Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

KAMERA SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HERŞEY

Güvenlik kameraları, farklı türde ortamlar için farklı özellikler kümesine sahip olan her kamera çeşidine sahip çok çeşitli biçim, boyut ve türlerde bulunur. Her kamera türü ile ilgili daha çok bilgi edinmek için aşağıdaki seçeneklerden birini seçin. Genel Bilgi İç Mekan vs Açık Renk ve Siyah Beyaz Ağ IP Kameraları Lüks ve Işık Hassasiyeti Video Kayıt Cihazları vs Kablosuz CCTV Aksesuarları CCTV Kamera kamera sistemi ankara
Bu bölüm, temel kamera özelliklerini ve bunların kameranın performansı üzerindeki etkilerini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Analog kamera çözünürlüğü ya da görsel kalitesi kameradaki sensör çipi tarafından sağlanan yatay çizgilerin sayısı ile ölçülür ve “TV çizgileri” ya da TVL olarak adlandırılır. Doğal olarak, TVL ne kadar yüksek olursa görüntü kalitesi o kadar iyi olur.
Standart Görüntü Kalitesi: 380TVL – 420TVL
Yüksek Görüntü Kalitesi: 480TVL – 520 TVL
Çok Yüksek Görüntü Kalitesi: 540TVL – 700TVL

Kızılötesi LED’ler güvenlik kameralarının karanlık bölgeleri alanın kızılötesi ışıkla sel tarafından görmesini sağlar. Bu ışık bölgedeki yüzeyleri yansıtır ve fotoğraf makinesinin alanın görünür ışıkla aydınlatılmış gibi görünmesini sağlayan kameranın algılayıcı çipi tarafından toplanır.LED Sayısı : Daha fazla LED, daha az bir kamera düşük ışık ortamlarında görebilirsiniz.Aydınlatma Rage: Bir nesnenin gece görülebileceği maksimum mesafeyi ifade eder.Vandal direnci, bir kamera sertleştirilmiş bir plastik ya da metal gövde ile takviye edilip edilmediğine dayanmaktadır, böylelikle daha sağlam bir biçimde yapılmıştır. Bir hırsız ya da hırsız mülkünüzü yeteri kadar kötüye kullanmak isterse kameralarınıza zarar vermeye ya da kırmaya çalışacaklardır, böylelikle görülmezler. Kapalı VS Açık Hava Fotoğraf Makineleri
CCTV Kameraları, elemanlara duyarlı elektrikli parçaları kullanmaktadır. Fotoğraf makinenizin içine su ya da toz girerse, video özet akışlarınızın kalitesi düşer ve makinenizin çalışması durabilir. Hava geçirmez gövde, içindeki nemi ve tozu dışarıda tutar.
Eğer dışarıda bir kamera yüklüyorsunuz ve ise değil bir hava Kamera yuvasına, netlikle o puan hava direnci olmasından emin olmak için kamera özelliklerini kontrol etmek isteriz diye edecektir.
Minimum koruma ile hava geçirmez, su geçirmez muhafazalar arasında ve bütün dış mekan kameralarımıza kadar tamamıyla hava koşullarına dayanıklı, çeşitli hava direnci seviyeleri vardır.

Renkli VS Siyah – Beyaz Güvenlik Kameraları
Renkli kameralar çoğu güvenlik sistemi için tercih edilen bir seçenektir. Bununla beraber, siyah beyaz kameralar hafif daha ucuzdur, ışığa daha duyarlıdır ve karanlıkta daha iyi görebilirsiniz.
Kızılötesi (IR) güvenlik kameraları, gece görüşünü geliştirmek ve iyi ışık koşullarında renklere dönmek için düşük ışık koşullarında siyah beyaz moduna geçer.
IR kameralar, esnekliklerinden kaynaklı kullanım oranı kazanmış ve günümüzde sistemlere kurulmuş olan standart kamera haline gelmiştir.

Ağ IP Kameraları
Analog güvenlik kameraları, uzun süredir gözetim sistemlerinde kullanılan kamera tipidir yalnız IP kameralar son beş yılda kullanım oranıni artırmıştır. IP kameralar piyasaya çıktığında, yasakça pahalıydı ve analog kameralarınkinden çok daha kaliteli videolar üretmedi.

Bununla beraber, teknoloji daha basit erişilebilir hale geldiği zamann ve gözetim şirketleri bu teknolojiyi geliştirmeye yatırım yaptıklarından, IP kameralar etkileyici bir biçimde kaliteyi yükseltti ve fiyatlarında düşüş göstererek her zamankinden daha makul fiyatlı hale geldi!
IP Kamera tanınmışliği artıyor ve önümüzdeki birkaç yıl içinde satılan bütün güvenlik kameralarının% 60’ından fazlasının IP tabanlı olacağı tahmin ediliyor. IP kameraların analog kameralar üzerindeki üstünlükleri aşağıda belirtilmiştir.Daha Yüksek Çözünürlük ve HD Video
Megapiksel IP kameralar Yüksek Çözünürlüklü Video (HD Video) yakalayabilir ve tanımlamayı geliştiren daha detaylı detaylar sağlayabilir. 2 megapikselli bir kamera, plakaları yakalamak için kusursuz bir seçimdir ve 24 ayak genişliğinde bir giriş ya da çıkış noktasını kapsayabilir.
Bir alanı izlerken, megapiksel kamera analog kameralara kıykatiyen üstün görüntü kalitesi sağlar. Bunu bir analog, 1,3MP ve 2MP görüntüsü ile karşılaştırarak açıklıyoruz, 2MP görüntüdeki plakalar yakınlaştırıldığında basitçe tanımlanabilir, yalnız bu analog bir çözünürlükte geçerli değildir.
Bir kişinin neye benzediğine dair net bir şeye ihtiyacınız olduğunda, megapikselli bir kamera görüntüsü, bir analog kamera ile eşleştirilemeyen bir detay seviyesi sağlayabilir. Geliştirilmiş piksel sayısı da ePTZ teknolojisinin kullanılmasına izin verir.

Elektronik Pan / Eğim / Zum (ePTZ)
Yakınlaştırma her zaman analog kameralarla kullanmak mümkün, yalnız genelde yavaştır ve sadece olaylar gerçekleştiğinde canlı video üzerinde kullanmak mümkün ve bir PTZ kamera ile daha çok detay için yakınlaşamazsınız.
Megapiksel IP kameralarla, canlı çekimleri ve daha önceden kaydedilmiş videolarınızı zum yapabilir, kaydırabilir ve eğebilirsiniz! NVR programı, kamera sistemleri ankara fiyat bir video klibi seçmenizi ve istediğiniz herhangi bir bölümünü yakınlaştırmanızı sağlar. Bu, videonun kaydedildiği zamana bakılmaksızın bütün detayları yakalamanızı sağlar!

Geniş Kamera Kapsamı
Megapiksel IP kameraların patlayıcı olarak tanınmış olmasına neden olan etkenlerden biri kamera bazında daha geniş kapsama alanı ve daha çok detay sunma yeteneğidir. Tek bir 2 megapiksellik IP kamera, bir alana analog bir kameradan 6 kat daha büyük bir alanı kaplayabilir. Potansiyel olarak 6 Analog kameranın yerini alan 2 megapiksel kamerayla kurulum maliyetleri önemli ölçüde azaltılabilir.
Özellikle balık gözü kamera mercekleri ile gelen balık gözü IP kameralar için bu bilhassa doğrudur. Bu tür kameralar, her şeyi 360 derecelik bir görünümde kaydeder ve yüksek özünürlüklü video çözünürlüğü için 5 megapiksel kadar modellerde gelir. Tek bir balıkgözü IP kamera 3000 m²’lik bir depoyu basitçe kapatabiliyor!

Lüks ve Işık Hassasiyeti
Bir kameranın ışık titiziyeti Lux’de ölçülür ve göreceğiniz standart özellik, bir kameranın zayıf aydınlatma koşullarında ne kadar iyi görebileceğini tanımlar.
Bir mum bir nesneden bir adım uzakta kalırsa, nesneye bir ışık mumunun mumunu fırlatır. Bu aşağı yukarı 10 “Lux” ve Lux’in gayri resmi tanımı. Lux’ın parlak dşayeti, bir yüzeye düşen birim alan başına enerjiyi insan gözünün algıladığı alanla ilişkilendirmeye çalışır.

Ev Güvenlik Kameraları Sistemleri
Evim hoş evimEvlerimiz bizim cennetlerimizdir; Nerede güvenilir ve rahat hissettiğimiz yer. Bir hırsız ya da hırsız evimize girerse, yalnızca eşyalarımı almıyorlar, huzurumuzu alıyorlar ve size geri verilemiyorlar.
Evinizin çevresine kolay iki ya da dört kamera ev güvenlik sistemi takmak, hırsızların ve hırsızların mülkünüze gelmeden önce iki kez düşünmesini sağlayacaktır. ApexCCTV tarafından satılan her gözetim sistemi akıllı telefonunuzdur ve iPhone, iPad ya da Android akıllı telefonunuz ile dünyanın herhangi bir yerindeki kameralarınızı uzaktan görüntüleyebilmeniz için yapılandırılabilir.
Evinizi, bankayı bozmadan güvenilir hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeyle beraber özel olarak geliştirilmiş kusursuz ev güvenlik paketleri geniş bir yelpazemiz var!İşletmeler İçin Güvenlik Sistemleri
Kendi işiniz size aitse, etkin bir şirket çalıştırmakla gelen ufak detayları biliyorsunuzdur. Çalışanlarınız zamanında gelip orada oldukları halde işlerini yapıyor, müşterilerin ve çalışanların hırsızlığı, envanter daralması ve müşterilerinizin güvende ve emin hissedeceği bir alışveriş tecrübesi sunmak için endişelenmeniz gerekiyor.
Şirketinizi yönetirken bu problemlerin hepsini sağlam tutmak, bir kişinin işleyişi için çok fazla olabilir. Uygun fiyatlı ve kullanışlı güvenlik kamerası sistemlerimizden birini işinize ekleme, doğru yoldaki ilk adımdır. Video gözetimi yalnızca artık cebinde derin olan cepheden büyük firmalar için değil. Tak ve çalıştır kutudan çıkan kusursuz güvenlik kamerası paketlerinin geniş bir tercihine sahibiz!

Plaka Tanıma (LPR) Fotoğraf Makineleri
LPR kameralar şeklinde de bilinen plaka tanıma kameraları, mülkünüze girerken ya da buradan çıkarken araç plakalarının en net görüntüsünü sunmak için özel olarak tasarlanmış gelişmiş bir güvenlik kamerası türüdür. Bu kameralar, ortam aydınlatmasını ve kötü havayı yok eden ve mümkün olan en net görüntüyü elde eden özel kızılötesi (IR) kesme filtreleriyle beraber gelir!
kamera sistemleri ankara Bu kameralar yalnızca bir plakayı yakalamak ve kullanışlı bir veritabanına depolamaktan fazlasını yapabilir. LPR kameralar, nakliye acentemizi, çalışan dakikliğini takip edebilmek için bulunduğumuz yerde kullanılmaktadır ve saatler sonra işçi girişindeki ışıkları tetiklemek için bir G / Ç kartı taktı!
Yüksek çözünürlüklü bir LPR kamera sistemine sahip olmak, araçların zaman damgalı, yüksek kaliteli video görüntüsünü elde etmenize yardım eder ve bu kanıtlar yasal / cezai araştırmalarda oldukça önemlidir. LPR kameralar, sınır devriyesi, otoparklar, çevre güvenilirği, nakliye merkezleri, hükümet binaları ve toplu taşıma araçları için en uygundir.
LPR Fotoğraf Makinelerine Yararları
Yüksek hızda tıraş keskin video
Gece gündüz rahatlıkla plakaları yakalayın!
Kullanımı basit yönetim programı
Uyarıları telefonunuza ya da e-postanıza gönderen yapılandırılabilir alarmlar
Diğer cihazları tetiklemek için bir G / Ç kartı takılabilir; Kapı kilitleri, ışıklar, kapılar, vb. video Analizi
Video analitiği, program özellikleri için endüstri terimidir ve kayıp nesne algılamadan alarmları kurcalamaya kadar çok çeşitli yararlı fonksiyonleri kapsar. Analitik özellikli bir dijital video kaydedici ya da ağ video kaydediciyi kullanmak, tam yüklü bir otomobil kullanmak gibidir; bütün özelliklere ihtiyacınız olmayabilir, yalnız netlikte
Video analizini kullanmanın en büyük faydası, bir şeylerin yanlış olması halinde video izlerini izlemek için tüm gün güvenlik izleyicilerinin önünde bir kere oturmanız gerekmez. Ayarlarınızı yapılandırırken biraz zaman ayırırsanız, DVR ya da NVR sizin için daha önemli olan şeyleri yaparken zaman harcarken sizin için bütün işleri yapabilirsiniz!

Video Kayıt Cihazı Ekipmanları
3 temel video kayıt ekipmanı türü vardır: PC tabanlı Dijital Video Kayıt Cihazları (DVR’ler), Bağımsız DVR’ler ve ağ video kaydedicileri (NVR’ler). Bu video kayıt cihazlarının her birinin kendine has güçlü yönleri vardır ve doğru seçim, bilgisayarınızdan en uygun şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Hangisinin konumunuza daha makul olduğunu bilmek sadece tasarruf etmenize yardımcı olmaz, yalnız bilgisayarınızdan en uygun şekilde yararlanmanıza yardım eder!

PC tabanlı DVR’ler
PC tabanlı DVR’ler daha basit kullanılır, daha esnektir ve canlı görüntüleme, uzaktan erişim ve DVR’ınızı yalnızca bir kaydediciden daha çoksı yapan diğer yönetim özellikleri sağlayan programlarla beraber gelir. PC’leri standalonlarda öne çıkaran bir şey, farklı bir DVR kartı kurulumu kullanarak bu türdeki dijital video kaydediciye daha çok kamera ekleyebilmenizdir. Bununla beraber, unutulmaması gereken bir diğer husus, yüksek performans bileşenlerinden kaynaklı bu birimlerin genelde bağımsız DVR’lardan daha pahalı olmasıdır.
PC DVR’leri aslında, güvenlik kameralarınızdaki video akışını sabit sürücüye depolanacak bir dosyaya dönüştürmek için bir DVR yakalama kartı takılı standart bir PC’dir. kamera sistemleri ankara fiyatları Bununla beraber, bazı insanlar DVR kartına sahip herhangi bir şahsi bilgisayarın bu işi yapacakları konusu ile ilgiliki yanılgıları altındadır yalnız kolay bir “tak ve kullan” durumu değildir. Çoklu kamera video prosedürlerini yürütmek için yeterli prosedür gücüne sahip olmayan bilgisayarlarda çoğu çökme, sistem kilitlenmesi ve dengesizlikler sorumlu tutulabilir.

PC tabanlı DVR sistemlerimiz, isim marka bileşenleri kullanır ve en modern laboratuvarımızda deneyimli CCTV teknisyenleri tarafından el yapımıdır. Bir PC kurulduktan sonra ikinci bir teknisyen, sistemin 72 noktadan denetlenerek, gönderilmeye başlamadan önce her ayarın doğru olmasını sağlar.

ApexCCTV’den aldığınız gözetim sistemi daha önceden yapılandırılmış ve tak ve çalıştır hazır, böylelikle tek yapmanız gereken kameraları DVR cihazınıza bağlamak! PC DVR parçalarımız ve işçiliklerimiz 2 Yıl Garanti ve bedava ömür boyu yöntem destek kapsamındadır!

Bağımsız DVR’lar
Tek başına DVR’ler, sadece DVR programını çalıştırmak üzere geliştirilmiş Linux tabanlı işletim sistemlerini kullanır. Bağımsız DVR’lar, PC eşdşayet kadar özellik zengin değil, yalnız PC’ler için daha az rahat olanlar için ya da bir PC kullanımının makul olmadığı yerler için sağlam bir alternatiftir.
Geniş kapsamlı bağımsız DVR serimiz, çoğu ev ve ufak işletmeyi basitçe kapatabilecek çok yönlüdür ve canlı görüntü, uzaktan erişim, kamera denetimi ve diğer yönetim fonksiyonleri sağlayan bir program ile beraber gelir. Bununla beraber, giriş seviyesi modellerin bazıları uzaktan erişim sağlayamayabilir.

Ağ Video Kayıt Cihazları (NVR’ler)
Ağ video kayıt cihazları ya da NVR’ler, IP kameralarla özel olarak çalışmak üzere geliştirilmiş video kayıt cihazlarıdır. Bu sistemler birden fazla çok megapiksel kameradan video işleyebilen aynı anda yüksek performanslı bileşenlere sahiptir.
Çoğu zaman, NVR, DVR’ye çok benzer; yalnız, video kaydetmek için pahalı bir DVR yakalama kartına ihtiyaç duymaz. Bundan kaynaklı, PC tabanlı NVR’lerin DVR alternatiflerinden daha az pahalı olduğunu göreceksiniz.
DVR’lerimiz gibi, PC tabanlı ağ video kayıt cihazlarımızın her biri ad markası bileşenlerini kullanır ve en son teknoloji laboratuarımızda deneyimli CCTV teknisyenleri tarafından el yapımıdır. PC kurulduktan sonra, ikinci bir teknisyen sistemin 72 noktadan denetlenerek, gönderilmeye başlamadan önce bütün ayarların doğru olmasını sağlar. ApexCCTV’den aldığınız gözetim sistemi daha önceden yapılandırılmış ve tak ve çalıştır hazır, böylelikle tek yapmanız gereken kameraları NVR’ye bağlamak! PC NVR parçaları ve işçiliği 2 Yıl Garanti kapsamındadır!Kablolu VS Kablosuz Güvenlik Kameraları
Kablolu güvenlik kameraları, en yüksek video kalitesini, paraziti sağlamadıkları ve kablosuz ağlardan daha ucuz oldukları için en iyi seçimdir. Performansında az bir düşüş olmadan güvenlik DVR sistemine yüzlerce fit uzakta kurulabilirler. Şekil 1.1, tipik bir bağlantı diyagramını göstermiştir.Kamerayı kablolu güvenlik kameraları ile mahalli olarak güçlendirmek zorunda değilsiniz, zira Siamese kablosu aynı kabloda video ve güç sağlar. Bu, kameralarınızı DVR’ye bağlamanızı ve onları uzaktan kumanda etmenizi sağlar. Kablolu güvenlik kameralarının ve Siamese kablosunun büyük bir envanterinin yanı sıra bir makara üzerinde sıklıkla kullanılan uzunluklara kadar kesim yapılmıştır. 700 ft’den daha uzun süreler için CAT5e kablosu ve video balun konektörleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu tekniği kullanarak, video sinyali aşağı yukarı 1,300 Ft’a kadar iletilebilir.
Kablosuz kameralar son derece pahalıdır ve kablolu sistemler kadar güvenilir değildir. Çoğu kablosuz sistem Seyir Alanı’dır (LOS), bu nedenden dolayı sallanan bir ağaç ya da bir sürü kuş varsa verici ile alıcı arasında geçer, kablosuz sinyal kesilir ve video kalitesiniz etkilenir. Unutmayın ki kablosuz güvenlik kameralarının hala çalışması için güç gerekiyor, böylelikle mahalli olarak güçlendirilmesi gerekecek.

Çevre Güvenliği
İlk satırınız ve savunmanın en önemli noktası, mülkünüzün sınırının etrafındadır. Hırsızları, vandalları, hırsızı ya da istila eden Moğolları iki kez, mülkünüze girmeye dşayet olup olmadığı ile ilgili düşünebilirseniz, güvenlik kamera sistemleri ankara esasen kazandınız demektir. Kimse kamera üzerinde aptalca ya da yasadışı bir şeyler yaparken yakalanmak istemiyor, insan doğası.
Güvenlik kameralarının gözle görülür bir çevresini kurmak ya da binanıza keycard / tuş takımı erişimini kurmak, sadece doğru kişilerin girmesine izin verecektir. Birisi içeri girmek için aptal ise, kamera üzerinde bulundurun ve Eğrisinin önünde.CCTV Aksesuarları
Bir güvenlik sisteminde kullanılan kameralara ve kayıt serverlarına ne kadar odaklanıldığından aksesuar genelde gözden kaçar. Anlaşılabilir, kameralar ve kaydediciler pahalı olabilir. Zor değil onlara odaklanmak.
Bu ufak unsurlar üzerinde yağ almak, daha yüksek bilet kalemlerinin kalitesini düşürebilir. Aşağıdaki kategorilerin kullanımını en üst düzeye çıkarmanız, mümkün olan en iyi kalite sistemini sıkmanıza yardımcı olacaktır. Küçük şeyleri terleyerek paranızın en büyük patlamış olmasına dikkat edin.CCTV Kamera Lensleri
Doğal olarak, mercekler her güvenlik kamerasında bulunur ve kameranın izleyebileceği alan üzerinde dramatik bir etkiye sahiptir. Yanlış objektifli bir güvenlik kamerası takılması, fotoğraf makinesinin video beslemesinin oldukça az kullanılmasına yol açabilir. kamera güvenlik sistemleri
Kameralar için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir kural, objektifin odak uzaklığı, mm özelasyonu ne kadar ufakse görüş alanınız o kadar geniş olacaktır.
Örneğin, 50mm objektifli bir kamera çok dar bir görüş alanına (FOV) sahip olacak ve 3mm objektif geniş bir FOV’ye sahipken kısa menzilli görüntüleme için daha makul olacaktır.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.