Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

IP Kamera sistemleri hakkında merak ettiklerinize bu yazımızda cevaplamaya çalıştık. IP kameralar ile dilediğimiz yerden dilediğimiz zaman görüntüleri izleyebilriz. İster evden ister işten kamera güvenlik sistemlerini kontrol edebilirsiniz. Maddi ve manevi tüm herşeyinizi güvende tutun.


IP Kamera (İnternet Protokolü), bir bilgisayar ağı ve internet aracılığıyla veri gönderen ve alan bir kameradır. Bu tür kameralar standart olarak gözetim yapmak için kullanıyoruz. Merkezi olanlar kayıt, video ve alarm yönetimini halletmek için merkezi bir ağ video kaydediciye ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Merkezi olmayanlarda NVR gerekli değildir ve çekimler kaydedilebilir. Herhangi bir yerel veya uzak depolama ortamından kaydediliriz ve yönetebiliriz. Web kamerası esasen internet tabanlı bir kamera olmasına rağmen, “IP” terimi genellikle gözetim ekipmanı için ayrılmıştır.

IP Kameralar Niçin Kullanılır ?

En yaygın olarak ticari ve endüstriyel ortamlarda kullanılırız. Maliyet etkinliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle ev güvenlik sistemleri için de daha popüler hale gelmektedir. Gelişmiş teknoloji sayesinde özel ofislere ve kurumlara ve özel kuruluşlarda küçük büyük işletme ayırmaksızın kullanılmaktadır. Son zamanlarda ise dadı kamerası gündeme gelmiştir. Evlerimizde çocuklarımızı gözetim altında tutmak için kullanılan kameralar populerdir. Bir diğer konu ise IP kameraları kullanmak için internet olmasına gerek yok. IP Kamera internet olmadan izlenebilir mi?

IP Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Analog kameralar, görüntüleri bir monitöre veya DVR’ye iletmek için bir video kablosu gerektirir. IP kamera ise görüntüleri Ethernet, USB ve Wi-Fi olabilen bir veri bağlantısı üzerinden aktarma özelliğine sahiptir.

Ip Kamera
Ip kameralar internet tabanlı çalışmaktadır.

Kamera aynı yüksek kaliteli görüntüleri yakalamasına ve dijital kamerayla hemen hemen aynı şekilde çalışır. Bu görüntüleri sıkıştırma ve otomatik olarak bir ağ üzerinden iletme yeteneği, onları öncekilerden ayıran şeydir. Bina, bilgisayar ağı veya kablo ağı gibi halihazırda bir ağ ile donatılmışsa, bir internet sistemi için altyapı zaten mevcuttur. Tek yapmanız gereken, dizüstü bilgisayarınızı Wi-Fi’nize veya telefonunuzu telefon hattınıza bağladığınız gibi, bunları basitçe bağlamaktır.

Amacınız yalnızca bir veya birkaç kamera eklemek ise kameranın kendi çekimlerini depoladığı merkezi olmayan bir ağı tercih edebilirsiniz. Amacınız kapsamlı bir güvenlik sistemi kurmaksa, bir görevlinin görüntülemesini isteyebiliriz. Kontrol etmesi için tüm görüntülerin bir NVR’ye aktarıldığı merkezi bir ağı tercih etmek gerekir.

Neden IP Kamera Kullanmalıyız ?

Bir analog sistemden, IP sistemi uygulamasına geçmenin maliyeti çok fazla olabilir. Fakat bize çok fazla faydası var. Tek bir kamera, birden fazla ekipmanın toplamından daha fazla iş yaparak, üç ila dört analog kameranın yerini alır.

  • Esneklik ve ölçeklenebilirlik

Sisteminizi istediğiniz gibi genişletme veya daraltma seçeneği sunar.

  • Daha az ekipman

Ek olarak, bu tür ekipmanlar kendi görüntülerini saklama özelliğine sahiptir. Veya tek bir NVR’den kontrol edilebilme imkanı sağlar. Sisteminiz daha az ekipman ve dolayısıyla daha az bakım gerektirir.

Teknik özellikler bir yana, IP kameralar ile istediğimiz heryerden erişim sağlayabiliriz. Her an görüntü kalitesi bozulmadan izleme imkanı sağlar. Siz de hemen IP Kamera Sistemi Ürünleri modellerimiz göz atın. İster evinizde ister işyerinizde güvenlik sistemlerinin keyfini sürün.

Geniş Ürün Yelpazesi

Bakım ve Onarım

Teknik Servis

Ücretsiz Keşif

Hızlı erişim etiketleri: ip kamera

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.