Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Gözetim: CCTV veya IP Kamera

Video güvenlik kamera sistemleri caydırıcı da olabilir. Farklı video gözetim sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamak istiyorsanız Cihan Teknoloji ‘nin güvenlik sistemleri başlığı adı altında; |ip kamera| sistemleri,ahd kamera sistemleri, hırsız alarm sistemleri, |yangın algılama sistemleri|, görüntülü diyafon sistemleri, santral ve voipsistemleri, turnike bariyer sistemleri, parmak izi okuyucu sistemleri, bekçi tur sistemleriile ilgili güncel blog yazılarını okuyabilirsiniz.
ahd ve ip kamera konulu yazımızdan başlıklar…

video izleme, bir CCTV kullanılarak yapıldı. Bu teknoloji analog video kameralar, koaksiyonel kablo ve video kaydediciler kullanır. kameralar monitörler spesifik, yalnızca belirli bir sinyal gönderir. Sistem CCTV genellikle teller ve kablolar kullanarak kamera ve monitöre, sabit bir link komünikasyonlan içerir. Bu yöntem ne olduğunu kaydeder ancak size uyarılar göndermez. CCTV VCR gibi çalıştığından, kasetleri değiştirmek zorunda, görüntü kalitesi ortalama, depolama bantlar zamanla yıpranan ve depolama hacimli olduğunu. kameralar, monitörler ve kayıt cihazları yeterli fiziksel olarak yakın ve birbirine kablolarlaile bağlanmış olmalıdır.

Web kameraları

Bir web kamerası bağlı olduğu PC, çoğunlukla üzerinden USB port ve diğer izleyicilere Video kullanılabilir hale getirmek için PC kullanır. Bir web kamerasının görüntüleri, izleme yazılımı yardımıyla internet üzerinden erişilebilir. Webcam görüntüleri ya sürekli veya düzenli aralıklarla, bir web sunucusuna yüklenebilir.

Web kameraları güvenlik amacıyla etkin kullanılıyor. Bu kameralar izlemek için küçük ofisler, dükkanlar ve evler Kayıt aktivite için kullanılabilir. İzleme yazılım bir video güvenlik sistemi tamamlamak için gereken bir unsurdur. Bir PC’ye doğrudan bağlı ise Bir web kamera ile çalışır.isterseniz bir lon g Kablo ihtiyaç için bilgisayar kamerası bağlandığında değil yakın bir şey izlemek için, sadece kontrollü ana bilgisayar tarafından doğrudan okunabilir ve bir ağda paylaşılamaz.

IP kameralar IP Kamera gözetimi için tasarlanmış bir dijital video kamera ve internet aracılığıyla izlenebilir. IP kameralar standda vardır – Ethernet veya kablosuz ağa bağlanmak için İnternet üzerinden bir PC’den farklı yerlerde birden fazla kamera denetleyebilir.

Cihan Teknoloji CCTV aracılığıyla bir IP kameranın yararlarına bakalım.

Canlı Uzaktan İzleme : Birden fazla yeri İzleme IP kameralar ile kolay ve ekonomik hale gelir. Kamera bir bilgisayara bağlı olması gerekir. Her yerden kamera görüntülerini görebilirsiniz ve bunun için ihtiyacınız olan bir Internet bağlantısı.
Hareket algılama ve alarm : IP kameralar böyle Güvenlik Monitor Pro olarak hareket algılama yazılımı ile kullanıldığında, haberdar edilecek ve hareket tespit edildiğinde anında uyarı verecek. Yazılım tek bir bilgisayar arayüzünden birden fazla IP kamerayı görüntülemeyi ve yönetmeyi sağlar.
En iyi görünüm ve kontrol : Bazı IP kameraları Pan, Tilt ve Zum (PTZ) gibi özelliklere sahiptir. Aslında ayarlanabilir kameranın yerinde mevcut olmadan kamera uzunluğunu, odak ve açı alanını kontrol edebilirsiniz.
Kameralar IP tabanlı sistemler video izleme geleceği. Kısa vadede biraz daha pahalı olabilir, ancak belli ki üstün kalite ve esneklik sağlayacak bir yatırımdır olabilir. Geleceğin gözetim teknolojisine ek olarak, yakın zamanda IP kameraları temel alan bir video gözetim sistemini geçemez. Daha eski sistemler eski haline gelecek olsa da önümüzdeki yıllarda bu sistemi güncellemek ve iyileştirmek mümkün olacaktır.

Bir video izleme sistemi ile yapılandırıldığında güvenlik monitörleri için desteklenen IP kameralar listesinden seçim yapabilirsiniz. önde gelen kamera üreticilerinden fazla 1900 IP kameralar desteklenmektedir. Daha kameralar düzenli olarak bu listeye eklenir. Bu listeye uyumlu ip kameralar yazılım HTTP üzerinden MJPEG akışı en kameralarla çalışır. IP ağ kameraları geleneksel analog CCTV sistemleri üzerinde birçok avantajı vardır. IP kamera sistemlerinde özellik açısından en iyi geniş alanı kapsamaktadır.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.