Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Kayıt cihazı kullanarak evlerinizden işyerlerinize pek çok alanın güvenliğini sağlamanız mümkündür. Sadece bu alanlarda değil pek çok yerde kullanımı mümkün olmaktadır. Firmamızla iletişime geçerek farklı modeller hakkında da her an bilgi almanız mümkündür.

Hem sizin hem de sevdiklerinizin güvenliğini sağlamanız için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Model seçimi esnasında kullanım amacınıza uygun olan bir model seçmenizi tavsiye ederiz. Cihazın kanal girişi olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekmektedir. Kanal girişlerinin ana amacı, kameradaki görüntüyü cihaza aktarmaktır.

Kanal girişleri fazla olan kayıt cihazlarının kamerası da fazla anlamına gelmektedir. 8’li bir kamera seti aldığınız zaman, kanal girişi fazla olan bir cihaz tercih etmeniz gerekecektir. 4’lü, 8’li, 32’li gibi pek çok türde cihaz bulunmaktadır. Sizin için hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

Örneğin evinizin içerisine cihaz aldığınız zaman, 3 artı 1 eviniz olduğunda 4 kanal girişi olan bir cihaz yeterli olacaktır. Böylece evinize yerleştirmiş olduğunuz kameraların hem seslerini hem de görüntülerini daha sonradan sorunsuz bir şekilde izleme şansınız olacaktır.

Bahsetmiş olduğumuz cihazlar daha küçük alanlar içindir. Çok daha büyük bir alan için cihaza ihtiyacınız varsa daha fazla kanal girişi olan cihazlar tercih etmelisiniz.

  • Büyük sitelerde,
  • Okullarda,
  • Büyük iş yerlerinde,
  • Alışveriş merkezlerinde

Kayıt cihazı tercih edilirken 32 kanala sahip olanlar tercih edilmektedir. Genel olarak yukarıda bahsetmiş olduğumuz kanal sayıları tercih edilir ancak 128’li olan bir cihaz istiyorsanız onu da satın alabilirsiniz.

Kayıt Cihazı Modelleri Nelerdir?

Kayıt cihazı model araştırması yaptığınız zaman, pek çok modelle karşılaşmanız mümkündür. Hatta seçim yapmakta zorlanabileceğinizi de söyleyebiliriz. Bu noktada firmamızdan yardım isteyebilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle beraber kayıt cihazlarının modellerinin de her an geliştiğini söyleyebiliriz. Siz yeni bir model aldıktan çok kısa bir süre sonra daha yeni bir modelin çıkması mümkün olacaktır. Pek çok marka tarafından sürekli yeni özelliklerde cihazlar üretilmektedir.

  • Görüntü kaydı,
  • Ses kaydı,
  • Yedekleme işlemi,
  • Uzaktan erişim,
  • Alınan kayıtların izlenmesi,

Gibi pek çok amaca hizmet eden cihazlara olan talebin de her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Kanal girişleri farklı olan modeller üretilmekle beraber kaç kamera ile bağlantılı olduğuna da dikkat edilmelidir.

Cihazlarda gece görüşünü net bir şekle getirmesi için de programlar bulunmaktadır. Gece görüşü net olmadığı zaman, herhangi olumsuz bir durum yaşandığında, görüntü sebebiyle sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple kaliteli firmalardan alışveriş yapmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Kullandığınız cihazlar sayesinde, kurulumunu gerçekleştirdiğiniz kameralarınızın da sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak sağlamış olursunuz. Cihazların üzerinde QR kod da bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde kayıt edilen görüntüleri sesli bir şekilde izlemeniz mümkündür. Bu da her an size kontrol sağlamaktadır. Özellikle de sürekli dışarıda olmanızı gerektiren bir işiniz olduğunda, evinizi her an kontrol etme şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda evde olduğunuz zamanlarda da iş yerinizde kontrol sağlamanız mümkün olacaktır.

Kayıt cihazı fiyatları da gayet uygundur. Bütçenize uygun olan bir cihaz satın alabilir ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Cihaz kayıt ettikten sonra flash bellek yardımı ile bilgisayardan da net bir şekilde görüntüleri izlemeniz mümkündür.

Hem IOS hem de Android telefonlardan, kullanılan programlar sayesinde kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Belirli ayarları yaptıktan sonra çok daha uzun süreler boyunca kayıt alma imkanı da elde etmeniz mümkündür.

Sadece evlerinizde veya iş yerlerinizde değil, yolculuk esnasında veya her an araçlarınızın içerisinde de kullanmanız mümkündür. Trafikte de bir sorun yaşamanız söz konusu olduğunda, araçta olan cihaz sayesinde sorunu kolay bir şekilde halletmeniz mümkün olacaktır.

Kayıt Cihazı Satın Alma

Kayıt cihazı alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurları göz önünde bulundurduğunuz zaman, çok daha iyi bir seçim yapmış olursunuz. Her an yenisi çıkan cihazların seçiminde, size yeterli olan bir cihaz seçimi yapmanız önemlidir.

Örneğin çok büyük bir bahçeniz olduğunda 8’li kamera seti kullanıyorsanız 4 kanal girişi olan bir cihaz tercih etmeniz yeterli olmayacaktır. İhtiyacınızı karşılayan bir cihaz seçimi yapmanız oldukça önemlidir.

Satın almak istediğiniz cihazlardan beklentiniz yüksek ise her an yeni çıkan modelleri takip etmeli ve ona uygun bir tercih yapmalısınız. Bazı cihazlar iş yerinde kullanım için daha uygunken bazı cihazlar evlerde kullanım için uygundur. Siz öncelikle cihazınızı nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Her anlamda profesyonel olan bir firmaya sahipseniz iş yerinizde bulunan kameraların sayısı da buna paralel şekilde fazla olacaktır. Böylece kameralarınıza erişim sağlamak için de performansı yüksek olan bir kayıt cihazı seçmeniz gerekecektir.

Cihazların bazıları kayıt edilen görüntüleri çok uzun süre saklayabilirken bazıları saklayamaz. Bu sebeple satın alma aşamasında bunu da kontrol etmeniz gerekecektir. Bazı cihazlar bir süre sonra kayıt edilen görüntüleri silebilmektedir. O an görüntünün izlenmesi gerektiğinde ve oldukça önemli olduğunda görüntüyü bulamayabilirsiniz. Bu sebeple de otomatik silim yapan bir cihaz mı yoksa saklayan bir cihaz mı alacağınıza da karar vermelisiniz.

Gün içerisinde dışarı çıktığınız zaman, kafanızı nereye çevirirseniz çevirin bir kamerayla karşılaşmanız oldukça mümkündür. Hemen hemen her iş yerinde güvenliği sağlamak için kameralar kullanılmaktadır. Bu kameraların da kayıt cihazları bulunmaktadır.

Kayıt Cihazı Fiyatları

Kayıt cihazı fiyatları konusunda yanlış bir tutum vardır. Bu kadar çok özelliği bünyesinde barındıran cihazların fiyatlarının da çok yüksek olduğu düşünülmektedir. Ancak böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını öncelikle belirtmek isteriz. Bütçenizi sarsmayacak gayet uygun ücretler ödeyerek bir cihaz satın almanız mümkündür.

Cihaz fiyatı nedir? Diye bir soru yönelttiğiniz zaman net bir yanıt da alamayabilirsiniz. Çünkü oldukça geniş olan bir fiyat aralığı vardır ve fiyatları belirleyen unsurlar bulunmaktadır. Geniş bir fiyat aralığının olması demek, hemen herkesin bütçesine uygun olan bir cihaz alabileceği anlamına gelmektedir.

Cihazların sayamayacağımız kadar fazla modeli vardır. Her modelin de kendine göre özellikleri bulunmaktadır. Model farklılaştıkça da fiyatlar da değişmektedir. Daha fazla özelliğe sahip olan bir cihazın fiyatı daha yüksekken daha az özellikli bir cihazı daha uygun satın alabilirsiniz.

Hangi firmadan alışveriş yaptığınız da çok önemlidir. Bazı firmalar daha yüksek fiyatlar sunarken bazı firmalar daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bu noktada bir firmayı arayıp yüksek fiyat söylediklerinde her firmanın yüksek fiyatlı olduğunu düşünmemeniz gerekmektedir.

Bazı cihazlar ital olurken bazı cihazlar da yerli olarak üretilmektedir. Bu da fiyatlandırma aşamasında etkili olan etmenlerdendir. Kayıt cihazı fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da cihazın kanal girişidir. 32 kanal girişi olan bir cihazın fiyatı 4 kanal girişi olan bir cihaza göre çok daha yüksek olacaktır.

Herhangi bir modelde cihaz satın aldığınız zaman, bir süre sonra yeni bir modeli çıkacak ve arasında da hemen bir fiyat farkı olacaktır. Bu sebeple cihazın üretildiği zaman da fiyatları belirlemektedir. Satın almaya karar verdiğiniz zaman, bizimle irtibat numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.