Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Kamera sistemi aklınıza gelebilecek hemen her yerde güvenliği yüksek düzeyde sağlamak amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte her an yeni bir modelde kameralar çıkmaktadır. Kendi kullanım amacınıza uygun olarak özelliklerini kıyaslayıp tercih yapabilirsiniz.

Tercih aşamasında kullanım amacınızı göz önünde bulundurduğunuzda daha etkili bir seçim olduğunu göreceksiniz. Çok büyük bir bahçeniz olduğu zaman, her açıdan güvenliği sağlamanız için birden fazla kamera kullanmanız gerekecektir. Daha az kamera kullandığınız zaman, kamera açısının görmediği alanlarda sorun yaşanması söz konusu olacaktır.

  • Set halinde satılan kameralar,
  • Çoklu olan kameralar,
  • Canlı yayın yapan kameralar,
  • Kayıt yapan kameralar

Gibi pek çok model tercihi yapmanız mümkündür. Özellikle de set halinde satın alacağınız zaman, kullanmak istediğiniz alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Örneğin bahçeniz çok büyük olduğunda 16’lı setlerden veya 32’li setlerden satın alabilirsiniz. Sadece evinizin içine kamera yerleştirmek istediğinizde 4’lü olarak satılan setler de bulunmaktadır.

Ev Kamera Sistemi

Ev kamera sistemi yazıp araştırma yaptığınız zaman, pek çok özelliğe sahip olan kameralarla karşılaşmanız mümkün olacaktır. Siz iş yerinize veya herhangi bir alana kamera satın aldığınızda, çok kısa bir süre sonra daha yeni bir modeli çıkacaktır.

Yerleştirdiğiniz kameraların kayıt süreleri de değişkenlik göstermektedir. Her an güvenliği sağlamak istediğinizde uzun süreler boyunca sorunsuz şekilde kayıt alan kameralar tercih etmeniz gerekmektedir. Kameranın kayıt süresi dolduğunda, bunun farkında olmadığınız zaman, olumsuz bir durum yaşandığında size de sorun olacaktır.

Evlerin içerisinde kullandığınız kameralar ile dış ortamda kullandığınız kameralar değişkenlik gösterecektir. Bahçenizde kullandığınız bir kameranın gece görüşünün olmaması demek, kameranızın bahçenizde boş yere duruyor olması demektir. Hem kaliteli kayıt alınamaz hem de görüntüler de net olmaz.

Gece görüşü olan bir sistem tercih ettiğiniz zaman, düşük ayarda olan bir ışıkta bile kaliteli bir kayıt yapacaktır. Kaliteli bir kayıt yapmanız demek, günün her saati yüksek düzeyde güvenlik sağlamanız demektir. Tercih ettiğiniz modellerden bazılarının bilgisayar, tablet gibi cihazlara daha kolay şekilde aktarılması mümkün olmaktadır. Bu noktada pratik bir kullanım istediğinizde, her türlü özelliği kontrol edip öyle satın almanız gerekmektedir.

İşyeri Kamera Sistemi

İşyeri kamera sistemi ile iş yerlerinizde yüksek düzeyde güvenli bir ortam yaratabilirsiniz. Evinize geldiğiniz zaman da telefonunuzdan bağlantı sağlayarak iş yerinizi her an kontrol edebilirsiniz. Böylece aklınız da her an orada kalmayacaktır. Sık sık işe gitmeniz de gerekmeyecektir. Evinizden konforlu bir şekilde iş yerinin güvenliğini kontrol edebilirsiniz.

İş yerinizin çok büyük olduğunu ve her yerin güvenliğinin de çok önemli olduğunu düşündüğümüzde, 32’li setleri tercih etmeniz daha yerinde bir tercih olacaktır. 64’lü ve 128’li olan kamera setleri de mevcuttur. Sizin her türlü ihtiyacınıza cevap verecek pek çok model olduğunu da söyleyebiliriz.

Seçim esnasında en önemli nokta kamera sayısıdır. Hem iş yerlerinizde hem de aklınıza gelebilecek her türlü alanda kamera sistemi kullandığınız zaman, bir yerin boş kalması, size sonradan problem yaratabilmektedir.

Bina kamera sistemleri kullanarak da siz dışarıdayken binanızın kontrolünü uzaktan yapabilirsiniz. Evinizin içindeyken de dışarıdan ses geldiğini duyduğunuzda veya kapınız çaldığında telefonunuzdan kimin geldiğini de kontrol edebilirsiniz.

Kamera modellerinden bazıları hareketi de algılamaktadır. Özellikle de gece geç saatlerinde evinize biri geldiğinde veya gün içerisinde biri geldiği zaman, hareketi algılayıp otomatik sistemleri ile size bildirmektedirler.

Evlerinizde kullandığınız kameralar ile dışarıda kullandığınız kameralar farklıdır. Evin içerisine yerleştirilenler ev için uygun olan niteliklerde üretilmektedir. Kameranın merceğinden görüntü kalitesine kadar her türlü özellik iç ortamlar için geliştirilmektedir. Daha sonrasında da evin içinde her türlü alanın net bir şekilde görülebilmesi amasıyla yerleştirilirler. Kameraların monte edilme aşamasının da çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yanlış bir açıda monte ettiğiniz kameralar da size sorun yaratabilmektedir. Alanında uzman birinden yardım almak, bu durumda daha iyi olacaktır.

Dış mekanlar için tercih edilen sistemlerde de görüntü kalitesi çok önemlidir. Özellikle de iş yerlerinde güvenliği en üst düzeyde tutmak amacıyla nitelikli yapıdaki modellerin seçimi önem arz etmektedir. İş yeriniz veya eviniz fark etmez. Kayıt yapan kameralar tercih ettiğinizde, daha sonrasında izleme imkanınız da olacaktır. Böylece kurmuş olduğunuz sistemden yüksek düzeyde verim almanız mümkün olacaktır.

Site Kamera Sistemi

Site kamera sistemi genelde çoklu setler halinde tercih edilmektedir. Tüm sitenin güvenliğini sağlayacak olan bu kameraların yüksek performansa sahip olmaları önemlidir. Sadece girişlerde ve belirli noktalarda değil sitenin her tarafında olması, tüm sitenin güvenliği için önemlidir.

Gün içerisinde siteye pek çok kişi çeşitli amaçlarla gelebilmektedir. Hem sitede yaşayanlar hem onların misafirlerinin gün içerisinde siteye geldiğini düşündüğümüzde, tek bir noktada bile kamera olmamasının tüm siteyi etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Büyük bir sitede güvenlik sağlamak istediğinizde 4’lü bir kamera tercih ederseniz, pek çok kısım kameraların görüş alanı dışında olduğu için, sitenin güvenliğini tam anlamıyla sağlamanız mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda gece görüşü olmayan, görüntü kalitesi düşük olan bir sistem satın aldığınızda, kameranızın işlevi sadece gündüz vaktiyle sınırlı kalacaktır.

Bu noktada seçtiğiniz firmanın oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek performans sağlayan ve kaliteli ürünler üreten firmalardan alışveriş yapmanız gerekmektedir. Set alacağınız zaman, iyi bir araştırma yaparak piyasayı da karşılaştırmanız mümkün olacaktır.

Kamera sistemi için, hangi noktalara kamera koyacağınızı öncesinden belirlerseniz set seçiminde çok daha avantajlı olursunuz. Kamera sayısını bildiğiniz zaman, ona uygun olan bir tercih yaparsınız. Seçtiğiniz kameraların boyutlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen kameraları dış alanlarda kullanmanız size oldukça avantaj sağlayacaktır.

Kamera Sistemi Fiyatları

Kamera sistemi fiyatları her bütçeye uygun şekildedir. Bütçenizi sarsmayacak gayet uygun ücretlerle harika kameralara sahip olmanız mümkündür. Bu noktada iyi bir araştırma yapmanız da oldukça önemlidir.

Herhangi bir firmayla görüştüğünüzde, yüksek fiyat aldığınız zaman her firmanın fiyatı yüksek diye bir genelleme yapmak doğru olmayacaktır. Hem kaliteli ürünler satan hem de uygun fiyatlı olan firmalardan alışveriş yapmanız gerekmektedir.

İstediğiniz özelliklere sahip olan istediğiniz tarzda pek çok kamera bulunmaktadır. Kullanım amacınıza uygun olan ve istediğiniz özelliklere sahip olan kamera tercihi yapabilirsiniz. Set halinde bir kamera satın almak istediğinizde, kamera sayısına göre fiyat da artacaktır. Örneğin 32’li olan bir kameranın fiyatı daha uygunken 64’lü bir kameranın fiyatı daha pahalıdır. Ancak daha uygun fiyatlı set almak isterken, bazı açıları atladığınızda, kamera sisteminizin işlevsel olmayacağını söyleyebiliriz.

Tercih aşamasında oldukça zengin ürün çeşitliliği olduğunu göreceksiniz. Hatta seçim aşamasında zorlanmanız da mümkündür. Bu noktada firmamız size gereken her türlü desteği sağlayacaktır.

Seçtiğiniz ürünün kablolu veya kablosuz olması, fiyata etki eden bir diğer etkendir. Seçtiğiniz markanın da bu noktada önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Evlerinizden işyerlerinize, mağazalarınızdan ofislerinize kadar her türlü alanda kullanabileceğiniz kamera sistemleri için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her an en nitelikli hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.