Tv & Uydu Santralleri ve Sistemleri

Tv & Uydu Santralleri ve Sistemleri

Merkezi uydu sistemi nedir?

Kurumlar, Hastaneler, Üniversite ve okullar, Binalarda, dairelerin digital uydu yayınlarından  toplu olarak faydalanmaları için kurulan, çanak kirliliğini önleyen uydu sistemidir. 

Hangi kanallar izlenebilir? 

Digital uydu alıcısı olan her daire, Türksat uydusundan yayın yapan 250’den fazla Türk kanalı ile, Hotbırd uydusundan yayın yapan binlerce yabancı kanalı digital görüntü ve ses kalitesiyle izleyebilir. (Sistem isteğe göre digitürk uydusunun (Eutelsat W3) yayınlarını alabilecek şekilde kurulabilir. Bu şekildeki kurulumlarda daire digitürk abonesi ise, diğer uydu yayınlarının yanı sıra digitürk kanallarınıda izleyebilir). 


Bu yayınlar paralı mıdır? 

Hayır, bu yayınları herhangi bir ücret ödemeden izleyebilirsiniz. 
Uydudan yayın yapan kanalların çoğunluğu ücretsiz yayınlardır. Ayrıca uydudaki şifreli yayınları izlemek isteyenler, abone olarak bazı özel kanalları izleyebilir.(+18 yetişkin kanalları, maç yayınları gibi). 

İkinci bir TV’de uydu kanallarını izlemek için ne yapmam gerekir? 

İkinci bir uydu alıcısı almak ve bunun içinde sistem merkezinden ayrı bir kablo çekmek gerekmektedir. 

Daire sisteme katılmakla ne kazanmış olacaktır? 

- Türksat ve Hotbird uydusundan yüzlerce TV kanalını digital görüntü kalitesiyle izleyecektir. 
- Hiçbir yayıncı kuruluşa üye olmasına, aidat ödemesine gerek yoktur. 
- Evine alacağı, uydu alıcısının özelliklerine göre, kendi ilgisi doğrultusunda, özel şifreli kanalları izleyebilecektir (Lig TV aboneliği, D-smart özel içerik yayınları ve interaktif uygulamaları, Hotbird uydusundan +18 yetişkin kanalları      abonelikleri gibi). 
-Dairenin,ayrıca çanak anteni taktırması yerine sistemden faydalanması daha ekonomik olacaktır (zira, kendisine ayrıca uydu anteni kurdurmak daha masraflıdır)

 

Powered by Bilgeweb