Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

X Ray Cihazı Nedir?

X ray cihazı ülkemizde uzun yıllardır birçok alanda kullanılan bir sistem olmasına rağmen en yaygın kullanıldığı dönem günümüzdür. X ray cihazı genel anlamda güvenlik önlemlerinin alındığı bir sistem olmasından dolayı özellikle terör olaylarına, belirli yerlere yasak eşyalar sokma girişimine engel olmak ve mevcut güvenliği sağlamak için oldukça önemli bir sistem olarak dikkat çekiyor. Firmamız, x ray cihazları üretimi, montajı ve bakımını yapan bir firma olmak ile birlikte sunmuş olduğumuz kaliteli hizmetlerimiz ile de ön plana çıkıyoruz. Birçok kişi x ray cihazı nedirsorusuna detaylı bir cevap bularak cihazlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar.

X Ray Cihazlarının Avantajları Nelerdir?

X ray cihazları taşınması ya da bulundurulması yasak olan eşya ve nesnelerin çok kolay bir şekilde tespit edilmesini sağlaması x ray cihazlarının en önemli avantajlarından birisidir. Özellikle güvenlik seviyesinin en üst seviyede olduğu askeri alanlar, ceza infaz kurumları, adliyeler, emniyet müdürlükleri gibi yerlerde cep telefonu, kolye, silah, metal herhangi bir eşya gibi nesneleri kolay bir şekilde tespit ederek görevlilerin bu kişilere müdahale etmesine olanak sağlıyor.

X Ray Cihazlarının Kaç Türü Vardır?

X ray cihazları kendi içerisinde iki kısma ayrılıyor. Bunlardan birisi x ray cihazlarıdır. X ray cihazları görevli personel tarafından el ile ilgili kişinin üzerine doğru tutarak üzerinde herhangi bir metal olması durumunda uyarı vermesini sağlıyor. X ray cihazlarının bir diğer türü de duyarlı kapı olarak algılanan daha gelişmiş cihazlardır. Firmamız tarafından üretilen duyarlı kapılar da x ray cihazlarının daha kapsamlı hali olarak dikkat çekiyor.

X Ray Cihazının Kullanım Özellikleri Nelerdir?

X ray cihazının sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanılması için bu cihazları kullanacak olan görevlilerin belli bir eğitimden geçmesi gerekiyor. Firmamız x ray cihazlarının satışını yaptığı gibi aynı zamanda bu cihazların nasıl kullanılacağı konusunda gerekli bilgilendirmeler de yapıyor. Firmamız konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapıyor. X ray cihazını kullanacak olan görevlilerin sayısının fazla olması durumunda sunmuş olduğumuz eğitimler 2 ile 3 seans arasında değişiyor. Bu eğitimler sayesinde x ray cihazını kullanacak olan kişiler gerekli bilgilendirmeleri alarak cihazları kaliteli bir şekilde kullanabiliyorlar.

X Ray Cihazları Ne Tür Nesnelere Karşı Duyarlıdır?

X ray cihazları kapalı ve açık olan her nesne içerisindeki materyalleri tespit edebiliyor. Ancak x ray cihazlarının uyarı vermesini sağlayan nesneler genellikle metal özellikler taşıyan nesnelerdir. Özellikle emniyet ve askeri bölgelere giriş yapılırken silah, bıçak, yüzük, küpe ve herhangi bir metal nesne algılanarak uyarı veriyor. Bu uyarı neticesinde görevli personeller kişinin üzerinde bulunan metalin x ray cihazı dışında bırakarak yeniden giriş yapmalarını denemelerini istiyor.

X Ray Cihazlarının Bakımları

X ray cihazlarımızdan satın alan kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektörde yer alan firma ve şirketler için periyodik olarak belirli zamanlarda genel bir bakım yapıyoruz. Bu bakımlar ile birlikte x ray cihazlarının ne derece sağlıklı çalıştığı eksik bir özelliği olup olmadığı gibi konular incelenerek gerekli tedbir ve önlemler alınarak cihazın kaliteli bir şekilde kullanımına olanak sağlıyoruz.

En çok merak edilen konuların başında x ray cihazlarının fiyatları konusu geliyor. X ray cihazları sahip olduğu özellikler ve sunmuş olduğu imkanlara göre fiyat konusunda farklılıklar gösteriyor. X ray cihazlarının fiyatları ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için https://cihanteknoloji.com internet sitemize girebilir ve satın alma işlemi yapabilirsiniz.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.