Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Güvenlik Kamerası Arızası

IP Kamera

Gelişen güvenlik teknolojilerinin başında elbette ki güvenlik kameraları gelmektedir. Güvenlik kameraları ile izlenen yerlerde suç oranlarının düşük olması bilinen bir gerçektir. Buna rağmen bir girişimde bulunulursa da yakalanma oranı çok yüksek olmaktadır.

Ancak güvenlik kameralarının da bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de IP kameralardır. 

IP Kamera Nedir?

IP kamera almış olduğu görüntülerin canlı olarak bir bilgisayar ekranından takip edilebilmesine izin veren kamera çeşididir. IP kameraların kablolu modelleri olduğu gibi kablosuz modelleri de mevcuttur.

IP kameralar son teknoloji ürünü olmaları sebebiyle kart takıp o karttan görüntüleri elde etmeniz gibi bir durum söz konusu değildir. Kameralara internet üzerinden bağlanıp takip edilebilir. Ayrıca network üzerinden bağlanıp takip edebilmek de mümkündür.

Hırsız Yakalama Özelliği

Güvenlik kamerası çeşitlerinin çoğu hırsızlık olaylarına karşı kullanılmakta olup IP kameraların da hırsız yakalama ve yangın durumunda alarm verme özellikleri bulunmaktadır.

IP kameralar diğer sıradan kameralara nazaran daha avantajlıdır. Zira sahip olduğu hareket sensörü sayesinde stabil halde bulunan kamera hareket fark ettiğinde kayıta başlayabilmektedir. Ayrıca hareketten önceki 8 saniyelik süreyi de kayıtın başına ekleme gibi bir özelliğinin bulunması oldukça avantajlıdır.

Son olarak IP kameraların kullanımının çok kolay olması, ekstra bir araca gerek olmaması hatta bilgisayara dahi gerek olmaması en büyük avantajlarından birisidir. 

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.