Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

Güvenlik noktası oluşturulan kapı girişlerine yerleştirilen X ray cihazı metal eşyaları tespit etmek amacıyla kullanılmaktadır. Metal ürünlerin tespit edilebilmesi için kullanılan detektör türleri üç gruba ayrılmaktadır. Bunlar, kapı tipi metal arama detektörü, el tipi üst arama detektörü ve x ray bagaj arama cihazlarıdır. Giriş bölümünde çanta ve valizlerin içerisini kontrol edebilmek için x ray cihazı kullanılır. X ışınları maddeler içerisinden geçerek element yapılarına göre farklı renk oluştururlar ve böylece metal eşyaların tespiti daha kolay olmaktadır. Firmamız, tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarına tüm güvenlik sistemleri temini yapmaktadır.

Çalışma Sistemi

X ray cihazlarının bagaj kontrolü yapabilmesi için konveyörü vardır. Bagaj türü ürünler konveyöre konulduğunda, x ışınları ile derinlemesine tarama yapılır. Konveyöre konulan nesnelerin içeriği görüntülenmektedir. Bizler talebe göre x ray cihazı ekranlarını siyah – beyaz ya da renkli olarak ayarlayabiliyoruz. X ray cihazı fiyatları bu özelliklere göre değişmektedir. Renkli x ray cihazları daha hassas aramaların yapılacağı alanlarda kullanılır ve daha kaliteli sonuçlar verir. Cihaz içerisinden geçen maddelerin atom numara değerlerine göre renklendirme yaparak, hangi ürünlerin olduğunu rahatlıkla gösterebilmektedir.

Kullanım Yerleri

İnsanların toplu giriş çıkış yaptıkları alanlarda güvenliği sağlamak için çeşitli kapı detektörleri kullanılmaktadır. Detay arama işlemleri için x ray cihazları tercih edilmektedir. Firmamız hizmet vermeye başladığı günden itibaren, x ray cihazı kurulumu yaptığı alanlar arasında, hastaneler, kütüphaneler, alışveriş merkezleri, hava alanları, askeri alanlar, holdingler gibi birçok yer vardır. Kısaca güvenlik için arama noktası oluşturulacak tüm yerlerde x ray cihazları kullanılabilmektedir. Kullanılacak ürünü özelliklerine göre ürün fiyatları değişmektedir. Firmamız tüm müşterilerine en uygun fiyat seçeneklerini sunmakta ve istenildiği zaman cihazların kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Maddelerin Tespiti

Çeşitli kapı detektörleri metal eşyaların tespiti amacıyla kullanılmaktadır. x ray cihazı her türlü patlayıcı, kesici, delici, ateşleyici maddeler ile narkotik maddeleri tespit ettiğinde sesli olarak ikaz verme özelliğine sahiptir. X ışınları gözle görülmez ve bu ışınlar konveyöre konulan eşyalar içerisinden geçerek maddelerin tespit edilmesini sağlar. X ray cihazı kurulumu yaptığımız alanlarda, cihaz tüm ürünleri detaylı olarak tarayacak ve doğru bir şekilde tespit yapacaktır. Yapılan tespite göre güvenlik görevlileri müdahale ederek, tehlikeli maddelerin içeriye sokulmasını önleyecektir. X ray cihazlarımız farklı özelliklerdedir ve organik ve inorganik madde ayrımı yapılabilmektedir.

X Ray Cihazı Kullanımı

X ray cihazları elektromanyetik dalga oluşturarak, x ışını yaydığı için kullanıcılarının eğitimli ve bilinçli olması gerekir. Kurulumunu yaptığımız yerlerde, işletmelerin talepleri doğrultusunda yeterli sayıda personele x ray cihazı kullanımı eğitimi veriyoruz. Cihazların kullanımı oldukça basittir ve kolaydır. Ancak eğitimini almadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Eğitimlerimizde x ışınlarının hangi maddeleri hangi renkte gösterdiğini, cihaz hassasiyet ayarlarının nasıl yapılacağı gibi konularda veriyoruz. Tüm x ray cihazlarımız gelişmiş teknolojiye sahiptir ve bilgisayar otomasyonu sayesinde kontrol ekranına tüm görüntüler net olarak yansıtılabilmektedir. Kullanıcı ekrana yansıyan renk durumuna göre maddenin ne olduğunu anlayabilecektir.

X Ray Cihazlarımız

Kullanım alanlarının önemine göre farklı modellerdeki x ray cihazlarımızı talep edebilirsiniz. İhtiyacınıza göre cihaz tespiti yapabilmek için https://cihanteknoloji.com/ web sitemizde, ürünlerimizi inceleyebilir ve ürünlerin özellikleri, fiyatları gibi konularda bizlerden detay bilgi alabilirsiniz. Cihazlarımızda dinamik resim değiştirme özelliği, koruyucu kurşun perde ve film, acil durum anahtarı ve palet ekipmanları bulunmaktadır. Yüksek görüntü kalitesi oluşturmakta ve cihaz hafızasında 100 binden fazla resim kaydedilerek depolanabilmektedir. Firmamız sizlerin ihtiyaçlarına göre ürün seçenekleri sunmaktadır.

ANINDA İLETİŞİM

Güvenlik sistemleri alanında hızlı çözümler

Güvenlik sistemleri alanında ürün, hizmetlerimiz ve bilgilendirici haberlerimizi sizlere paylaşırken aklınıza takılan soruları bekliyoruz.

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.