Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Kart okuyucu pek çok avantaj sağlayan bir üründür. Hiçbir zaman elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızın ve tabletlerimizin depolama kısımları için kartlar kullanılmaktadır.

Her türlü teknolojik alette kullanımı mümkün olan kartlar ile dosyaların aktarımını da güvenli bir şekilde sağlamanız mümkündür. Kartların hafızaları da değişkenlik göstermektedir. Daha yüksek veya daha düşük hafızaya sahip kartlar tercih etmeniz mümkündür. İşte hayatımızı kolaylaştıran ve pek çok dosyanın korunmasını sağlayan bu kartları okuma aşamasında da kart okuyucular devreye girmektedir.

Okuyucunun kullanımı esnasında harici olarak bir donanım sistemi kullanılmaktadır. Bilgisayarlarınıza veya telefonlarınıza bağlayarak kullanmanız mümkün olmaktadır. Dosyalarınızı kaydettiğiniz kartlarınızı okuyucu cihazın içine yerleştirerek tarama yapabilirsiniz.

Yerleştirdikten çok kısa bir süre sonra da hafıza kartının içerisindeki verilerin taranması mümkün olmaktadır. Sadece tarama kısmını değil, farklı bir cihaza aktarma kısmını da bu okuyucuları kullanarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

 • Fotoğraflarınız,
 • Videolarınız,
 • Dosyalarınız,

Ve daha pek çok şeyi kart okuma sistemi ile kolay bir şekilde farklı bir yere aktarmanız mümkündür. Üstelik bu aktarma aşamasında da dosyalarınızın herhangi bir zarar görmesi, silinmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

Gelişen teknoloji ile birlikte kartlar da gelişmektedir. Her sistem birbirine paralel olduğu için okuyucuların da her an gelişmesi mümkün olmaktadır. Modelden modele aktarım hızı da değişkenlik göstermektedir. Verilerinizin aktarımının hızlı olmasını istiyorsanız, yüksek performansa sahip bir okuyucu satın almanız gerekmektedir. Bu şekilde zamandan tasarruf etmeniz de mümkün olmaktadır.

Kart Okuma

Kart okuma dendiği zaman akla ilk olarak SD okuyucular gelmektedir. Kartlarınızın hem görüntülenmesi hem de içerisinde bulunan her türlü verinin taratılıp işlenmesi kısmında okuyucuların devreye girdiğini söyleyebiliriz.

Okuyucuların modeline göre özellikleri de değişkenlik göstermektedir. Örneğin birden fazla  kart için girişi olan modeller de bulunmaktadır. USB girişi de bulunmaktadır. Bir yandan kartınızın taratılıp okunmasını sağladığınız gibi bir yandan da telefonlarınızı şarj edebilirsiniz. Okuyucular, çok amaçlı bir şekilde kullanım olanağı sağlamaktadır.

CNC modelde okuyucular da bulunmaktadır. Bu okuyucular çok daha profesyonel alanlar için kullanılmaktadır. Örneğin büyük firmalarda ve sanayide kullanımı mümkündür. OTG kart sistemleri de firmalarda kullanılmaktadır. Tabi her çalışanın karta erişim izni bulunmamaktadır. Yetkili olan belirli kişilerin erişimi mümkündür.

Yetkili olan kişiler okuma ve taratma sağlayarak, verilerin firmadaki ana olan bilgisayara aktarımını kolay bir şekilde yapmaktadır. Şirketlerde her personele verilen kart, farklı bir kod içermektedir. Özgün olan kodların okutulması ile de erişim ile ilgili olan her türlü sorunun çözülmesi de mümkün olmaktadır.

Genel olarak baktığımızda, okuma esnasında kullanılan ürünlerin çalışma prensiplerinin benzer olduğunu söyleyebiliriz. Sistem genelde depolama kısmında alınan verilerin farklı bir yere aktarılması şeklinde gerçekleşmektedir. Aktarım sağlandıktan sonra da her türlü kontrol yapılır ve verilerin yedeklenmesi gerçekleşir.

Verilerin aktarılmak istendiği bilgisayarda da bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılım sayesinde veriler çok daha kolay bir şekilde taranmaktadır.

Kart Okuyucu Sistemleri Fiyatları

Kart okuyucu sistemleri fiyatları yazıp araştırma yaptığınız zaman, net bir fiyat almanız mümkün olmayacaktır. Çünkü fiyat aralığı hem çok geniştir hem de okuyucunun özelliklerine göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Satın almış olduğunuz kartın özellikleri fazla olduğunda, buna paralel şekilde fiyatında da artış olmaktadır. Örneğin zamandan yana sıkıntınız olduğunda ve verileri hemen taratıp aktarmanız gerektiğinde, yüksek performansa sahip olan kartlar tercih etmelisiniz. Böylece zamandan tasarruf edersiniz. Ancak bu noktada fiyatların da artması söz konusu olacaktır.

USB 3.0 modeli gibi yeni bir model tercih ettiğiniz zaman da buna bağlı şekilde daha yüksek ücretler ödeyebilirsiniz. Genel olarak okuyucu fiyatlarının bütçenizi aşmadığını ve her bütçeye hitap eden bir model olduğunu da ekstra belirtmek isteriz.

Sadece verilerin aktarımında değil farklı noktalarda da kart okuyucular kullanılmaktadır. Asansörler de kart okuyucular bulunmaktadır. Çok daha büyük bir sisteme hitap etmesi söz konusu olduğu için de fiyatları daha fazladır.

Oldukça büyük bir firmanın personelleri de okuyucular kullanılmaktadır. Tüm sistemin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için de yüksek performanslı okuyucu gerekmektedir. Öncelikle kullanım amacınıza karar vererek daha sonrasında da firma araştırması yapabilirsiniz.

Şifreli Kart Okuma

Şifreli kart okuma güvenlik düzeyini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Yaygın bir kullanıma sahip olmak beraber kullanım alanlarının da her geçen gün arttığını söyleyebiliriz.

Herhangi bir alana giriş sağlamak için sadece o alana girişi serbest olan kişiler için geliştirilen bir uygulamadır. Giriş işlemlerinin de her an değil, belirlenen aralıklarda olması söz konusudur.

 • Online,
 • Offline,
 • Panelli,
 • Standalone

Olmak üzere dört farklı okuyucu türü bulunmaktadır. Hem iç hem de dış ortamlarda kullanım olanağı sağladığı için geniş bir kullanım alanı vardır.

 • Kamu kurumlarında,
 • Askeri alanlarda,
 • Belediyelerde,
 • Plazalarda

Ve aklınıza gelebilecek her türlü alanda kullanabilirsiniz. Genelde kapılarda kullanılan okuyucuların pek çok modeli vardır ve her türlü kapıya da uyum sağlaması mümkündür. Turnikelerde kullanmak istediğiniz zaman da, cihazı monte etmeniz gerekmektedir. Böylece güvenli bir şekilde sağlamanız mümkün olacaktır.

Şifreli olan turnikelere, izniniz olan kartı gösterdiğiniz zaman veya tanımlı olan şifreyi girdiğinizde, turnike kolay bir şekilde açılacaktır.

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemleri yaptıracağınız zaman, dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurları göz önünde bulundurduğunuzda, sorunsuz bir şekilde kullanım olanağı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Okuyucu için öncelikle kullanım alanınızı belirlemeniz gerekmektedir. Okuyucuları doğru bir şekilde kullandığınız zaman, her türlü işlemin de gayet pratik bir şekilde hallolmasını sağlamanız mümkün olacaktır.

 • Seçim yaptığınız ürünün doğru olması,
 • Kullandığınız sistemin şifreli olması,
 • Kullanılan veri yöntemi,
 • Depolama yöntemi,
 • Kullanılacak olan yazılımın türü,

Gibi unsurların oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Kullanılan her türlü sistemin uyum içerisinde olması demek, sorunsuz bir okuyucu sistemi olması demektir. Her aşama birbiriyle bağlantılı olduğu için de sistemin bozulmaması adına her bağlantının sorunsuz olması gerekmektedir.

Evinizde veya iş yerlerinizde laptopunuzun bulunduğu alana bir okuyucu yerleştirdiğiniz zaman, bulunan her kart türünü okumanız da mümkün olacaktır. Zamandan yana bir sorununuz olduğu zaman, yüksek performansa sahip olan ürünler tercih etmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Her zaman rahat bir şekilde kullanım sağlamak amacıyla uzun kabloya sahip olan ürünler tercih edebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz okuyucunuzun cihazınızla uyumlu olmasına da özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Son olarak da sizlere zkteco kart okuyucu sistemlerinden bahsetmek istiyoruz. Bu sistemin birden fazla kişinin kullanımına olanak sağladığını ve pek çok özelliği sayesinde yoğun talep gördüğünü söyleyebiliriz. Hem bilgisayarınıza bağlanarak hem de bağlanmadan kullanmanız mümkündür.

Bu sistemi kurduğunuz zaman, yetki vermediğiniz kimsenin sisteme girmesi mümkün değildir. Üst düzey bir güvenlik sağlamanız mümkündür. Çoklu doğrulama yapmayı gerektirmektedir. Akıllı bir sisteme sahip olduğu için, her türlü alanda kullanım olanağı sağlamaktadır.

Kart okuyucu ihtiyacınız olduğu zaman, irtibat numaralarımız üzerinden dilediğiniz zaman firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman olan ekibimiz ve teknik ekipmanlarımızla birlikte her an sizlere hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.