Cihan Teknoloji

Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

0312 395 84 04

info@cihanteknoloji.com

Online 7/24

0541 682 43 12

Turnike Sistemleri Ankara ve İşlemleri

Turnike Sistemleri Ankara ve İşlemleri Hakkında

Turnike Sistemleri
Günümüzde birçok yerde turnike sistemleri görmemiz mümkündür. Örnek olarak sıralayacak olursak uzun bir liste ile karşılaşabilir ve de hiç farkında olmadığımız yerlerde bile turnikenin olduğunu fark edebiliriz.
Örnek olarak metro girişlerinde, AVM’lerde, bazı üniversite girişlerinde, emniyet ve adliyelerde, yurtlarda vb. Daha birçok yerde turnikelere rastlamak mümkündür. Turnikeler insanların gelişi güzel geçmelerini engellemek ve yapay bir denetim aracı olarak kullanılmaktadır.
Turnike Çeşitleri
Gelişen teknoloji ile birlikte bu teknolojilerin yansımaları turnikelere de yansımış durumdadır. Lakin turnike çeşitleri incelendiğinde ne kadar da son teknoloji ürünleri oldukları anlaşılacaktır.
Göz Tarama Teknolojili Turnikeler
Üstün koruma tedbirleri ile korunması gereken cezaevleri gibi yerlerde kullanılan bu model güvenlik noktasında büyük avantajlar sunmaktadır. Öyle ki bir kişinin yerine başka birisinin turnikelerden geçmesi önlenmektedir.
Parmak İzi Tanıma Teknolojili Turnikeler
Bir diğer üstün güvenlikli turnike sistemi ise parmak izi tanıma teknolojisine sahip turnikelerdir. Zira herkesin parmak izi ayrı olduğu için bu teknoloji sayesinde o kişiden başkasının o turnikeden geçmesi imkansız hale gelmektedir.
Kartlı Turnike Sistemleri
Resmi kurumlarda veya öğrenci yurtlarında sıklıkla kullanılan bu turnike çeşidinde de öğrenci veya personeller sahip oldukları manyetik kartları turnikede bulunan elektronik cihaza okutmak suretiyle geçiş yapabilmektedirler. Böylelikle kimin ne zaman geldiği de kolaylıkla tespit edilebilmektedir.
İhtiyacınız ve bütçeniz çerçevesinde bu turnike çeşitlerinden birini seçmeniz mümkündür.

EDİTÖR

E-POSTA: 

bilgi@cihanteknoloji.com 

TELEFON: 

(0312) 395 84 04

Sizleri bilgilendirirken aynı zamanda sorularınıza da cevaplıyoruz.

ETİKETLER: 

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.