Cihan Teknoloji

Yapıpark Tic. Merkezi 35/28

İvedik O.S.B – Ankara

0312 395 84 04

info@cihanteknoloji.com

Online 7/24

0541 682 43 12

Otomatik İris ve Manuel İris

|İP KAMERA| Otomatik iris lensleri , ışığın sürekli değiştiği açık hava gözetimi için harika bir seçimdir. Bu merceklerin irsi ortam ışığının miktarına göre otomatik olarak açılır ve kapanır, böylece video yayınlarınız ışık koşullarındaki değişikliklerden etkilenmez.Manuel iris mercekleri alışveriş merkezleri, okullar, kütüphaneler ve ofisler gibi tutarlı aydınlatma alanlarına çok uygundur, çünkü iris sadece lensin kurulumu sırasında bir kez ayarlanmalıdır. Manuel lensler, otomatik ayarlama mekanizmasıyla birlikte gelmediğinden, |İP KAMERA SİSTEMİ| bu ayrımdan dolayı daha sınırlı oldukları için, otomatik muadillerine göre daha ucuzdur.Birçok güvenlik kamerası mevcut, bu kılavuzda hepsini kapsaması imkansızdır. 

Güvenlik kameraları, CMOS (Tamamlayıcı Metal Oksit Yarı İletken) veya CCD (Şarj Çift Aygıt) sensör cipslerini kullanarak görüntü üretir. Çip boyutu normal olarak 1/4 “, 1/3” veya 1/2 “şeklindedir. Bir kural olarak, çip boyutu ne kadar büyük olursa, üretilen görüntünün kalitesi de o kadar yüksek olur ve fiyat artar. Gelişmiş, daha yüksek yoğunluklu 1/4 “ve 1/3” CCD fişleri artık daha eski 1/3 “1/2” cips gibi bir görüntü oluşturabilir.Çoğu kameranın kabaca 72 derecelik bir görüş alanı sağlayan endüstri standardı 3.6mm lens vardır. Şekil 1.2, bazı popüler lensleri ve bunların ilgili alanlarını göstermektedir:Varifocal ve Sabit Lensler

Bir sabit lens , |İP KAMERA SİSTEMLERİ| bir ‘x’mmspec olarak göreceksiniz bir dizi odak uzunluğu bir lens. Bu mercekler yalnızca fotoğraf makinesinden belirli bir mesafede insanların / nesnelerin / alanların görüntülenmesini sağlayabilir ve bu da kamerayı nereye kurabileceğinizi etkiler. Bir değişken odaklı mercek ‘x-y’mmspec olarak göreceksiniz ayarlanabilir bir odak uzunluğu vardır . Bu, lensin seçtiğiniz mesafeden insanların / nesnelerin / alanların görüntülenmesi için ayarlanmasını sağlar, size kamera yerleşimi ile daha fazla esneklik ve o kameranın netlik netliğini daha fazla kontrol etmenizi sağlar. Her lens türü videonun ne olursa olsun yakalanmasına yardımcı olur, ancak varifocal mercekler bir güvenlik kamerası sisteminin kurulumunda çok daha fazla esneklik sağlar ve video özet akışlarınızın kalitesini daha fazla kontrol etmenize izin verir.

CCTV Kamera Lensleri

|İP KAMERA SİSTEMLERİ ANKARA| Doğal olarak, mercekler her güvenlik kamerasında bulunur ve kameranın izleyebileceği alan üzerinde dramatik bir etkiye sahiptir. Yanlış objektifli bir güvenlik kamerası takılması, fotoğraf makinesinin video beslemesinin çok az kullanılmasına neden olabilir. Kameralar için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir kural, objektifin odak uzaklığı, mm spesifikasyonu ne kadar küçükse, görüş alanı o kadar geniş olacaktır.

Örneğin, 50mm objektifli bir kamera çok dar bir görüş alanına (FOV) sahip olacak ve 3mm objektif geniş bir FOV’ye sahipken kısa menzilli görüntüleme için daha uygun olacaktır. Güvenlik Monitörleri DVR türüne bağlı olarak kameralardan gelen video normal bir TV monitöründe veya PC monitöründe görüntülenebilir. Çoğu PC tabanlı DVR ve yeni Bağımsız DVR’ler her iki seçeneği de sağlar.

|İP KAMERA SİSTEMLERİ FİYAT|Hareket algılama Hareket algılama genellikle bir kamera işlevi olarak düşünülür, ancak aslında analog hd sistemleri DVR yazılımına dahildir.Analog hd sistemleri DVR yazılımı video karesini kameradan geldiğinde kareye göre analiz eder ve karede hareket tespit ettiğinde, kayıt başlatmak içinanalog hd sistemleriDVR’ı çağırır. Bu, bütün gece boş bir alanda kayıt olmaya başlamamanıza yardımcı olur. Düzgün bir şekilde yapılandırıldığında, analog hdsistemleri DVR’nızın sabit sürücüsündeki depolama alanı miktarı önemli ölçüde artacaktır. Bununla birlikte, bu özellik aynı zamanda bir DVR’nin her video beslemesini uygunsuz bir şekilde yapılandırılmışsa 24/7 kaydetmesine neden olabilir. Bu özelliğiyle uğraşırken hassaslık işlevini uygun seviyeye getirdiğinizden emin olun, böylece yanlış tetikleyicileri ortadan kaldırır. Daha sofistikeanalog hd sistemleriDVR’ler kullanıcıya, tavan fanının veya esintide sallanan bir ağaç dalının hareketi gibi, hareketin gözardı edileceği alanları tanımlamasına izin verir. BNC Konnektörler Kablo kullanımına bağlı olan düzinelerce BNC konektörü var, ancak temelde üç ana BNC konnektör türü var; Kıvrılma, bükülme ve sıkıştırma. Zaten adlardan çıkmış olabileceğiniz gibi, her tür, koaksiyonel kabloya bağlandığı yöntemle belirlenir.

|İP KAMERA SİSTEMLERİ FİYATLARI| BNC konnektörleri koaksiyonel kablonun sonuna bir terminal ve bağlantı noktası oluşturur, böylece kablo güvenlik kameranıza veya güvenlik DVR’ye bağlanabilir. Konektörleri kendiniz kuruyorsanız, mümkün olan en yüksek kalitede videoyu üretmek için tam olarak takıldığından emin olmak isteyeceksiniz. Gevşek bir BNC konektörü, bulanık video yayınlarının önde gelen nedenlerinden biridir. Genel olarak, üretilen video kalitesi bakımından konektörler arasında herhangi bir fark yoktur, ancak kıvrılma ve sıkıştırma konektörleri, büküm konnektörleri zamanla kademeli olarak gevşemeye daha yatkındır ve bu da zamanla kaliteyi düşürecektir. |GÜVENLİK KAMERA| Video da beslenir. Kıvrım ve sıkıştırma konnektörleri düzgün bir şekilde takıldığında kablo ucuna sıkıca oturur ve zamanla bozulma olasılığı çok düşüktür. Video Balans Video balunlar, uzun kablolar için mükemmel bir seçim olan bir kablo aksesuarı türüdür. Düzenli koaksiyonel kablo (RG59 / Siamese), video kalitesi bozulmadan yaklaşık 600 saniyeye kadar video iletmek için idealdir. Kabloyu bundan daha fazla çalıştırmak isterseniz, Cat5 kablosuna geçmeniz gerekir ve analoghd sistemleri  da bir video balun oynatılır. Bir video balun, koaksiyel video sinyalini bir Cat5e sinyaline çevirmek için iki bağlantı portuna sahiptir. BNC koaksiyonel kablo “giriş” bağlantı noktasına bağlanır ve cat5 kablosu RJ45 “çıkış” portundan bağlanır. |GÜVENLİK KAMERASI| Video aralarında dönüştürülür ve Cat 5 kablosu vasıtasıyla iletilir ve bu sinyal, sinyalin Ethernet kablosu üzerinden binlerce feet boyunca dolaşmasını sağlar. Aktif ve pasif olmak üzere iki çeşit video balonu vardır. Pasif balonlar 1-2.000 feet arasında video aktarabilirler. Aktif balonlar bu aralığı yaklaşık 4.000 fite kadar uzatabilir, ancak 12v DC güç gerektirirler. CCTV Kablo Çeşitleri Çoğu güvenlik kamerası video sinyali RG59 ve RG6 gibi koaksiyonel kablolar kullanılarak iletilir. En popüler kablo, video iletimi için koaksiyonel RG59 ve fotoğraf makinesine güç sağlamak için 22 telli bir çift kablo olan Siamense kablosudur. Bu kullanışlı tasarım, kamera başına sadece bir kablo çalıştırmanızın zorunlu olmasını sağlar. Koaksiyonel kablolama 600 ‘nin altında çalışır ve 500’ ve 1000 ‘lik makaralar üzerine mükemmel gelir. RG6’yı kullanarak, 600 ‘den daha uzun mesafeler elde edebilirsiniz, ancak çoğu CCTV profesyonelleri daha net ve daha güvenilir video özet akışları ürettikleri için uzun mesafeli çalışmalarda CAT5e ve video balon konektörleri kullanmaktadır. Ayrıca, 25 ‘den 150’ ye kadar olan önceden kesilmiş, tak ve çalıştır Siyam kablolarını da geniş bir yelpazede sunuyoruz. Önceden kesilmiş kablolar rahat bir kurulum veya acemi kurulum için mükemmeldir.

|GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİ| CCTV Güç Kaynakları Her kamera, 12v DC, 24V AC veya Powerover Ethernet (PoE) olsun, bir güç kaynağı gerektirir. İki tür güç kaynağı türü DC ve AC’dir, çünkü PoE, daha üst uç IP kamera sistemlerinde kullanılır ve daha sonraki bölümlerde ele alınacaktır. Bireysel gç adaptörleri, 1-2 kamera projesi için sağlam ve ucuz bir seçimdir, ancak 3’den fazla kameranız varsa, çoklu port güç kaynağı önerilir. Her zaman tek ve çok kamera güç kaynakları stokumuzu koruyoruz. Çoğu fotoğraf makinesi 12v DC’de çalışır, ancak AC güç sağlayan kameralar bulmak nadir değildir. Eğer sistem inşa ederken akılda tutulması gereken bir şey  AC güç kaynağına veya tam tersi olan gerilimleri, güç DC kamera geçmemiz halinde, bunun ne kamerayı aşırı ve kısa devre olur. Bu, garantiyi geçersiz kılacak ve maliyetli bir kağıt ağırlığı bırakacaktır.

CCTV Aksesuarları Bir güvenlik sisteminde kullanılan kameralara ve kayıt sunucularına ne kadar odaklanıldığından aksesuar genellikle gözden kaçar. Anlaşılabilir, kameralar ve kaydediciler pahalı olabilir. |GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ| Zor değil onlara odaklanmak. Bu küçük öğeler üzerinde yağ almak, daha yüksek bilet kalemlerinin kalitesini düşürebilir. Aşağıdaki kategorilerin kullanımını en üst düzeye çıkarmanız, mümkün olan en iyi kalite sistemini sıkmanıza yardımcı olacaktır. Küçük şeyleri terleyerek paranızın en büyük patlamış olmasına dikkat edin. Çevre Güvenliği İlk satırınız ve savunmanın en önemli noktası, mülkünüzün sınırının etrafındadır. Hırsızları, vandalları, hırsızı veya istila eden Moğolları iki kez, mülkünüze girmeye değer olup olmadığı hakkında düşünebilirseniz, zaten kazandınız demektir. Kimse kamera üzerinde aptalca veya yasadışı bir şeyler yaparken yakalanmak istemiyor, insan doğası. Güvenlik kameralarının gözle görülür bir çevresini kurmak veya binanıza keycard / tuş takımı erişimini kurmak, yalnızca doğru kişilerin girmesine izin verecektir. Birisi içeri girmek için aptal ise, kamera üzerinde bulundurun ve Eğrisinin önünde. Kamerayı kablolu güvenlik kameraları ile yerel olarak güçlendirmek zorunda değilsiniz, çünkü Siamese kablosu aynı kabloda video ve güç sağlar. Bu, kameralarınızı DVR’ye bağlamanızı ve onları uzaktan kumanda etmenizi sağlar. Kablolu güvenlik kameralarının ve Siamese kablosunun büyük bir envanterinin yanı sıra bir makara üzerinde yaygın olarak kullanılan uzunluklara kadar kesim yapılmıştır. 700 fit’den daha uzun süreler için CAT5 e kablosu ve video balon konnektörleri kullanmanızı öneririz. Bu yöntemi kullanarak, video sinyali yaklaşık 1,300 Fit’a kadar iletilebilir. Kablolu ve Kablosuz Güvenlik Kameraları Kablolu güvenlik kameraları, en yüksek video kalitesini, paraziti sağlamadıkları ve kablosuz ağlardan daha ucuz oldukları için en iyi seçimdir. Performansında az bir düşüş olmadan güvenlik DVR sistemine yüzlerce fit uzakta kurulabilirler. 

|GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ ANKARA| Kablosuz kameralar oldukça pahalıdır ve kablolu sistemler kadar güvenilir değildir. Çoğu kablosuz sistem Seyir Alanı’dır (LOS), bu nedenle sallanan bir ağaç veya bir sürü kuş varsa verici ile alıcı arasında geçer, kablosuz sinyal kesilir ve video kalitesiniz etkilenir. Unutmayın ki kablosuz güvenlik kameralarının hala çalışması için güç gerekiyor, böylece yerel olarak güçlendirilmesi gerekecek. Ağ Video Kayıt Cihazları (NVR’ler) Ağ video kayıt cihazları veya NVR’ler, IP kameralarla özel olarak çalışmak üzere tasarlanmış video kayıt cihazlarıdır. Bu sistemler çok sayıda megapiksel kameradan video işleyebilen aynı anda yüksek performanslı bileşenlere sahiptir. Çoğu zaman, NVR, DVR’ye çok benzer; ancak, video kaydetmek için pahalı bir DVR yakalama kartına ihtiyaç duymaz. Bundan dolayı, PC tabanlı NVR’lerin DVR benzerlerinden daha az pahalı olduğunu göreceksiniz. DVR’lerimiz gibi, PC tabanlı ağ video kayıt cihazlarımızın her biri ad markası bileşenlerini kullanır ve en son teknoloji laboratuarımızda tecrübeli CCTV teknisyenleri tarafından el yapımıdır. PC kurulduktan sonra, ikinci bir teknisyen, sistemin 72 noktadan denetlenerek, gönderilmeye başlamadan önce tüm ayarların doğru olmasını sağlar. ApexCCTV’den aldığınız gözetim sistemi önceden yapılandırılmış ve tak ve çalıştır hazır, böylece yapmanız gereken tek şey kameraları NVR’ye bağlamak! PC NVR parçaları ve işçiliği 2 Yıl Garanti kapsamındadır!

Bağımsız DVR’lar Tek başına DVR’ler, yalnızca DVR yazılımını çalıştırmak üzere tasarlanmış Linux tabanlı işletim sistemlerini kullanır. Bağımsız DVR’lar, PC eşdeğer kadar özellik zengin değil, ancak PC’ler için daha az rahat olanlar için veya bir PC kullanımının uygun olmadığı yerler için sağlam bir alternatiftir. Kapsamlı bağımsız DVR serimiz, çoğu ev ve küçük işletmeyi kolayca kapatabilecek çok yönlüdür ve canlı görüntü, uzaktan erişim, kamera kontrolü ve diğer yönetim işlevleri sağlayan bir yazılım ile birlikte gelir. Bununla birlikte, giriş seviyesi modellerin bazıları uzaktan erişim sağlamayabilir

EDİTÖR

E-POSTA: 

bilgi@cihanteknoloji.com 

TELEFON: 

(0312) 395 84 04

Sizleri bilgilendirirken aynı zamanda sorularınıza da cevaplıyoruz.

ETİKETLER: 

Teklif, projelendirme ve yerinde keşif hizmeti için hemen iletişime geçin.