Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Özellikle İnternet incelenmek üzere İnternet kullanıldığında, yavaş bir İnternet bağlantısının yaşanması doğaldır. Bu videoları indirmek, onları incelemek veya akış yapmak için internet gereklidir. Ayrıca, devam eden bulut depolaması için bir abonelik ücreti alınabilir. Son olarak, bir bulutta depolanan video görüntüleri ve resimlerin genellikle kullanıcının yasal ya da fiziksel kontrolünü tamamlamadığını düşünün. 

Ne seçmelisiniz; Mükemmel saklama alanını seçmek ihtiyaçlarınızı belirler. İzlenecek gizli yerleriniz yoksa ve aylık aboneliği önemsemiyorsanız bulut depolama seçenekleri için gidin. Bu, kendi ağınızı korumak veya SD kartlarınızı kontrol etmek zorunda kalmadan güvenlik kameralarınız için gereken kayıt dakikalarına ve saklama alanına erişmenizi sağlar. Artı, güvenlik görüntülerinin fiziksel erişimini çıkarır.Küçük bir sisteminiz varsa, yerel bir PC veya SD kartı depolama alanı olarak düşünebilirsiniz. Bunlar sadece çok basit ve ucuz değil, aynı zamanda kurulum sırasında size zaman ve maliyet kazandıracaktır. Daha büyük bir kurulumunuz varsa, NAS veya NVR depolama seçeneği ideal bir seçenek olabilir.

 İP KAMERA SİSTEMELERİ VE AHD KAMERA SİSTEMLERİ Bir güvenlik kamera sistemi seçerken, çoğu kişi zayıf görüntü ve düşük görüntü kalitesi nedeniyle bir analog güvenlik kamerası satın almanızı önleyecektir. Bir analog kamera, nadiren kanıt olarak kullanılabilecek veya davetsiz misafirleri tanımlayan görüntüler üretir. Analog kameralar eskimiş olduğu için yerini yeni teknolojilere bırakmıştır . Bu nedenle, analog kameranızdan yükseltme yapmayı veya ilk güvenlik kamerası sistemini satın almayı planlıyorsanız, bir IP güvenlik kamerası sistemi veya AHD kamera sistemleri tercih edin. 

|İP KAMERA FİYATLARI| IP kameralar nedir? IP kameralar ağ kameraları olarak da bilinir, çünkü kablolarını kullanarak ağınız veya İnternet üzerinden ses ve video iletebilirler. Her IP kamera kendi IP adresine sahiptir. IP kameralar analog sistemleri üzerinde güzel bir gelişme göstermiştir. IP kameralar çok daha iyi bir görüntü ve video çözünürlüğüne sahiptir. Videoları izleyin veya resimleri uzaktan görüntüleyin. Bu videoları ve görüntüleri, İnternet bağlantınız olduğu sürece herhangi bir yere de gönderebilirsiniz. |DAHUA İP KAMERA| Sistemi uzaktan yönetin. Dijital zoom ve aşamalı tarama mevcuttur. Görüntünün büyütülmüş haldeyken veya hareket eden bir videodan görüntü alsanız bile kaliteli görüntüler alabilirsiniz. Çözünürlükler ve kare hızları tercihlerinize uyacak şekilde ayarlanabilir. İki yönlü iletişim için izin verin. Olası şüpheli etkinlikler için uyarılar oluşturun. Analog kameralar üzerinde HD nedir? HD üzerinden analog güvenlik kamerası sistemleri pazara nispeten yeni. Bunlar, analog ve IP güvenlik kameralarına ek olarak, seçim yapmanın bir başka alternatifidir. 

|DAHUA İP KAMERA FİYAT| HD analog kameralar, analog teknolojileri kullanarak HD kalitesinde video ve görüntüler sağlar. Bu, zaten bir analog güvenlik kamera sistemine sahip olanlar için mükemmel, ancak gözlem videoları ve fotoğrafları için daha iyi bir çözünürlük sağlamak veya yükseltmek de mümkün. HD’yi analog sistem üzerinden tanımlamanın en basit yolu, IP ve analog teknolojilerin bir karışımı olduğunu söylemektir. Ayrıca HDCVI veya yüksek çözünürlüklü kompozit video arabirimi olarak da bilinir. IP güvenlik kameralarının avantajları ve dezavantajları |GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ| Birkaç gereksinim ve talebiniz varsa, ağ kamerası güvenlik sistemi tam size göre. En iyi resim ve video çözünürlüklerini sunar ve Ethernet üzerinden güç, Wi-Fi ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok özellik ve teknoloji ile birlikte gelir. Bu, mümkün olduğunca az sayıda kablo isterseniz kablosuz olarak gidebileceğiniz anlamına gelir. En ince detaylarını görmenizi sağlayan bir güvenlik kamerası sistemine ihtiyacınız varsa, o zaman bir IP kamera alın. 

|GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ ANKARA| Tüm bu avantajlarla bile, IP kameraların bazı dezavantajları vardır. Birincisi, bir IP güvenlik kamerası çok önemli bir yatırımdır; çünkü bunlar analog kameralara kıyasla hem analog hem de HD’den çok daha pahalıdır. Aynı zamanda, Internet üzerinden video akışını akıttığında karışabilecek çok miktarda bant genişliği tüketir. Ayrıca, kurmak ve yapılandırmak daha tekniktir ve kullandığınız sistem türüne bağlı olarak farklı teknolojileri içerebilir.|GÜVENLİK İP KAMERA SİSTEMİ| Analog güvenlik kameralarına kıyasla HD’nin avantajları ve dezavantajları Analog güvenlik kamerası üzerinden bir HDCVI veya HD, bir IP kameranın yüksek fiyatına erişmenizi ve yine de 1080 piksel çözünürlüğü elde etmenizi sağlar. Bireysel kameraların maliyetinden tasarruf edersiniz ve aynı zamanda daha uzun kablolar ve kolay kullanımlı ekipmanlara sahip olursunuz. Normal koaksiyonel kabloyu kullanarak 500 metreye kadar ses ve video aktarabilirsiniz.Daha eski bir analog kamera sisteminiz varsa, tek yapmanız gereken bir HDCVI hazır kamera veya HDCVI DVR’yi takmaktır. IP kameraların aksine, analog sistem üzerinden bir HD kullanmak daha basit ve daha uygun maliyetlidir. Artı, çözünürlük 1080 piksel ile sınırlandırılmıştır; bu, video ve ses iletmenin, IP kameraların yapmaya eğilimi olduğu kadar bant genişliğini tıkamayacağı anlamına gelir.

|GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ ANKARA| Bununla birlikte, HDCVI nispeten yeni bir teknoloji olduğundan pazardaki tek tek kameraların küçük bir seçiminde bir sorun yaşayabilirsiniz. HDCVI sistemleri için sınırlı özelleştirme de vardır, bu da güvenlik kameralarınız için belirli gereksinimleriniz varsa, bir IP kamera sistemi bir HDCVI sistemi değil ancak daha iyi bir seçim olabilir. Yan yana karşılaştırma: Analog üzerinden IP kamera ve HD KAMERA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ HD over analog hem 1.3 megapiksel (720p) hem de 2 megapiksel çözünürlüğe (1080p) sahiptir. Bunlar mevcut en düşük HD çözünürlükleri, ancak çoğu işletme ve çoğu insan için, bunlar güvenlik kamerasından gelen kaliteli videolar ve fotoğraflar için yeterlidir. Öte yandan, IP kamera sistemleri 1080 pikselden fazla. Ayrıca, şimdi 12 veya daha fazla megapiksel olan IP kameralar var. Bunun yanında, aynı özünürlüğe sahip bir HD kamera ile karşılaştırıldığında, IP kamera genellikle daha net görüntülere ve daha gerçekçi renklere sahiptir. 

|GÜVENLİK AHD KAMERA SİSTEMİ| 

ÇERÇEVE ORANLARI

Saniyede 30 karede video kaydetmenize izin veren bir fotoğraf makinesi aldığınızdan emin olun. Bu, gerçek zamanlı kayıt olan fps değeridir. 30 fps’de kayıt yapan analog kameralar üzerinde HD ile ilgili herhangi bir sorun yoktur, ancak daha az fps’ye sahip olabilecekken 2 megapikselden daha fazla fbs’e dikkat etmeniz gerekir. KABLOLAMA HD kamera analog, kalite kaybı olmaksızın 1,600 fit’e kadar video aktarımı yapabilmenizi sağlayan geleneksel RG59 kablolarını kullanmaktadır. Bu arada, IP kameralar Cat5e veya Cat6 ağ kablosu kullanır ve yalnızca 328 feet boyunca çalışırlar. GÜÇ KAYNAĞI HD üzerinden analog ayrı bir güç kaynağı veya dağıtım kutusu gerekir. Öte yandan, IP kameralarla, gözetim fotoğraf ve videolarını iletmek için kullandığı ağ kablosuyla aynı ağ kablosundan güç beslemesi yapıldığında Power over Ethernet’i kullanma seçeneğine sahipsiniz. Aksi halde, kendi güç kaynağına da ihtiyaç duyulur.

 |GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ ANKARA| 

MALIYET

Genel olarak, HDCVI kameralar bir IP kameradan daha az maliyetlidir. Daha uygun fiyatlı IP kameralar her zaman ortaya çıkıyor olsa da, bunlar karşılaştırılabilir bir IP kameradan daha pahalıdır. Dahası, HDCVI DVR’ler genellikle IP kamera NVRS’den daha ucuzdur. Sadece 899,99 dolarlık Amcrest 4 Megapiksel POE Video Güvenlik Sistemi’ni kontrol edin ve 649 $ yükselen Analog Video Güvenlik Sistemi Üzerindeki Amcrest Eco-Serisi 1080P HD ile eşleştirin. 250 dolara daha az maliyetle, HD üzerinden analog sistemle sekiz kameraya sahip olursunuz; bu arada POE sistemi ile sadece dört kamera alırsınız. |GÜVENLİK KAMERASI| Ancak bir IP kamera sistemi için kabloların HDCVI sistemleri için kullanılan kablolardan genellikle daha ucuz olduğunu göz önünde bulundurun.

Güvenlik Kamerası Ankara

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.