerin daha sık şekilde kullandığını söyleyebiliriz.

 • Sitelerde,
 • Alışveriş merkezlerinde,
 • Plazalarda,
 • Holdinglerde

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok alanda kullanımı mümkündür. Bekçi tur kalemlerinin şarjları bazı durumlarda bitebilmektedir. Ancak şarjı bittiği zaman da içinde yer alan bilgilerin 3 yıl gibi çok uzun süre boyunca saklanması mümkün olmaktadır. İçerisinde önemli olan bir veri olduğunda böylece kaybolması da mümkün olmayacaktır. Sistemde adresleme kısmı da bulunmaktadır. Böylece sadece sizin belirlediğiniz alanların kontrolünü sağlamış olursunuz.

Sistemin üretim aşamasında yüksek kalitede belgeler kullanılmaktadır. Bu sebeple de yüksek düzeyde güvenlik sağlamak istediğiniz her türlü alanda kullanımınız mümkün olacaktır. Sistemin kullanıldığı alanları göz önünde bulundurduğumuzda, vaka sayılarında da önemli düzeyde bir azalma olduğunu söyleyebiliriz.

Oldukça yaygın kullanılması gereken bir sistemdir ancak genel olarak tehlikeli bir durum yaşandıktan sonra tercih edilmektedir. Bu tarz bir durumun yaşanmasını beklemenize gerek yoktur. Daha öncesinden sistemi kurarak önlem alabilirsiniz.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Fiyatları

Bekçi tur kontrol sistemi fiyatları da sık merak edilen konuların başında gelmektedir. Sistem bilgisayarla bağlantılı olarak çalışmaktadır.

Güvenlik sağlamak istediğiniz her türlü alanda kullanmanız mümkündür. Güvenlik bulunan her türlü alanda sistem de sorunsuz  bir şekilde kullanılmaktadır. Sistem sayesinde güvenlik görevlisinin hangi saatte nerede bulunduğunu da öğrenebilirsiniz.

Şantiyelerden iş merkezlerine, holdinglerden otoparklara kadar her türlü noktada kullanılmaktadır. Kontrol merkezleri, görevlilerin tur attığı alanlara konumlandırıldığı zaman kontrolü sağlamak da kolaylaşmaktadır.

Sistemlerin kurulumu oldukça basit olduğu gibi fiyatları da gayet uygundur. Kullandığınız alanda gözler görülür oranda bir vaka azalışı olduğunu fark ettiğinizde, siz de neden satın almanız gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Sistemin fiyatları, kurulum yapılan alana ve birlikte çalıştığınız firmaya göre değişmektedir.  Genel olarak her bütçeye uygun olan fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi olumsuz bir durum yaşadığınız zaman çok uzun saatler boyunca kamera görüntüleri izlemenize artık gerek kalmadı. Sistemden kontrol sağlayarak her an görevlilerin nerelerde olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nasıl Çalışır?

Bekçi tur kontrol sistemi nasıl çalışır? Adı altında pek çok arama yapılmaktadır. Hemen sizlere sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim.

Teknoloji her an gelişme gösterdikçe güvenlik sistemleri de buna paralel şekilde gelişmektedir. Böylece her an hayatımız da çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Herhangi bir alanda çalışan bekçilerin;

 • Gerçek zamanlı bir şekilde kontrolünü sağlamak,
 • Verimliliği hesaplamak,
 • Hesap verilebilir olan hareketleri kontrol

Etmek için kullanılan bir sistemdir. Oldukça büyük bir firmanız varsa ve her an takip etmekte zorlanıyorsanız harika bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Yaptırdığınız alanda da sizlere çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sistemde GPS teknolojisi oldukça üst düzey bir şekilde kullanılmaktadır. Herhangi akıllı bir telefon veya bir tabletle entegre bir şekilde çalışmaktadır. Kontrol noktalarının yönetici odaklı olmasını da sağlayabilirsiniz. Sadece yönetici kontrolü sağlayarak alanı da kişiselleştirmeniz mümkündür. Bekçiler görev anındayken de sistem kaliteli bir şekilde çalışır.

Bekçiler görev anındayken Qr code gibi sistemler aracılığıyla gezdikleri alanda okutma da yapabilirler. Böylece o kısma kadar tur attıkları da netleşmiş olmaktadır. Herhangi bir bekçi belirlenmiş olan noktalara gitmediği zaman, sistem haber vermektedir. Hem sahada hem de personeller arasındaki ilişkilerin düzenlenmesine de yardımcı olan bir sistemdir.

Bekçi tur sistemlerinin hemen herkes tarafından kullanılması mümkündür. Kurulumu gayet basit olduğu gibi kullanımı da oldukça kolaydır. Sistemin kurulması için ödeyeceğiniz ücretlerin de gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bütçenizi sarsmayacak minimum rakamlar ödeyerek harika bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Sistemin çalışma anında her türlü bilgi en verimli şekilde kayıt altına alınmaktadır. Böylece raporlandırma kısmı da sorunsuz olmaktadır. Sistem kusursuz bir şekilde işlediği için insan müdahalesine de gerek duyulmamaktadır. Böylece kişilerin üzerindeki baskı da kalkmış olmaktadır.

Sistemin çalışma esnasında herhangi bir sorun olması durumunda direkt olarak bildirim yapıldığı için herhangi bir mağduriyet durumu da olmamaktadır. İş yerinize, uzman bir firma tarafından kurulumunu yaptırabilir ve çok daha yüksek bir verim alabilirsiniz.

Tom Kalemi

Tom kalemi bekçi tur kontrol sistemlerinde oldukça önemli olan bir araçtır. Herhangi bir güvenlik görevlisinin, gitmesi gereken alanlara gidip gitmediğini kontrol etmek amacıyla  kullanılan bir üründür.

Kalemin kullanılma aşamasında öncelikle hangi bilgisayardan kontrol sağlamak istiyorsanız  sistemi bilgisayara düzgün bir şekilde kurmanız gerekmektedir. Kalemin kullanılması için gerekli olan her türlü programın bilgisayara kurulması da önemli olan bir diğer ayrıntıdır.

Hangi güvenlik görevlisinin hangi saatte nerede olması gerektiğinin de bilgisayara kayıt edilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde sorunsuz bir kontrol sağlanacaktır.

 • Tom kalemleri temassız bir şekilde okuma sağlamaktadır.
 • Su geçirmeyen harika bir yapısı vardır, böylece olumsuz herhangi bir hava koşulu olduğunda da herhangi olumsuz bir etkisi olmayacaktır.
 • Toz geçirmeyen bir yapısı bulunur.
 • Özel bir şekilde tasarlanmaktadır.
 • Üretim aşamasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde oldukça sağlam ve dayanıklı olan bir üründür.
 • Çok uzun bir pil ömrüne sahiptir.
 • Çevre güvenliğini üst düzey sağlamaktadır.

Kullanımı gayet kolay olan bir üründür. Kalemin kullanım aşamasında her türlü veriyi kullanacağınız programa tanımlamanız yeterli olacaktır. Herhangi bir iş yeriniz olduğunda ve güvenliğini sağlamakta zorlandığınız zaman tercih edebileceğiniz harika bir sistemdir.

 • Bekçilerin görevi ne zaman bitmiş?
 • Görevlerine kim,  ne zaman başlamış?
 • Görevli olan kişiler zamanında başlamış mı?
 • Devriye gezilirken gecikilmiş mi?
 • Devriye esnasında belirlenen noktalar içinde kontrol edilmeyen bir nokta bulunuyor mu?
 • Kontrol noktası atlayan biri var mı?

Gibi her türlü sorunuzun cevabını sistem aracılığıyla bulmanız mümkün olacaktır. Firmamızla iletişime geçerek oldukça kaliteli olan bir güvenlik sistemi kurabilirsiniz. Dilediğiniz zaman irtibat numaralarımız üzerinden bize ulaşmanız mümkündür.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.